Koploper Willem II verslaat ADO Den Haag in topper
TILBURG (ANP) - Koploper Willem II heeft de topper in de eerste divisie tegen ADO Den Haag weten te winnen. De Tilburgers maakten in eigen stadion al in de eerste helft het verschil met twee doelpunten: 2-1.
Door de zege vergrootte Willem II het gat met achtervolger ADO naar 8 punten. Roda JC nam de tweede plek van ADO over door FC Emmen met een 3-2-nederlaag naar huis te sturen. De ploeg van trainer Bas Sibum maakte in blessuretijd twee goals en staat 7 punten achter Willem II.
Ringo Meerveld opende namens Willem II na elf minuten de score. Na een geslaagde dribbel vanaf links en slecht verdedigen van de ADO-defensie schoot Meerveld de bal in de verre hoek. Vijf minuten later knalde Jesse Bosch van afstand raak. ADO-doelman Nick Marsman voorkwam niet veel later een tweede treffer van Meerveld.
Na rust werd het toch nog even spannend door een laat doelpunt van de bij ADO teruggekeerde Timothy Derijck. Willem II bleef in het restant met moeite overeind en komt steeds dichter bij promotie naar de Eredivisie. De twee hoogst geëindigde teams promoveren rechtstreeks.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
12 uur geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
14 uur geleden