
Koploper Willem II verslaat ADO Den Haag in topper
TILBURG (ANP) - Koploper Willem II heeft de topper in de eerste divisie tegen ADO Den Haag weten te winnen. De Tilburgers maakten in eigen stadion al in de eerste helft het verschil met twee doelpunten: 2-1.
Door de zege vergrootte Willem II het gat met achtervolger ADO naar 8 punten. Roda JC nam de tweede plek van ADO over door FC Emmen met een 3-2-nederlaag naar huis te sturen. De ploeg van trainer Bas Sibum maakte in blessuretijd twee goals en staat 7 punten achter Willem II.
Ringo Meerveld opende namens Willem II na elf minuten de score. Na een geslaagde dribbel vanaf links en slecht verdedigen van de ADO-defensie schoot Meerveld de bal in de verre hoek. Vijf minuten later knalde Jesse Bosch van afstand raak. ADO-doelman Nick Marsman voorkwam niet veel later een tweede treffer van Meerveld.
Na rust werd het toch nog even spannend door een laat doelpunt van de bij ADO teruggekeerde Timothy Derijck. Willem II bleef in het restant met moeite overeind en komt steeds dichter bij promotie naar de Eredivisie. De twee hoogst geëindigde teams promoveren rechtstreeks.
Meer uit Voetbal
BERN (ANP) - Spanje staat in de halve finales van het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. De regerend wereldkampioen schakelde in een uitverkocht stadion in Bern gastland Zwitserland uit: 2-0. De doelpunten vielen in de tweede helft. Spanje miste twee strafschoppen.
1 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Erik ten Hag heeft zijn eerste duel als trainer van Bayer Leverkusen ruim verloren. In Rio de Janeiro was Flamengo onder 20 met 5-1 te sterk.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft een besloten oefenduel verloren. De ploeg van trainer Ron Jans verspeelde tegen Charleroi een voorsprong (1-2). Gjivai Zechiël maakte het doelpunt voor de ploeg uit de Domstad.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Noni Madueke vertrekt bij Chelsea. De 23-jarige Brit maakt de overstap naar stadgenoot Arsenal. Dat bevestigen beide clubs.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona moet wat langer wachten op een terugkeer in Camp Nou. De regerend Spaans landskampioen zou zondag 10 augustus in het gerenoveerde stadion de Joan Gamper Cup spelen, maar tegen die tijd zijn de vereiste vergunningen nog niet binnen.
6 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft verdediger Djevencio van der Kust vastgelegd. De 24-jarige international van Suriname komt over van Sparta Rotterdam en tekende een contract voor drie seizoenen, met een optie voor een extra jaar.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dávid Hancko verlaat Feyenoord alsnog voor Al-Nassr. De centrale verdediger heeft van zijn Rotterdamse club toestemming gekregen om de laatste details van zijn transfer af te ronden.
9 uur geleden