Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koreaanse ex-defensieminister doet zelfmoordpoging met ondergoed

Koreaanse ex-defensieminister doet zelfmoordpoging met ondergoed

SEOEL (ANP/RTR/AFP) - De Zuid-Koreaanse voormalige minister van Defensie Kim Yong-hyun heeft geprobeerd zelfmoord te plegen in een detentiecentrum. Hij zou ondergoed hebben gebruikt bij de mislukte poging. Dat vertelde een ambtenaar van het ministerie van Justitie woensdag aan het parlement.

Kim, die vorige woensdag aftrad, werd zondag gearresteerd omdat hij wordt gezien als een sleutelfiguur bij het afkondigen van de noodtoestand vorige week. Volgens militaire bronnen had hij president Yoon Suk-yeol daartoe aangezet.

De president riep een week geleden plotseling de noodtoestand uit. Hij zei dat de natie in gevaar was door activiteiten van het communistische Noord-Korea en door groepen die het functioneren van de staat dwarsbomen. Yoon doelde op de oppositie. De noodtoestand werd enkele uren daarna als gevolg van ingrijpen door het parlement weer ingetrokken.

Meer uit Buitenland

Nieuw-Caledonië wordt staat binnen Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een akkoord met Nieuw-Caledonië aangekondigd. Het overzeese gebied blijft Frans, maar wordt wel een staat. "Een staat Nieuw-Caledonië binnen de Republiek: het is een keuze gebaseerd op vertrouwen", schreef de Franse president Emmanuel Macron op X, en prees het "historische" akkoord.

5 uur geleden
Overlast door zware regenval in en rondom Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - In en rondom Barcelona is het leven flink ontregeld door zware regenval. Het treinverkeer in Catalonië werd kortstondig stilgelegd en enkele wegen werden afgesloten, omdat een groot deel van de regio in het noordoosten van Spanje getroffen was door stortregens, aldus autoriteiten.

5 uur geleden
Regering VS in gesprek met 5 staten over detentiecentra migranten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering is in gesprek met vijf door Republikeinen geleide staten om er nieuwe detentiecentra voor migranten te bouwen. Dat meldt minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem. De nieuwe faciliteiten worden volgens Noem gemodelleerd naar een detentiecentrum in Florida dat bekendstaat als Alligator Alcatraz.

6 uur geleden
VN-agentschappen: brandstoftekort in Gaza bereikt kritiek niveau

GAZA-STAD (ANP) - Het tekort aan brandstoffen in de Gazastrook heeft een "kritiek niveau" bereikt. Daarvoor hebben zeven agentschappen van de Verenigde Naties zaterdag gewaarschuwd in een verklaring.

8 uur geleden
Tientallen sympathisanten Britse pro-Palestijnse groep opgepakt

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Britse autoriteiten zeggen opnieuw tientallen personen te hebben opgepakt die steun betuigden aan de verboden pro-Palestijnse groep Palestine Action. Dat gebeurde tijdens een demonstratie in de buurt van het parlementsgebouw. Actievoerders hadden borden meegenomen met teksten als 'Ik ben tegen genocide. Ik steun Palestine Action'.

10 uur geleden
Duitse 'sprookjeskastelen' toegevoegd aan VN-werelderfgoedlijst

PARIJS (ANP/AFP/DPA) - De VN-organisatie UNESCO heeft de zogenoemde sprookjeskastelen van de Beierse koning Ludwig II op de werelderfgoedlijst geplaatst. Het gaat om de kastelen Neuschwanstein, Herrenchiemsee en Linderhof, en het koninklijk huis op de Schachenberg in Beieren.

11 uur geleden
Iran: we gaan op een andere manier samenwerken met IAEA

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran gaat op een andere manier samenwerken met het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA), aldus minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. "Onze samenwerking met het agentschap is niet gestopt, maar zal een nieuwe vorm aannemen", verklaarde de bewindsman tegenover diplomaten. Hij zei dat verzoeken om nucleaire installaties te inspecteren "per geval zullen worden beoordeeld".

12 uur geleden