Koreaanse leider Kim al in Rusland voor ontmoeting met Poetin
MOSKOU (ANP/RTR) - De zwaar gepantserde trein waarin de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un pleegt te reizen is al in Rusland aangekomen, meldt het Russische staatspersbureau RIA. Maandag bevestigde het Kremlin al dat Kim Rusland zou bezoeken op uitnodiging van de Russische president Vladimir Poetin en dat de twee leiders elkaar zullen ontmoeten in de oostelijke stad Vladivostok.
"Het wordt een volwaardig bezoek", zei Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov. "Er zullen onderhandelingen plaatsvinden tussen twee delegaties, en daarna zullen de leiders, indien nodig, hun communicatie één-op-één voortzetten."
Ook Poetin wordt dinsdag in Vladivostok verwacht. Hij woont er de hoofdsessie van het Eastern Economic Forum bij, dat tot en met woensdag duurt. Zijn ontmoetingen met Kim vinden naar verwachting plaats aan de zijlijn van het forum. Er is echter geen bevestiging van de locatie of van Kims aanwezigheid bij het evenement. Een ontmoeting tussen Poetin en Kim zou ook na het forum kunnen plaatsvinden.
Onderhandelingen
Volgens Amerikaanse functionarissen wil Poetin wapens kopen van Noord-Korea en wil Kim in ruil Russische satelliettechnologie, nucleair aangedreven onderzeeërs en voedselhulp voor zijn verarmde bevolking. Pyongyang en Moskou ontkennen dat Noord-Korea bereid is wapens te leveren aan Rusland, dat voor de oorlog in Oekraïne de nodige wapenvoorraden heeft moeten aanspreken.
Volgens het Noord-Koreaanse staatspersbureau KCNA bestaat de Noord-Koreaanse delegatie uit vooraanstaande functionarissen van de regerende Arbeiderspartij, de regering en de strijdkrachten. Onder hen bevinden zich ook partijleden die zich bezighouden met de defensie-industrie en militaire zaken. Dat suggereert dat defensiesamenwerking in ieder geval op de agenda staat.
De Noord-Koreaanse leider verlaat zijn land zelden en dit is de eerste keer sinds het uitbreken van de coronapandemie dat hij naar het buitenland reist. De laatste keer dat Kim buiten zijn landsgrenzen kwam was in 2019, toen hij eveneens naar Vladivostok ging voor een gesprek met Poetin.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie veroordeelt de beslissing van de VS om een visumverbod op te leggen aan vijf Europese personen, onder wie voormalig EU-commissaris Thierry Breton. Brussel heeft opheldering gevraagd aan de Amerikaanse autoriteiten.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische gezant Kirill Dmitriev heeft bij president Vladimir Poetin verslag gedaan over zijn gesprekken met de Amerikanen van afgelopen weekend. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky presenteerde woensdag details uit een nieuw 20-puntenplan van de Amerikanen en de Oekraïners en zei dat hij dezelfde dag nog een antwoord uit Moskou verwacht. Het Kremlin zegt nog bezig te zijn met het formuleren van een reactie.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft details gepresenteerd uit een nieuw Amerikaans 20-puntenplan, waar de Oekraïense en Amerikaanse delegatie de afgelopen weken over hebben onderhandeld. Volgens Zelensky moeten onder meer de huidige frontlijnen worden bevroren en zou er mogelijk een gedemilitariseerde bufferzone kunnen komen tussen het Oekraïense en het Russische gebied.
4 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse autoriteiten hebben de zwarte doos gevonden van het vliegtuig dat dinsdag neerstortte met de Libische legerleider Mohammed Ali Ahmed al-Haddad aan boord. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya hebben ze daardoor ook beschikking over geluidsopnames uit de cockpit voor het ongeluk.
4 uur geledenMOSKOU (ANP) - In Moskou zijn twee politieagenten in de nacht van dinsdag op woensdag gewond geraakt bij een "incident" in de buurt van de plek waar deze week een Russische generaal om het leven kwam, aldus de autoriteiten. Lokale media melden op basis van ooggetuigen dat er sprake was van een explosie.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft visumsancties opgelegd aan voormalig EU-commissaris Thierry Breton en vier anderen. Volgens de VS probeerden zij Amerikaanse technologiebedrijven te dwingen politieke uitingen op hun platforms te controleren.
12 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag deze week tijdelijk zijn cel verlaten. Het hooggerechtshof heeft daar toestemming voor gegeven, zodat hij een operatie kan ondergaan.
16 uur geleden