Kopstukken Europees rechts treuren om Berlusconi
BRUSSEL (ANP) - Kopstukken van politiek rechts in Brussel en elders in Europa treuren om het overlijden van de Italiaanse oud-premier Silvio Berlusconi. Onder meer de voorzitter van het Europees Parlement en de Hongaarse premier Viktor Orbán prijzen de gestorven centrumrechtse voorman als "strijder".
Berlusconi speelde generaties lang een hoofdrol in de Italiaanse en Europese politiek, zegt voorzitter Roberta Metsola van het Europees Parlement. Hij was "een strijder die centrumrechts leidde", zegt Metsola, van dezelfde politieke familie.
Die Europese christendemocraten (EVP), waartoe ook bijvoorbeeld het CDA behoort, rouwen om het verlies van "een leidende kracht in onze politieke familie". Voorman Manfred Weber prijst Berlusconi's "energie en toewijding".
Regeerperiodes
Tijdens de regeerperiodes van Berlusconi, aan wiens rechts-populisme ook Oost-Europese leiders als Orbán zich spiegelden, maakte de partij van Orbán nog deel uit van de EVP. Orbán en Berlusconi vonden elkaar na de Russische invasie in Oekraïne in hun weigering om te breken met het Kremlin. De Hongaarse premier luidt de Italiaan uit als "grote strijder" en "mijn vriend".
De Europese Commissie condoleert Berlusconi's familie en het Italiaanse volk. Zij reageert later uitgebreider.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
54 minuten geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.
57 minuten geledenANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.
2 uur geledenWENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.
3 uur geledenMALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.
5 uur geleden