Koppel krijgt levenslang voor moord op 10-jarig dochtertje
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Een Britse rechtbank heeft een vader en stiefmoeder veroordeeld tot levenslang voor de spraakmakende moord op dochtertje Sara Sharif (10). Het Brits-Pakistaanse meisje stierf na zeer zware mishandelingen, waarop de rest van het gezin naar het buitenland vluchtte.
Sara werd in augustus 2023 dood aangetroffen op haar bed thuis in Woking, een plaats ten zuidwesten van Londen. Ze had onder meer brandwonden, bijtsporen en gebroken botten. Het meisje was geslagen met een metalen staaf en een cricketknuppel en "vastgebonden met een gruwelijke combinatie van verpakkingstape, een touw en een plastic zak" over haar hoofd, zei de rechter.
Urfan Sharif (43) en zijn vrouw Beinash Batool (30) werden vorige week al schuldig bevonden aan het vermoorden van het meisje, dat ze ontkenden. Ze blijven respectievelijk minstens 40 en 33 jaar vastzitten.
Pakistan
De rechter zei bij het uitspreken van het vonnis dat Sara het slachtoffer was geworden van "extreem wrede daden", maar dat Sharif en Batool geen "sprankje berouw" hadden getoond. De oom van het meisje, die bij Sharif en Batool woonde, heeft zestien jaar celstraf gekregen voor het "veroorzaken of toestaan" van Sara's dood.
Een dag na Sara's dood vluchtten haar vader, stiefmoeder en oom met vijf andere kinderen naar Pakistan. Haar vader belde de politie vanuit Pakistan om Sara's dood te melden. Hij had thuis een briefje achtergelaten waarop stond dat hij zijn dochter niet had willen doden. De volwassenen keerden een maand later terug en werden direct na aankomst op een luchthaven opgepakt. De andere kinderen zijn nog in Pakistan.
Thuisonderwijs
In het Verenigd Koninkrijk is verontwaardiging ontstaan over het feit dat de mishandelingen konden doorgaan. Sharif kreeg in 2019 de voogdij over Sara nadat het huwelijk met haar moeder was gestrand, ondanks beschuldigingen van mishandeling. Sara's school maakte in maart 2023 een melding bij jeugdzorg vanwege verwondingen in het gezicht van het meisje. Er werd onderzoek gedaan, maar geen actie ondernomen. Sharif volgde vanaf april 2023 thuisonderwijs.
Volgens de Engelse kinderrechtencommissaris heeft Sara's dood "diepe zwaktes in ons jeugdbeschermingssysteem" blootgelegd. Ze pleit voor een verbod op thuisonderwijs voor vermoedelijke slachtoffers van misbruik.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten en de Europese NAVO-landen hebben volgens NAVO-topman Mark Rutte een nieuwe eensgezindheid gevonden. Europa begrijpt dat het meer moet bijdragen en de VS onderkennen dat de bondgenoten dat ook doen, meent Rutte. Hij beweert nog nooit zoiets gezien te hebben in vijftien jaar van NAVO-vergaderingen.
5 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten blijven bijdragen aan de verdediging van Europa, niet alleen met kernwapens, hebben ze de andere NAVO-landen nog eens beloofd. De VS onder de Amerikaanse president Donald Trump willen zich niet uit Europa terugtrekken, maar hebben zelfstandiger bondgenoten nodig nu ze niet meer alleen wereldwijd de dienst kunnen uitmaken. En de NAVO-bondgenoten zijn daartoe goed op weg, vindt onderminister Bridge Colby.
26 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Witte Huis meldt dat Melania Trump er voor de derde keer voor heeft gezorgd dat Oekraïense en Russische kinderen herenigd zijn met hun ouders. De Russische topambtenaar die gaat over kinderrechten, Maria Lvova-Belova, zegt dat het om zes kinderen gaat: vijf Oekraïners en een Russisch kind. Ze dankte de Amerikaanse presidentsvrouw voor de rol die zij daarbij gespeeld zou hebben.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De leider van de Franse republikeinen, Bruno Retailleau, wil meedoen aan de presidentsverkiezingen van 2027. Dat meldt persbureau AFP op basis van een bericht dat de partijleider van Les Républicains aan enkele bondgenoten stuurde. Daarin schrijft Retailleau het besluit "veel tijd te hebben gegeven". "Voor mijn politieke familie is de tijd aangebroken om de Fransen een nieuw pad te laten zien, gericht op orde, voorspoed en Franse trots", aldus Retailleau.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft twee medewerkers van het Louvre gearresteerd vanwege fraude met tickets. Volgens het wereldberoemde museum was er sprake van een grootschalig netwerk voor kaartjesfraude. Volgens krant Le Parisien zijn in totaal negen mensen gearresteerd, onder wie de twee medewerkers en twee gidsen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De bescherming van het luchtruim is topprioriteit voor Oekraïne, zei defensieminister Mychajlo Fedorov donderdag in Brussel. Zijn land heeft daarom dringend behoefte aan raketten voor het Patriot-luchtverdedigingssysteem.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De rechtszaak die de Amerikaanse president Donald Trump tegen de BBC heeft aangespannen, gaat in februari 2027 van start. Dat schrijft onder meer de BBC zelf. Trump heeft de Britse omroep aangeklaagd om de wijze waarop een documentaire was gemonteerd.
1 uur geleden