Kopstuk Raad van Europa praat met voorzitter Oekraïens parlement
LVIV (ANP) - Tiny Kox, Eerste Kamerlid en voorzitter van de Parlementaire Assemblee van de Raad van Europa, heeft een bezoek gebracht aan voorzitter Ruslan Stefantsjoek van het Oekraïense parlement Vertsjovna Rada. Bij het bezoek werd onder meer gesproken over de wederopbouw van Oekraïne na de oorlog.
De Raad van Europa is een internationale mensenrechtenorganisatie waarbij 46 Europese landen zijn aangesloten. In de Parlementaire Assemblee zitten 324 parlementariërs die afkomstig zijn uit de nationale parlementen van de lidstaten. De assemblee stelt rapporten op over onder meer discriminatie, mensenrechten en de rechtsstaat in de aangesloten landen.
"Een constructieve ontmoeting met de voorzitter van de Vertsjovna Rada Ruslan Stefantsjoek in Lviv", schrijft Kox op Twitter. "We hebben de rol van de Parlementaire Assemblee van de Raad van Europa besproken in het aankaarten van de consequenties die de Russische agressie en oorlogsmisdaden in Oekraïne hebben."
Kox was samen met andere leden van de assemblee naar Lviv gegaan, onder wie de secretaris-generaal Marija Pejcinovic Buric.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De progressieve Democraat Analilia Mejia heeft een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden in de staat New Jersey gewonnen. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - Israël heeft het staakt-het-vuren in Libanon, dat om middernacht inging, meteen geschonden, meldt het Libanese leger. Israël beschoot meerdere dorpen in het zuiden van het land. Het Libanese leger riep burgers op voorlopig niet terug te keren naar dorpen en steden in het zuiden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben enkele Europese bondgenoten laten weten dat eerder afgesproken wapenleveringen waarschijnlijk vertraging oplopen door de oorlog met Iran, melden vijf ingewijden aan persbureau Reuters. Volgens hen gaat het onder meer om landen in het Baltische gebied en Scandinavië.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft voor het eerst sinds de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op 28 februari een deel van het internationale telefoonverkeer en internet hersteld. Dat melden lokale media.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun ambities om tot een volledig vredesakkoord te komen "afgeschaald" en proberen in plaats daarvan tot een tijdelijke overeenkomst te komen, zeggen Iraanse bronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen is er vooruitgang geboekt in onderhandelingen over de Straat van Hormuz, maar blijft het kernprogramma van Iran een gevoelig punt.
11 uur geleden