Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koppel krijgt levenslang voor moord op 10-jarig dochtertje

Koppel krijgt levenslang voor moord op 10-jarig dochtertje

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Een Britse rechtbank heeft een vader en stiefmoeder veroordeeld tot levenslang voor de spraakmakende moord op dochtertje Sara Sharif (10). Het Brits-Pakistaanse meisje stierf na zeer zware mishandelingen, waarop de rest van het gezin naar het buitenland vluchtte.

Sara werd in augustus 2023 dood aangetroffen op haar bed thuis in Woking, een plaats ten zuidwesten van Londen. Ze had onder meer brandwonden, bijtsporen en gebroken botten. Het meisje was geslagen met een metalen staaf en een cricketknuppel en "vastgebonden met een gruwelijke combinatie van verpakkingstape, een touw en een plastic zak" over haar hoofd, zei de rechter.

Urfan Sharif (43) en zijn vrouw Beinash Batool (30) werden vorige week al schuldig bevonden aan het vermoorden van het meisje, dat ze ontkenden. Ze blijven respectievelijk minstens 40 en 33 jaar vastzitten.

Pakistan

De rechter zei bij het uitspreken van het vonnis dat Sara het slachtoffer was geworden van "extreem wrede daden", maar dat Sharif en Batool geen "sprankje berouw" hadden getoond. De oom van het meisje, die bij Sharif en Batool woonde, heeft zestien jaar celstraf gekregen voor het "veroorzaken of toestaan" van Sara's dood.

Een dag na Sara's dood vluchtten haar vader, stiefmoeder en oom met vijf andere kinderen naar Pakistan. Haar vader belde de politie vanuit Pakistan om Sara's dood te melden. Hij had thuis een briefje achtergelaten waarop stond dat hij zijn dochter niet had willen doden. De volwassenen keerden een maand later terug en werden direct na aankomst op een luchthaven opgepakt. De andere kinderen zijn nog in Pakistan.

Thuisonderwijs

In het Verenigd Koninkrijk is verontwaardiging ontstaan over het feit dat de mishandelingen konden doorgaan. Sharif kreeg in 2019 de voogdij over Sara nadat het huwelijk met haar moeder was gestrand, ondanks beschuldigingen van mishandeling. Sara's school maakte in maart 2023 een melding bij jeugdzorg vanwege verwondingen in het gezicht van het meisje. Er werd onderzoek gedaan, maar geen actie ondernomen. Sharif volgde vanaf april 2023 thuisonderwijs.

Volgens de Engelse kinderrechtencommissaris heeft Sara's dood "diepe zwaktes in ons jeugdbeschermingssysteem" blootgelegd. Ze pleit voor een verbod op thuisonderwijs voor vermoedelijke slachtoffers van misbruik.

Meer uit Buitenland

CENTCOM ondersteunt Project Freedom in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De troepen van het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) zullen vanaf maandag steun verlenen aan Project Freedom om de vrijheid van scheepvaart voor de commerciële scheepvaart door de Straat van Hormuz te herstellen. Dat schrijft het CENTCOM op X.

55 minuten geleden
Rudy Giuliani opgenomen in ziekenhuis in kritieke toestand

NEW YORK (ANP) - Oud-burgemeester Rudy Giuliani van New York is opgenomen in het ziekenhuis en "verkeert in kritieke, maar stabiele toestand". Dat meldt zijn woordvoerder Ted Goodman op X.

1 uur geleden
Iran: VS-plan voor Straat van Hormuz schendt staakt-het-vuren

TEHERAN (ANP) - Elke poging van de VS om zich te mengen in de Straat van Hormuz wordt beschouwd als een schending van het staakt-het-vuren. Dat schrijft Ebrahim Azizi, hoofd van de nationale veiligheidscommissie in het Iraanse parlement, op X.

1 uur geleden
VK wil meedoen aan Europese lening van 90 miljard voor Oekraïne

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk staat op het punt onderhandelingen te starten om zich aan te sluiten bij het leningsplan ter waarde van 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne. Dat stelt de Britse regering zondag in een verklaring.

2 uur geleden
Trump: VS helpen vanaf maandag schepen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

4 uur geleden
Merz rekent voorlopig niet op levering Amerikaanse Tomahawks

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.

5 uur geleden
Linkse Mélenchon opnieuw kandidaat voor Frans presidentschap

PARIJS (ANP) - Jean-Luc Mélenchon, het kopstuk van de uiterst linkse partij La France Insoumise (LFI), zal zich kandidaat stellen voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar. "Ja, ik ben kandidaat," vertelde Mélenchon aan televisiezender TF1.

5 uur geleden