Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koreaanse leider Kim al in Rusland voor ontmoeting met Poetin

Koreaanse leider Kim al in Rusland voor ontmoeting met Poetin

MOSKOU (ANP/RTR) - De zwaar gepantserde trein waarin de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un pleegt te reizen is al in Rusland aangekomen, meldt het Russische staatspersbureau RIA. Maandag bevestigde het Kremlin al dat Kim Rusland zou bezoeken op uitnodiging van de Russische president Vladimir Poetin en dat de twee leiders elkaar zullen ontmoeten in de oostelijke stad Vladivostok.

"Het wordt een volwaardig bezoek", zei Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov. "Er zullen onderhandelingen plaatsvinden tussen twee delegaties, en daarna zullen de leiders, indien nodig, hun communicatie één-op-één voortzetten."

Ook Poetin wordt dinsdag in Vladivostok verwacht. Hij woont er de hoofdsessie van het Eastern Economic Forum bij, dat tot en met woensdag duurt. Zijn ontmoetingen met Kim vinden naar verwachting plaats aan de zijlijn van het forum. Er is echter geen bevestiging van de locatie of van Kims aanwezigheid bij het evenement. Een ontmoeting tussen Poetin en Kim zou ook na het forum kunnen plaatsvinden.

Onderhandelingen

Volgens Amerikaanse functionarissen wil Poetin wapens kopen van Noord-Korea en wil Kim in ruil Russische satelliettechnologie, nucleair aangedreven onderzeeërs en voedselhulp voor zijn verarmde bevolking. Pyongyang en Moskou ontkennen dat Noord-Korea bereid is wapens te leveren aan Rusland, dat voor de oorlog in Oekraïne de nodige wapenvoorraden heeft moeten aanspreken.

Volgens het Noord-Koreaanse staatspersbureau KCNA bestaat de Noord-Koreaanse delegatie uit vooraanstaande functionarissen van de regerende Arbeiderspartij, de regering en de strijdkrachten. Onder hen bevinden zich ook partijleden die zich bezighouden met de defensie-industrie en militaire zaken. Dat suggereert dat defensiesamenwerking in ieder geval op de agenda staat.

De Noord-Koreaanse leider verlaat zijn land zelden en dit is de eerste keer sinds het uitbreken van de coronapandemie dat hij naar het buitenland reist. De laatste keer dat Kim buiten zijn landsgrenzen kwam was in 2019, toen hij eveneens naar Vladivostok ging voor een gesprek met Poetin.

Meer uit Buitenland

Meerdere slachtoffers bij schietpartij Amerikaanse universiteit

PROVIDENCE (ANP) - Bij een schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown zijn twee doden gevallen, bevestigt de burgemeester van de plaats Providence. Acht gewonden verkeren in kritieke toestand.

2 uur geleden
Bild: groep beraamde aanslag op kerstmarkt Zuid-Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk een aanslag verijdeld op een kerstmarkt in het Zuid-Duitse Dingolfing. Volgens de Duitse krant Bild wilde een groep buitenlanders de aanslag uitvoeren met een voertuig. Justitie gaat uit van een radicaalislamitische achtergrond.

5 uur geleden
VN-chef vol afschuw over dodelijke aanslag op blauwhelmen Soedan

NEW YORK (ANP/AFP) - De chef van de Verenigde Naties, António Guterres, heeft een dodelijke aanslag op blauwhelmen in het Afrikaanse Soedan krachtig veroordeeld. Zes militairen uit Bangladesh kwamen om het leven bij de aanval met een drone op een basis van de VN-vredesmacht.

5 uur geleden
IS'er schiet in Syrië Amerikaanse militairen dood

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.

8 uur geleden
Israël claimt topman Hamas te hebben gedood in Gaza

TEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.

11 uur geleden
Onstuimig weer op Canarische Eilanden, sneeuw vanaf 1400 meter

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.

12 uur geleden
Merz: waarschuwt partijgenoten voor Poetin en Europese toekomst

MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.

12 uur geleden