'Kopzorgen ondernemers over trage coronatests'
DEN HAAG (ANP) - Trage coronatests en zorgen over investeringen bezorgen ondernemers in Nederland duidelijk hoofdbrekens. Dat komt naar voren uit een enquête van ondernemersverenigingen VNO-NCW en MKB-Nederland onder 108 brancheorganisaties.
De helft van de ondervraagden geeft aan dat medewerkers met coronaklachten sneller getest moeten kunnen worden en nog belangrijker sneller een uitslag krijgen. Te vaak gebeurt het dat personeel nodeloos thuis moet blijven, zo klinkt het.
Investeren in crisistijd blijkt voor veel ondernemers lastig. Bijna de helft van de brancheorganisaties zegt dat het virus negatief tot zeer negatief uitpakt als het gaat om investeringen. Daar staat tegenover dat 46 procent geen negatieve impact meldt en dat 3 procent er in is geslaagd om meer te investeren.
NOW 2.0
Verder komt naar voren dat de maatregel voor looncompensatie, NOW 2.0, en het uitstel van belastingen als "waardevolle maatregelen" worden bestempeld. De helft van de brancheorganisaties denkt dat bedrijven ook gebruik gaan maken van NOW 3.0.
Andere regelingen zoals de Borgstelling MKB-kredieten (BMKB-C) en de Klein Krediet Corona regeling (KKC) sluiten te weinig aan op wat bedrijven nodig hebben. De regelingen zijn of niet bekend, of het is voor branches erg lastig om aan alle voorwaarden te voldoen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Techbedrijven hoorden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het enthousiasme over techaandelen deed de zorgen over de nog altijd hoge olieprijzen en obligatierentes even naar de achtergrond verdwijnen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Toonaangevende AI-bedrijven weten niet hoe ze moeten voorkomen dat AI-systemen doelen nastreven die hun ontwikkelaars niet hebben meegegeven. Daarvoor waarschuwde klokkenluider Jacob Coxon, een voormalig medewerker van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Claude-maker Anthropic.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft miljoenensteun van de Poolse regering aan vrachtwagenfabrikant MAN Trucks afgewezen. Volgens Brussel is de steun van 26 miljoen euro die Polen had goedgekeurd voor de uitbreiding van een fabriek in Niepołomice in strijd met Europese regels voor staatssteun.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Donald Trump werkt aan een nieuwe maatregel om de dieselprijzen in de Verenigde Staten omlaag te krijgen voor de tussentijdse verkiezingen in november. De Amerikaanse president wil de beperkingen op het gebruik van een belastingvrije variant van diesel versoepelen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel is maandag hoger geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. De verfproducent verkoopt zijn activiteiten op het gebied van decoratieve verf in Zuidoost-Azië en Australië aan het Japanse Nippon Paint. Met die transactie is een bedrag van ongeveer 1,4 miljard dollar gemoeid. AkzoNobel won 1,8 procent.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer bedrijven in Nederland wachten op een aansluiting voor stroomgebruik op het volle net. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland stonden eind juni in totaal bijna 15.500 aanvragen op de wachtlijst bij een regionale netbeheerder. Dat waren er eind 2025 nog 15.154.
9 uur geledenSÃO PAULO (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op de beurs in São Paulo reageerden maandag enthousiast op het nieuws dat Flávio Bolsonaro de eerste ronde van de Braziliaanse verkiezingen had gewonnen. Bolsonaro wordt als marktvriendelijker gezien dan opponent en zittend president Luiz Inácio Lula da Silva. Bolsonaro deed het beter dan de peilingen hadden verwacht en is nu de favoriet voor de tweede ronde later deze maand.
10 uur geleden