
Koreaanse ex-defensieminister doet zelfmoordpoging met ondergoed
SEOEL (ANP/RTR/AFP) - De Zuid-Koreaanse voormalige minister van Defensie Kim Yong-hyun heeft geprobeerd zelfmoord te plegen in een detentiecentrum. Hij zou ondergoed hebben gebruikt bij de mislukte poging. Dat vertelde een ambtenaar van het ministerie van Justitie woensdag aan het parlement.
Kim, die vorige woensdag aftrad, werd zondag gearresteerd omdat hij wordt gezien als een sleutelfiguur bij het afkondigen van de noodtoestand vorige week. Volgens militaire bronnen had hij president Yoon Suk-yeol daartoe aangezet.
De president riep een week geleden plotseling de noodtoestand uit. Hij zei dat de natie in gevaar was door activiteiten van het communistische Noord-Korea en door groepen die het functioneren van de staat dwarsbomen. Yoon doelde op de oppositie. De noodtoestand werd enkele uren daarna als gevolg van ingrijpen door het parlement weer ingetrokken.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is niet van plan om donderdag naar Turkije af te reizen voor gesprekken met zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky. Dat schrijft de onafhankelijke krant The Moscow Times op basis van anonieme bronnen rond het Kremlin.
28 minuten geledenAMMAN (ANP) - Jordanië heeft vier kankerpatiënten en twaalf van hun familieleden uit de Gazastrook geëvacueerd voor een behandeling, meldt staatspersbureau Petra. Het betreft de tweede groep kinderen uit het door oorlog verwoeste gebied, die wordt opgevangen. In februari kondigde de Jordaanse koning Abdullah, toen op bezoek in het Witte Huis, aan om voor in totaal tweeduizend zieke kinderen uit Gaza een medische behandeling te faciliteren.
32 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky weet nog steeds niet wie donderdag namens Rusland naar Turkije komt voor de geplande onderhandelingen met Oekraïne. Zelensky wil alleen meedoen aan de gesprekken als president Vladimir Poetin zelf komt, maar die heeft zijn aanwezigheid nog niet bevestigd.
1 uur geledenPAU (ANP/AFP) - De Franse premier François Bayrou ontkent dat hij al in de jaren negentig op de hoogte was van grootschalig misbruik op een katholieke school. Hij moest getuigen voor een parlementaire commissie over wat hij wist over het schandaal toen hij minister van Onderwijs was, van 1993 tot 1997.
2 uur geledenGRANADA (ANP/RTR) - De enorme stroomstoring in Spanje en Portugal van twee weken geleden is ontstaan in een onderstation in de zuidelijke stad Granada, meldt de Spaanse minister van Energie Sara Aagesen. Het is nog altijd niet duidelijk wat de oorzaak was van de stroomuitval.
5 uur geledenDOHA (ANP) - Donald Trump is onder de indruk van de nieuwe Syrische leider Ahmed al-Sharaa, heeft hij kort na een ontmoeting gezegd tegen journalisten. Hij omschreef de voormalige guerrillaleider als een "jonge, aantrekkelijke man" met een hele sterke achtergrond. De ontmoeting was volgens hem "geweldig".
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De nieuwe Duitse regeringsleider Friedrich Merz wil dat zijn land het sterkste leger van Europa krijgt. Duitsland moet zijn verdediging zodanig opvoeren dat "we onszelf niet hoeven te verdedigen", zei de bondskanselier in zijn eerste regeringsverklaring in het parlement na zijn aantreden vorige week.
7 uur geleden