Kopstukken Europees rechts treuren om Berlusconi
BRUSSEL (ANP) - Kopstukken van politiek rechts in Brussel en elders in Europa treuren om het overlijden van de Italiaanse oud-premier Silvio Berlusconi. Onder meer de voorzitter van het Europees Parlement en de Hongaarse premier Viktor Orbán prijzen de gestorven centrumrechtse voorman als "strijder".
Berlusconi speelde generaties lang een hoofdrol in de Italiaanse en Europese politiek, zegt voorzitter Roberta Metsola van het Europees Parlement. Hij was "een strijder die centrumrechts leidde", zegt Metsola, van dezelfde politieke familie.
Die Europese christendemocraten (EVP), waartoe ook bijvoorbeeld het CDA behoort, rouwen om het verlies van "een leidende kracht in onze politieke familie". Voorman Manfred Weber prijst Berlusconi's "energie en toewijding".
Regeerperiodes
Tijdens de regeerperiodes van Berlusconi, aan wiens rechts-populisme ook Oost-Europese leiders als Orbán zich spiegelden, maakte de partij van Orbán nog deel uit van de EVP. Orbán en Berlusconi vonden elkaar na de Russische invasie in Oekraïne in hun weigering om te breken met het Kremlin. De Hongaarse premier luidt de Italiaan uit als "grote strijder" en "mijn vriend".
De Europese Commissie condoleert Berlusconi's familie en het Italiaanse volk. Zij reageert later uitgebreider.
Meer uit Buitenland
BELÉM (ANP) - VN-chef António Guterres heeft alle onderhandelaars in de slotfase van de klimaattop op het hart gedrukt open te staan voor compromissen. "De wereld kijkt naar Belém", zei Guterres. Hij voegde eraan toe dat dit ook geldt voor gemeenschappen die "in de frontlinie" van klimaatverandering staan en bijvoorbeeld te maken hebben met overstromingen. "Zij hebben genoeg excuses gehoord en willen resultaten zien."
1 uur geledenWASHINGTON/BRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft deze week een plan van 28 punten goedgekeurd voor vrede tussen Oekraïne en Rusland. Dat berichten media als CBS News en NBC News, die zich baseren op bronnen binnen de Amerikaanse regering. In Europa leefde juist de hoop dat het plan niet de instemming van Trump zou krijgen.
1 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/AFP) - Een jaar na de aanslag op de kerstmarkt in het Duitse Maagdenburg is deze onder strenge beveiligingsmaatregelen donderdag weer van start gegaan. Vorig jaar vielen er zes doden en meer dan driehonderd gewonden toen een automobilist met hoge snelheid over de markt reed.
1 uur geledenBELÉM (ANP) - Nu de klimaattop in Belém in de slotfase zit, spitsen de discussies tussen landen zich steeds meer toe op fossiele brandstoffen en klimaatadaptatie. Tientallen landen en de EU willen concretere afspraken maken over het verminderen van de afhankelijkheid van olie, gas en steenkool. Ontwikkelingslanden verhogen de druk om meer geld vrij te maken voor aanpassingen aan klimaatverandering. Ze wijzen erop dat vooral zuidelijke landen nu al te maken hebben met ingrijpende gevolgen.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft duizend lichamen teruggekregen van wat wordt verondersteld omgekomen krijgsgevangenen te zijn in de oorlog met Rusland.
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook worden opnieuw doden gemeld na Israëlische aanvallen. Het Nasser-ziekenhuis in Khan Younis laat weten dat vier personen zijn omgekomen, de burgerbescherming spreekt over drie slachtoffers.
5 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - Een Chinese vrouw die een illegaal onlinegokcentrum leidde en burgemeester was op de Filipijnen is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld vanwege mensenhandel. Dat heeft een regionale rechtbank in Manilla bekendgemaakt.
6 uur geleden