Koppige stier die van geen wijken wist van landtong gehaald
ITTEREN (ANP) - De stier die al dagen was ingesloten door hoogwater op een schiereilandje aan de Maas bij Itteren, en daar niet weg wilde, is uit zijn benarde positie bevrijd en aan wal gevaren. Dat gebeurde vrijdagmiddag door onder anderen medewerkers van Free Nature, die het dier eerst verdoofden, vervolgens met behulp van een lier aan boord van een boot sleepten om het vervolgens naar de veilige oever bij Itteren (gemeente Maastricht) te varen. Daar bereikte het dier, nog steeds buiten westen, vaste wal.
Eenmaal in Itteren kwam de stier langzaam bij, in de nabijheid van een dierenarts. Zodra de stier op krachten is gekomen, wordt hij overgebracht naar natuurgebied Terworm bij Heerlen.
Een woordvoerster van eigenaar Free Nature zei vrijdag dat het dier zich een tijd geleden had losgemaakt van een kudde, die momenteel aan de Belgische kant van het natuurgebied bij Lanaken staat. Dat is volgens haar normaal voor een volwassen stier. Het dier besloot vervolgens de landtong als eigen territorium te kiezen, maar werd daar de afgelopen dagen overvallen door het snel stijgende Maaswater. De koppige stier wist echter van geen wijken en wilde niet verkassen van zijn eigen plek. Pogingen het dier met hooi terug naar de Belgische kudde te lokken, liepen de afgelopen dagen op niets uit.
Free Nature zorgde ervoor dat de stier de afgelopen dagen genoeg hooi en koeienkoeken had om op krachten te blijven. Vrijdag werd echter besloten het dier met een boot weg te halen. "Ik ben heel blij dat dit gelukt is", aldus de woordvoerster van Free Nature vrijdag na afloop van de overtocht.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Spaanse fotojournalist die zaterdagmiddag door een politieagent in het water werd geduwd tijdens de Malieveldrellen in Den Haag, moet hiervoor gecompenseerd worden. Dat stelt de Buitenlandse Persvereniging in Nederland (BPV-FPA) in een brief die zij naar de politie en burgemeester van Den Haag heeft gestuurd. BPV-FPA ondersteunt buitenlandse correspondenten die in Nederland werken. Ook eist de organisatie dat het incident wordt onderzocht, dat zij een schriftelijke verklaring hierover ontvangt en dat de politie formele excuses aanbiedt.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Jongeren in Nederland zijn de afgelopen vier jaar negatiever gaan denken over homoseksualiteit. Dit concluderen het Trimbos-instituut en Universiteit Utrecht in het terugkerende HBSC-onderzoek (Health Behaviour in School-aged Children). Daarin kijken onderzoekers naar het mentale welzijn van jongeren uit het laatste jaar van de basisschool en het voortgezet onderwijs.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Vereniging tegen de Kwakzalverij (VtdK) heeft voetbalclub Ajax, BENU-apotheken en Verpleegkundigen en Verzorgenden Nederland genomineerd voor de Meester Kackadorisprijs 2026. Dat is een jaarlijkse ludieke prijs voor organisaties die kwakzalverij zouden bevorderen.
6 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim kijkt met verbazing en afkeuring naar de vele ontslagen in de top van de Amerikaanse krijgsmacht. Dat heeft hij zijn Amerikaanse collega's ook overgebracht. "Ik vind het ongemakkelijk wat daar gebeurt."
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de organisatie PersVeilig hebben drie journalisten zich gemeld die stellen te zijn belaagd tijdens de extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag zaterdag.
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De troepen die de Verenigde Staten mogelijk uit Europa weg willen halen, zouden wel gereserveerd kunnen blijven voor de bescherming van dat continent, oppert Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim. Zo kunnen de NAVO-landen volgens hem voorkomen dat er gaten vallen in hun verdediging tegen Rusland.
8 uur geledenZEVENAAR (ANP) - De drie demonstranten van Extinction Rebellion die zaterdagmiddag met de auto het verkeer op de A12 bij Zevenaar blokkeerden, hebben een nacht op het politiebureau doorgebracht. Ze worden zondagmiddag verhoord, zegt een woordvoerder van de politie.
8 uur geleden