'Koranverbrander' in Zweden doodgeschoten
SÖDERTÄLJE (ANP/AFP) - Een uit het noorden van Irak afkomstige Assyrische christen die in Zweden vorige zomer meerdere keren publiekelijk uit protest tegen moslims een koran verbrandde, is vermoord. De man, Salwan Momika, veroorzaakte destijds veel ophef met zijn acties, vooral in islamitische landen. De Zweedse ambassade in Bagdad werd bijvoorbeeld bestormd. De politie heeft de identiteit van het slachtoffer na enige tijd bevestigd.
Momika werd samen met Salwan Najem vervolgd en ze zouden donderdag wegens opruiing voor de rechter in Stockholm moeten verschijnen. De zitting is afgelast omdat "de beklaagde Momika dood is", aldus de rechtbank.
Hij werd woensdagavond laat doodgeschoten in Södertälje, ten zuidwesten van Stockholm. Volgens de politie werd hij in zijn woning neergeschoten. Hij zou op dat moment op sociale media actief zijn geweest en de moord is mogelijk op beelden vastgelegd. De Zweedse politie heeft naar eigen zeggen al vijf mensen aangehouden in het onderzoek naar de moord op Momika.
Momika kwam in 2018 naar Zweden. Hij kreeg in 2021 een verblijfsvergunning voor drie jaar, die vorig jaar werd verlengd.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
4 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
17 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.
17 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.
19 uur geleden