Koppel krijgt levenslang voor moord op 10-jarig dochtertje
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Een Britse rechtbank heeft een vader en stiefmoeder veroordeeld tot levenslang voor de spraakmakende moord op dochtertje Sara Sharif (10). Het Brits-Pakistaanse meisje stierf na zeer zware mishandelingen, waarop de rest van het gezin naar het buitenland vluchtte.
Sara werd in augustus 2023 dood aangetroffen op haar bed thuis in Woking, een plaats ten zuidwesten van Londen. Ze had onder meer brandwonden, bijtsporen en gebroken botten. Het meisje was geslagen met een metalen staaf en een cricketknuppel en "vastgebonden met een gruwelijke combinatie van verpakkingstape, een touw en een plastic zak" over haar hoofd, zei de rechter.
Urfan Sharif (43) en zijn vrouw Beinash Batool (30) werden vorige week al schuldig bevonden aan het vermoorden van het meisje, dat ze ontkenden. Ze blijven respectievelijk minstens 40 en 33 jaar vastzitten.
Pakistan
De rechter zei bij het uitspreken van het vonnis dat Sara het slachtoffer was geworden van "extreem wrede daden", maar dat Sharif en Batool geen "sprankje berouw" hadden getoond. De oom van het meisje, die bij Sharif en Batool woonde, heeft zestien jaar celstraf gekregen voor het "veroorzaken of toestaan" van Sara's dood.
Een dag na Sara's dood vluchtten haar vader, stiefmoeder en oom met vijf andere kinderen naar Pakistan. Haar vader belde de politie vanuit Pakistan om Sara's dood te melden. Hij had thuis een briefje achtergelaten waarop stond dat hij zijn dochter niet had willen doden. De volwassenen keerden een maand later terug en werden direct na aankomst op een luchthaven opgepakt. De andere kinderen zijn nog in Pakistan.
Thuisonderwijs
In het Verenigd Koninkrijk is verontwaardiging ontstaan over het feit dat de mishandelingen konden doorgaan. Sharif kreeg in 2019 de voogdij over Sara nadat het huwelijk met haar moeder was gestrand, ondanks beschuldigingen van mishandeling. Sara's school maakte in maart 2023 een melding bij jeugdzorg vanwege verwondingen in het gezicht van het meisje. Er werd onderzoek gedaan, maar geen actie ondernomen. Sharif volgde vanaf april 2023 thuisonderwijs.
Volgens de Engelse kinderrechtencommissaris heeft Sara's dood "diepe zwaktes in ons jeugdbeschermingssysteem" blootgelegd. Ze pleit voor een verbod op thuisonderwijs voor vermoedelijke slachtoffers van misbruik.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense anticorruptieautoriteiten hebben het kantoor van de stafchef van president Volodymyr Zelensky, Andri Jermak, doorzocht. De diensten willen nog niet zeggen waarom de actie precies plaatsvond en wat er is gevonden. Jermak zegt zijn medewerking te verlenen.
24 minuten geledenHONGKONG (ANP/AFP) - Door de grote brand in woontorens in Hongkong zijn zeker 128 doden gevallen. De autoriteiten houden rekening met een verdere stijging van het dodental. Er worden nog ongeveer tweehonderd mensen vermist.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán brengt deze vrijdag nog een bezoek aan de Russische president Vladimir Poetin in Moskou. Hij wil praten over de olie- en gasleveringen aan Hongarije en over mogelijke vredesinspanningen voor de oorlog tussen Oekraïne en Rusland.
1 uur geledenSONGKHLA (ANP/AFP/RTR) - Het belangrijkste mortuarium dat de lichamen van slachtoffers van de overstromingen in het zuiden van Thailand ontvangt, is overvol, aldus een vertegenwoordiger van het ziekenhuis in de stad Songkhla. Volgens de autoriteiten zijn er tot nu toe 87 doden gevallen door de overstromingen.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - De brandweer van Hongkong heeft vrijdag de bluswerkzaamheden afgerond in de woontorens die door een brand werden verwoest. Daarbij vielen zeker 94 doden. Het is de ergste brand die de stad in decennia heeft meegemaakt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de Verenigde Staten "migratie uit derdewereldlanden" permanent willen stopzetten. "Ik zal de migratie uit alle derdewereldlanden permanent pauzeren om het Amerikaanse systeem volledig te laten herstellen", schreef Trump op sociale media.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een van de twee leden van de Nationale Garde die nabij het Witte Huis werd neergeschoten, is overleden. Dat meldde de Amerikaanse president Donald Trump tijdens een persmoment.
6 uur geleden