Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Koranverbrander' in Zweden doodgeschoten

'Koranverbrander' in Zweden doodgeschoten

SÖDERTÄLJE (ANP/AFP) - Een uit het noorden van Irak afkomstige Assyrische christen die in Zweden vorige zomer meerdere keren publiekelijk uit protest tegen moslims een koran verbrandde, is vermoord. De man, Salwan Momika, veroorzaakte destijds veel ophef met zijn acties, vooral in islamitische landen. De Zweedse ambassade in Bagdad werd bijvoorbeeld bestormd. De politie heeft de identiteit van het slachtoffer na enige tijd bevestigd.

Momika werd samen met Salwan Najem vervolgd en ze zouden donderdag wegens opruiing voor de rechter in Stockholm moeten verschijnen. De zitting is afgelast omdat "de beklaagde Momika dood is", aldus de rechtbank.

Hij werd woensdagavond laat doodgeschoten in Södertälje, ten zuidwesten van Stockholm. Volgens de politie werd hij in zijn woning neergeschoten. Hij zou op dat moment op sociale media actief zijn geweest en de moord is mogelijk op beelden vastgelegd. De Zweedse politie heeft naar eigen zeggen al vijf mensen aangehouden in het onderzoek naar de moord op Momika.

Momika kwam in 2018 naar Zweden. Hij kreeg in 2021 een verblijfsvergunning voor drie jaar, die vorig jaar werd verlengd.

Meer uit Buitenland

Trump: volledige blokkade gesanctioneerde olietankers Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een "totale en volledige" blokkade bevolen van alle gesanctioneerde olietankers die Venezuela binnenvaren of verlaten. Dat heeft hij op Truth Social bekendgemaakt.

56 minuten geleden
Parlement Curaçao wil hulp Nederland voor veiliger luchtverkeer

WILLEMSTAD (ANP) - Het parlement van Curaçao wil militaire bijstand van Nederland die kan bijdragen aan de veiligheid van het vliegverkeer van Curaçao en heeft daarover twee moties aangenomen. Dit is gebeurd naar aanleiding van de 'bijna-botsingen' onlangs in het Curaçaose luchtruim.

57 minuten geleden
Israël weigert Canadese parlementsleden toegang tot Westoever

AMMAN (ANP) - Israël heeft zes Canadese parlementsleden die vanuit Jordanië de Westelijke Jordaanoever wilden bezoeken de toegang tot het Palestijnse gebied geweigerd. Israëlische autoriteiten gaven als reden voor de weigering dat de Canadese delegatie wordt "gesponsord door een terroristische organisatie".

4 uur geleden
VS leggen inreisverbod op aan nog eens 7 landen en Palestijnen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben volledige inreisverboden ingesteld voor burgers van nog eens zeven landen. Het gaat om Burkina Faso, Mali, Niger, Zuid-Soedan en Syrië, en ook Laos en Sierra Leone, waar voorheen slechts gedeeltelijke beperkingen voor golden. Ook voor personen met door de Palestijnse Autoriteit afgegeven reisdocumenten gelden volledige beperkingen, meldt het Witte Huis.

7 uur geleden
Trump blijft stafchef steunen na spraakmakend artikel Vanity Fair

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump blijft achter Witte Huis-stafchef Susie Wiles staan, na de publicatie van een artikel in het tijdschrift Vanity Fair. Daarin stelde ze dat Trump, hoewel hij niet drinkt, een "alcoholische persoonlijkheid heeft".

8 uur geleden
Trump gaat het Amerikaanse volk toespreken

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat hij het Amerikaanse volk gaat toespreken. Dat gebeurt woensdag om 21.00 uur (lokale tijd) vanuit het Witte Huis. Het is dan in Nederland 03.00 uur in de nacht van woensdag op donderdag.

8 uur geleden
EU-toetreding Oekraïne stuit op veto Hongarije

BRUSSEL (ANP) - Hongarije blijft bij zijn weigering akkoord te gaan met de start van officiële EU-toetredingsonderhandelingen met Oekraïne. Ook wil Hongarije niet dat de EU-regeringsleiders tijdens hun top van donderdag akkoord gaan met volgende stappen richting de EU voor Moldavië, Albanië en Montenegro. Dit zei de Deense minister Marie Bjerre van Europese Zaken na afloop van een vergadering met EU-ministers.

9 uur geleden