Koppel krijgt levenslang voor moord op 10-jarig dochtertje
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Een Britse rechtbank heeft een vader en stiefmoeder veroordeeld tot levenslang voor de spraakmakende moord op dochtertje Sara Sharif (10). Het Brits-Pakistaanse meisje stierf na zeer zware mishandelingen, waarop de rest van het gezin naar het buitenland vluchtte.
Sara werd in augustus 2023 dood aangetroffen op haar bed thuis in Woking, een plaats ten zuidwesten van Londen. Ze had onder meer brandwonden, bijtsporen en gebroken botten. Het meisje was geslagen met een metalen staaf en een cricketknuppel en "vastgebonden met een gruwelijke combinatie van verpakkingstape, een touw en een plastic zak" over haar hoofd, zei de rechter.
Urfan Sharif (43) en zijn vrouw Beinash Batool (30) werden vorige week al schuldig bevonden aan het vermoorden van het meisje, dat ze ontkenden. Ze blijven respectievelijk minstens 40 en 33 jaar vastzitten.
Pakistan
De rechter zei bij het uitspreken van het vonnis dat Sara het slachtoffer was geworden van "extreem wrede daden", maar dat Sharif en Batool geen "sprankje berouw" hadden getoond. De oom van het meisje, die bij Sharif en Batool woonde, heeft zestien jaar celstraf gekregen voor het "veroorzaken of toestaan" van Sara's dood.
Een dag na Sara's dood vluchtten haar vader, stiefmoeder en oom met vijf andere kinderen naar Pakistan. Haar vader belde de politie vanuit Pakistan om Sara's dood te melden. Hij had thuis een briefje achtergelaten waarop stond dat hij zijn dochter niet had willen doden. De volwassenen keerden een maand later terug en werden direct na aankomst op een luchthaven opgepakt. De andere kinderen zijn nog in Pakistan.
Thuisonderwijs
In het Verenigd Koninkrijk is verontwaardiging ontstaan over het feit dat de mishandelingen konden doorgaan. Sharif kreeg in 2019 de voogdij over Sara nadat het huwelijk met haar moeder was gestrand, ondanks beschuldigingen van mishandeling. Sara's school maakte in maart 2023 een melding bij jeugdzorg vanwege verwondingen in het gezicht van het meisje. Er werd onderzoek gedaan, maar geen actie ondernomen. Sharif volgde vanaf april 2023 thuisonderwijs.
Volgens de Engelse kinderrechtencommissaris heeft Sara's dood "diepe zwaktes in ons jeugdbeschermingssysteem" blootgelegd. Ze pleit voor een verbod op thuisonderwijs voor vermoedelijke slachtoffers van misbruik.
Meer uit Buitenland
NEW DELHI (ANP/AFP) - De Indiase Sarwagya Singh Kushwaha is met drie jaar, zeven maanden en twintig dagen de jongste schaakspeler ooit om een FIDE-score te krijgen. Die telling geeft de sterkte van schaakspelers aan. Om een score te krijgen, moet een schaakspeler minstens één speler verslaan die al een FIDE-score heeft.
13 minuten geledenNEW DELHI (ANP) - India gaat een Russische kernonderzeeër huren. De opkomende Aziatische grootmacht betaalt omgerekend zo'n 1,7 miljard euro voor de onderzeeboot, waarmee de marine kan oefenen totdat eigen kernonderzeeërs klaar zijn, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
28 minuten geledenMOSKOU/NEW DELHI (ANP/RTR) - President Vladimir Poetin heeft voor zijn vertrek voor een staatsbezoek aan India gezegd dat het gesprek met de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner vruchtbaar was. Hij zei dat de Amerikaanse regering een puntenplan nu heeft verdeeld in vier pakketten die afzonderlijk zullen worden behandeld, meldden Russische media.
2 uur geledenBANGKOK (ANP/DPA) - In Thailand is het na decennia weer mogelijk om in de middag alcohol te kopen. Sinds 1972 was dat tussen 14.00 en 17.00 uur niet mogelijk, omdat de militaire junta de middagverkoop destijds verbood. In een poging het eindejaarstoerisme een stimulans te geven, begint Thailand nu een proef van een halfjaar. Na afloop van die 180 dagen wordt gekeken naar de effecten van de maatregel.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Israël heeft de stoffelijke resten van de gijzelaar die het woensdag van Hamas heeft ontvangen geïdentificeerd als de Thaise staatsburger Sudthisak Rinthalak, aldus het kantoor van premier Benjamin Netanyahu.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff en Jared Kushner, de schoonzoon van president Donald Trump, ontmoeten donderdag in Florida een Oekraïense delegatie die wordt geleid door Roestem Oemjerov, de chef van de veiligheidsraad van Oekraïne. In de gesprekken staat vrede in Oekraïne centraal. De ontmoeting vindt volgens een Amerikaanse functionaris in de omgeving van Miami plaats.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft een urenlange ontmoeting van zijn gezant Steve Witkoff en schoonzoon Jared Kushner met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin "een redelijk goede ontmoeting" genoemd en zei dat "Poetin de oorlog wil beëindigen". Maar Trump zei geen idee te hebben wat er nu gaat gebeuren. Hij zei niet te weten wat hieruit voortkomt: "We gaan het zien".
12 uur geleden