Koploper Willem II verslaat ADO Den Haag in topper
TILBURG (ANP) - Koploper Willem II heeft de topper in de eerste divisie tegen ADO Den Haag weten te winnen. De Tilburgers maakten in eigen stadion al in de eerste helft het verschil met twee doelpunten: 2-1.
Door de zege vergrootte Willem II het gat met achtervolger ADO naar 8 punten. Roda JC nam de tweede plek van ADO over door FC Emmen met een 3-2-nederlaag naar huis te sturen. De ploeg van trainer Bas Sibum maakte in blessuretijd twee goals en staat 7 punten achter Willem II.
Ringo Meerveld opende namens Willem II na elf minuten de score. Na een geslaagde dribbel vanaf links en slecht verdedigen van de ADO-defensie schoot Meerveld de bal in de verre hoek. Vijf minuten later knalde Jesse Bosch van afstand raak. ADO-doelman Nick Marsman voorkwam niet veel later een tweede treffer van Meerveld.
Na rust werd het toch nog even spannend door een laat doelpunt van de bij ADO teruggekeerde Timothy Derijck. Willem II bleef in het restant met moeite overeind en komt steeds dichter bij promotie naar de Eredivisie. De twee hoogst geëindigde teams promoveren rechtstreeks.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.
9 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
19 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
19 uur geleden