Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koreaanse centrale bank: geen crisis door Evergrande

Koreaanse centrale bank: geen crisis door Evergrande

SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - De problemen van de geplaagde Chinese vastgoedontwikkelaar Evergrande zullen waarschijnlijk niet leiden tot een financiële crisis, zegt de Zuid-Koreaanse centrale bank. Volgens de bank komt dat doordat lokale banken weinig risico zullen lopen en omdat Chinese toezichthouders de markt controleren.

Evergrande is de op een na grootste projectontwikkelaar van China. Daarom wordt op de financiële markten gevreesd voor een mogelijk domino-effect als het bedrijf zou omvallen. Daarbij is de vergelijking met het Amerikaanse Lehman Brothers vaak gemaakt. Het einde van die zakenbank betekende het begin van de economische en financiële crisis, ruim tien jaar geleden. Evergrande heeft een schuld van omgerekend 260 miljard euro en meerdere deadlines gemist voor het betalen van schulden.

De Chinese overheid kan Evergrande te hulp schieten als dat nodig is en hulp bieden bij het laten doorgaan van bouwprojecten, aldus de Bank of Korea in een weekrapport. China profiteert daarnaast van het herstel van de wereldeconomie die door de coronacrisis geraakt is. Het land kan een mogelijke schok van een crisis compenseren, aldus de bank.

De problemen die door Evergrande zijn ontstaan kunnen de groei van de Chinese economie vertragen, maar die impact zal beperkt zijn, verwacht de Zuid-Koreaanse centrale bank. De Chinese centrale bank zei eerder al dat de problemen bij Evergrande beheersbaar zijn en dat de problemen op zichzelf staan. De bank wees daarbij onder meer op de vastgoedprijzen die stabiel zijn gebleven.

Meer uit Financieel

KLM annuleert vluchten na fouten in onderhoud Boeing 787's

SCHIPHOL (ANP) - KLM moet vluchten annuleren, omdat de onderhoudsprocedure voor zeven Boeing 787-toestellen niet op de juiste manier is gevolgd door de luchtvaartmaatschappij. Voor zaterdag zijn drie vluchten geannuleerd, naar Mexico, Chicago en Portland. Deze passagiers worden omgeboekt. Twee van deze vluchten hebben drie tot vijf uur vertraging, maar de vlucht naar Mexico, met 250 passagiers, heeft een dag vertraging.

47 minuten geleden
India verbiedt import uit Pakistan als vergeldingsmaatregel

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India heeft de import van alle goederen uit Pakistan per direct verboden, nu de spanningen tussen de twee landen oplopen na een dodelijke terreuraanslag vorige maand. "Deze maatregel wordt genomen in het belang van de nationale veiligheid en het openbaar beleid", staat in een verklaring van het Indiase ministerie van Buitenlandse Handel. "Uitzonderingen op het verbod vereisen voorafgaande goedkeuring van de overheid."

1 uur geleden
Trump: VS bevinden zich in een economische 'overgangsperiode'

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat de Verenigde Staten zich momenteel economisch in een "overgangsperiode" bevinden en dat het land het uiteindelijk "fantastisch" zal gaan doen.

3 uur geleden
CNBC: Chinese webshop Temu stopt met producten verzenden naar VS

BOSTON (ANP) - De Chinese webshop Temu is gestopt met het verzenden van producten uit China naar de Verenigde Staten, meldt nieuwszender CNBC. Producten die de fastfashionwebwinkel voorheen rechtstreeks naar de VS verstuurde, worden voor Amerikaanse consumenten nu bestempeld als 'niet op voorraad'.

11 uur geleden
S&P 500-index behaalt langste winstreeks in ruim twintig jaar

NEW YORK (ANP) - De S&P 500-index op Wall Street heeft vrijdag zijn langste winstreeks sinds november 2004 behaald. Dat China de mogelijkheid van handelsgesprekken met de Verenigde Staten onderzoekt, zorgde voor opluchting onder beleggers. Apple, dat een dag eerder met kwartaalresultaten kwam, behoorde tot de dalers.

11 uur geleden
Uber wil in 2026 zelfrijdende auto's aanbieden in Europa

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Uber wil volgend jaar zelfrijdende taxi's gaan aanbieden op zijn platform in Europa. De Amerikaanse taxidienst heeft een samenwerking aangekondigd voor de ontwikkeling van de robotaxi's met het Chinese Momenta, een ontwikkelaar van autonome rijtechnologieën.

11 uur geleden
AEX sluit flink hoger na toenadering China en VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is vrijdag flink hoger geëindigd. Beleggers reageerden opgelucht op het nieuws dat de Chinese regering de mogelijkheid van handelsgesprekken met de Verenigde Staten onderzoekt. Vooral het aandeel ING was erg in trek.

16 uur geleden