Koploper Willem II pakt drie punten bij De Graafschap
TILBURG (ANP) - Koploper Willem II heeft in de eerste divisie een belangrijke overwinning behaald. Op bezoek bij nummer vier De Graafschap zegevierden de Tilburgers met 2-0.
Het team van de Belgische trainer Peter Maes won zo voor het eerst sinds 12 januari. De voorgaande drie duels eindigden in een 1-1-gelijkspel. De komende weken speelt Willem II thuis tegen ADO Den Haag en Roda JC.
In Doetinchem tikte Thijs Oosting in de openingsfase met zijn knie een rebound binnen en vlak na rust zorgde Ringo Meerveld met een verwoestende uithaal voor de tweede Tilburgse treffer.
Roda JC nam door een 4-1-overwinning op FC Dordrecht de tweede plaats over van ADO Den Haag, maar die ploeg komt zondag nog in actie tegen FC Den Bosch. Willem II heeft 54 punten, Roda 47 en ADO 46. De nummers één en twee promoveren rechtstreeks naar de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Aanvalster Romée Leuchter was maar wat toe aan een treffer na ruim anderhalf jaar niet te hebben gescoord in Oranje. "Dat kun je wel zeggen, ja. Het was een lange tijd. Maar ik ben er blij mee", zei de 25-jarige spits van Paris Saint-Germain na de 3-1-zege op Polen in Almelo.
2 uur geledenALMELO (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn ondanks een 3-1-thuiszege op Polen veroordeeld tot de play-offs in het kwalificatietraject voor het WK van volgend jaar. Oranje had een gelijkspel nodig bij Frankrijk - Ierland, maar de Fransen wonnen met 1-0. Daardoor plaatsen 'Les Bleues' zich als groepswinnaar rechtstreeks voor het toernooi in Brazilië over iets meer dan een jaar.
5 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Onder grote belangstelling van de media arriveerde het Nederlands elftal bij het Cascade Hotel in Kansas City. Bondscoach Ronald Koeman en zijn spelers stapten rond 13.15 uur plaatselijke tijd de bus uit bij de verblijfplaats van de nationale ploeg tijdens de groepsfase van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
6 uur geledenALMELO (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kiest voor Marisa Olislagers en Daniëlle van de Donk bij de voetbalsters van Oranje in het WK-kwalificatieduel met Polen. De 25-jarige Olislagers vervangt Janou Levels als linksback, 173-voudig international Van de Donk komt in de ploeg voor aanvallende middenveldster Ella Peddemors. De aftrap is om 21.00 uur in Almelo.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Landskampioen PSV neemt het in de eerste speelronde van het nieuwe seizoen in de Eredivisie op tegen Fortuna Sittard. De wedstrijd in het Philips Stadion is vastgesteld op zaterdag 8 augustus om 20.00 uur. Dat meldt de Eredivisie CV.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het Iraanse voetbalelftal reist een dag voor de eerste groepswedstrijd op het wereldkampioenschap naar de Verenigde Staten. Dat heeft de Iraanse voetbalbond dinsdag bekendgemaakt.
8 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Verdediger Mats Rots verruilt per direct FC Twente voor Hoffenheim. Volgens de Duitse club tekende de 20-jarige jeugdinternational "een langdurig contract". Hoffenheim werd afgelopen seizoen vijfde in de Bundesliga.
12 uur geleden