Koraal Australisch Great Barrier Reef niet eerder zo verbleekt
CANBERRA (ANP/AFP) - Het Australische Great Barrier Reef staat er niet goed voor, staat in een rapport van de Australische overheid. Volgens de onderzoekers was het grootste koraalrif in de wereld in de veertig jaar dat het wordt bijgehouden nog niet eerder zo verbleekt als nu.
Koraalverbleking komt vooral doordat het water in de oceaan opwarmt. Door de hoge zeetemperatuur vertrekken de algen die het koraal zijn kenmerkende kleuren geven. Het rif kan zich weer herstellen, maar als de warmte aanhoudt, wordt het koraal wit en sterft het.
Hoofdonderzoeker Mike Emslie zegt dat het rif ook schade heeft opgelopen door cyclonen en de aantasting van zeesterren, maar "oorzaak nummer een is klimaatverandering, daar bestaat geen twijfel over". In 2024 en begin 2025 lag de zeetemperatuur rond Australië ongebruikelijk hoog.
Het herstel van het rif kan jaren duren, maar Emslie is hoopvol dat dat gaat lukken. "Het is het nog steeds waard om voor te vechten. We kunnen het niet opgeven."
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.
36 minuten geledenMIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.
1 uur geledenNEW DELHI (AFP/AFP) - Twee olietankers die onder Indiase vlag varen zijn zaterdagochtend zonder problemen de Straat van Hormuz richting Indische Oceaan doorgevaren. De Indiase autoriteiten op het gebied van havens en scheepvaart hebben dit meegedeeld.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.
2 uur geledenTEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.
4 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.
6 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.
14 uur geleden