Kopstuk Europees Parlement hekelt stikstofbrief aan Nederland
BRUSSEL (ANP) - De leider van de machtige christendemocraten in het Europees Parlement hekelt de strenge brief over het stikstofbeleid die de Europese Commissie het kabinet deze week heeft gestuurd. Niet alleen de inhoud, maar ook de timing tijdens delicaat stikstofoverleg tussen de regeringspartijen is "ongevoelig", zegt deze Manfred Weber na berichtgeving van De Telegraaf. De commissie heeft volgens hem een "blunder" begaan.
Stikstofminister Christianne van der Wal ontving de brief woensdag van Eurocommissaris Virginijus Sinkevicius. Die geeft het kabinet daarin te verstaan dat hij geen ruimte ziet voor het vertragen of versoepelen van de stikstofmaatregelen.
Landbouwminister Piet Adema reageert geschrokken. Maar tegenstanders van de stikstofmaatregelen suggereren dat de strenge brief het kabinet goed uitkomt. Daarmee zou het de groeiende roep om te versoepelen, zowel binnen de regeringscoalitie als daarbuiten, willen smoren.
De Europese Commissie had zich nu hoe dan ook "beter koest kunnen houden", stelde Weber eerder in De Telegraaf. De bemoeienis van Sinkevicius "bewijst een zorgelijke ongevoeligheid voor wat er leeft in Nederland", zegt hij. De leider van de grootste fractie in het Europees Parlement wil tekst en uitleg van de commissie, ook over "welke afspraken er zijn gemaakt met de Nederlandse regering hierover".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en Saudi-Arabië hebben tijdens een bezoek van kroonprins Mohammed bin Salman overeenkomsten getekend over de verkoop van geavanceerde Amerikaanse F-35-gevechtsvliegtuigen en samenwerking op het gebied van civiele kernenergie. Dat meldt het Witte Huis.
2 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft een door het Huis van Afgevaardigden aangenomen wetsvoorstel goedgekeurd dat de vrijgave beveelt van federale dossiers over Jeffrey Epstein. De dossiers bevatten mogelijk belastend materiaal voor prominente figuren, onder wie president Donald Trump.
6 minuten geledenBEIROET/SIDON (ANP/AFP/RTR) - Door een Israëlische luchtaanval op een dichtbevolkte Palestijnse wijk aan de rand van de Libanese stad Sidon zijn volgens plaatselijke media zeker dertien doden gevallen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft vrijwel unaniem gestemd voor het vrijgeven van de bij het ministerie van Justitie beschikbare documenten over de in een cel overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein (1953-2019). President Donald Trump was hier geen voorstander van, maar hij verzocht onlangs de Republikeinen in het Huis voor het vrijgeven te stemmen, "omdat we niets te verbergen hebben".
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump botste bij de ontvangst van de Saudische kroonprins in het Witte Huis hard met de pers. "Je bent een verschrikkelijk persoon en een verschrikkelijke verslaggever", beet hij een journaliste van ABC News toe die kritische vragen had gesteld. Hij riep vervolgens op tot het intrekken van de uitzendlicentie van haar werkgever. "Jullie nieuws is zo nep en zo fout. We hebben een geweldige commissaris die daar eens naar moet kijken."
5 uur geledenBELÉM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva keert woensdag terug naar de klimaattop in Belém. Hij hoopt met het ingelaste bezoek vermoedelijk de onderhandelingen een duwtje te geven richting een akkoord. Conceptteksten die voorzitter André Corrêa do Lago heeft rondgestuurd, maken duidelijk dat landen het over diverse belangrijke kwesties nog niet eens zijn.
5 uur geledenBELÉM (ANP) - Oekraïne eist een vergoeding van 43 miljard dollar van Rusland voor alle klimaatschade die het land heeft veroorzaakt sinds de invasie in Oekraïne. Viceminister Pavlo Kartashov van Economie, Milieu en Landbouw heeft dat dinsdag aangekondigd op de klimaattop in Belém. "Rusland voert in veel opzichten een vuile oorlog en ook ons klimaat is een slachtoffer", zei hij.
6 uur geleden