Koploper Willem II verslaat ADO Den Haag in topper
TILBURG (ANP) - Koploper Willem II heeft de topper in de eerste divisie tegen ADO Den Haag weten te winnen. De Tilburgers maakten in eigen stadion al in de eerste helft het verschil met twee doelpunten: 2-1.
Door de zege vergrootte Willem II het gat met achtervolger ADO naar 8 punten. Roda JC nam de tweede plek van ADO over door FC Emmen met een 3-2-nederlaag naar huis te sturen. De ploeg van trainer Bas Sibum maakte in blessuretijd twee goals en staat 7 punten achter Willem II.
Ringo Meerveld opende namens Willem II na elf minuten de score. Na een geslaagde dribbel vanaf links en slecht verdedigen van de ADO-defensie schoot Meerveld de bal in de verre hoek. Vijf minuten later knalde Jesse Bosch van afstand raak. ADO-doelman Nick Marsman voorkwam niet veel later een tweede treffer van Meerveld.
Na rust werd het toch nog even spannend door een laat doelpunt van de bij ADO teruggekeerde Timothy Derijck. Willem II bleef in het restant met moeite overeind en komt steeds dichter bij promotie naar de Eredivisie. De twee hoogst geëindigde teams promoveren rechtstreeks.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
4 uur geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
5 uur geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
8 uur geleden