Koploper Willem II verspeelt tegen Jong PSV opnieuw punten
EINDHOVEN (ANP) - Koploper Willem II heeft in de Keuken Kampioen Divisie niet weten te profiteren van het puntenverlies van naaste belager Roda JC. De ploeg van trainer Peter Maes speelde op de valreep met 1-1 gelijk bij het laaggeklasseerde Jong PSV. De Tilburgers maakten pas drie minuten voor tijd de gelijkmaker.
Willem II, dat vorige week al gelijkspeelde tegen Jong Ajax, heeft nog altijd 6 punten voorsprong op Roda. De nummer 2 van de ranglijst kwam vrijdag niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel tegen Jong FC Utrecht.
Willem II kreeg goede kansen via Michael de Leeuw, maar zag PSV'er Jevon Simons na een klein half uur op de paal schieten. Ondanks goede mogelijkheden voor beide ploegen viel de openingstreffer van PSV pas in de 66e minuut. Isaac Babadi, die onlangs even voor straf uit de selectie van het eerste was gezet, scoorde na een combinatie met Koen Jansen. Runar Thor Sigurgeirsson schoot in de slotfase een rebound binnen, 1-1.
Jong Ajax
De wedstrijd tussen Jong Ajax en FC Dordrecht eindigde in Amsterdam eveneens in een gelijkspel: 2-2. De bezoekers kwamen in de 6e minuut op voorsprong via Mathis Suray, maar Jaydon Banel en Julian Brandes draaiden binnen een kwartier de wedstrijd om, 2-1. Ilias Bronkhorst bracht Dordrecht in de 58e minuut langszij. Antef Tsoungui (Dordrecht) kreeg tien minuten later zijn tweede gele kaart.
TOP Oss boekte een verrassende 2-1-zege bij SC Cambuur. Alle treffers vielen in het laatste kwartier. Remco Balk zette Cambuur op voorsprong, maar Arthur Allemeersch en Roshon van Eijma bezorgden TOP de zege.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - Jurriën Timber mist het WK met het Nederlands elftal. De verdediger is onvoldoende hersteld van een liesblessure. Bondscoach Ronald Koeman heeft Lutsharel Geertruida als vervanger opgeroepen, zo meldt de KNVB.
17 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De KNVB maakt waarschijnlijk verlies op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Als we wereldkampioen worden, verdienen we 6 miljoen dollar. Als we tweede worden, maken we 2 miljoen dollar verlies", vertelde directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen tijdens een bijeenkomst op het Nederlandse consulaat in New York.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.
4 uur geledenHOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.
7 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.
8 uur geledenHARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
20 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
21 uur geleden