
Kopstuk Raad van Europa praat met voorzitter Oekraïens parlement
LVIV (ANP) - Tiny Kox, Eerste Kamerlid en voorzitter van de Parlementaire Assemblee van de Raad van Europa, heeft een bezoek gebracht aan voorzitter Ruslan Stefantsjoek van het Oekraïense parlement Vertsjovna Rada. Bij het bezoek werd onder meer gesproken over de wederopbouw van Oekraïne na de oorlog.
De Raad van Europa is een internationale mensenrechtenorganisatie waarbij 46 Europese landen zijn aangesloten. In de Parlementaire Assemblee zitten 324 parlementariërs die afkomstig zijn uit de nationale parlementen van de lidstaten. De assemblee stelt rapporten op over onder meer discriminatie, mensenrechten en de rechtsstaat in de aangesloten landen.
"Een constructieve ontmoeting met de voorzitter van de Vertsjovna Rada Ruslan Stefantsjoek in Lviv", schrijft Kox op Twitter. "We hebben de rol van de Parlementaire Assemblee van de Raad van Europa besproken in het aankaarten van de consequenties die de Russische agressie en oorlogsmisdaden in Oekraïne hebben."
Kox was samen met andere leden van de assemblee naar Lviv gegaan, onder wie de secretaris-generaal Marija Pejcinovic Buric.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - In Londen is maandag een nieuwe muurschildering verschenen van de mysterieuze straatkunstenaar Banksy. Het kunstwerk op de Royal Courts of Justice in de Engelse hoofdstad beeldt een rechter af met een traditionele toga en pruik, die met een hamer lijkt uit te halen naar een demonstrant die op de grond ligt.
3 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement is bijeengekomen voor een vertrouwensstemming over premier François Bayrou. Naar verwachting zal het parlement Bayrou wegsturen, slechts negen maanden na zijn aantreden.
18 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël weert de Spaanse vicepremier en arbeidsminister Yolanda Díaz. Het inreisverbod volgt op de aankondiging van maatregelen tegen Israël door de Spaanse premier Pedro Sánchez wegens wat hij "de genocide in Gaza" noemde.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft Hamas naar eigen zeggen "een laatste waarschuwing" gegeven om maandag in te stemmen met de Amerikaanse eis om de resterende Israëlische gijzelaars vrij te laten en zich over te geven. Doet de Palestijnse beweging dat niet, dan zal Israël zijn bombardementen op Gaza opvoeren, schrijft defensieminister Israel Katz op X. De uitspraken zijn van voordat bekend werd dat maandagochtend bij een aanslag in Jeruzalem meerdere doden vielen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De metro in de Britse hoofdstad Londen ligt vrijwel plat door een grote staking van het personeel. De actie duurt tot en met donderdag en zorgt voor veel ongemak voor passagiers, die gedwongen worden om thuis te werken of alternatieve vervoersmiddelen moeten zoeken zoals bussen. Dagelijks maken miljoenen mensen gebruik van de metro in Londen.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Palestijnse Hamasbeweging heeft de schietpartij in Jeruzalem geprezen. Volgens Israëlische media kwamen vooralsnog zes mensen om. Ook raakten meerdere mensen ernstig gewond. Volgens Hamas zou de aanslag zijn gepleegd door twee Palestijnse militanten. De organisatie noemde de aanval "een natuurlijke reactie" op de "Israëlische genocide" gericht tegen "onze mensen".
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China heeft zich uitgesproken tegen het Amerikaanse besluit om een zwarte lijst te maken met landen die Amerikanen onterecht vastzetten. "China is een rechtsstaat en er is absoluut geen sprake van onrechtmatige detentie", reageerde een woordvoerder van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken.
4 uur geleden