Koploper Willem II pakt drie punten bij De Graafschap
TILBURG (ANP) - Koploper Willem II heeft in de eerste divisie een belangrijke overwinning behaald. Op bezoek bij nummer vier De Graafschap zegevierden de Tilburgers met 2-0.
Het team van de Belgische trainer Peter Maes won zo voor het eerst sinds 12 januari. De voorgaande drie duels eindigden in een 1-1-gelijkspel. De komende weken speelt Willem II thuis tegen ADO Den Haag en Roda JC.
In Doetinchem tikte Thijs Oosting in de openingsfase met zijn knie een rebound binnen en vlak na rust zorgde Ringo Meerveld met een verwoestende uithaal voor de tweede Tilburgse treffer.
Roda JC nam door een 4-1-overwinning op FC Dordrecht de tweede plaats over van ADO Den Haag, maar die ploeg komt zondag nog in actie tegen FC Den Bosch. Willem II heeft 54 punten, Roda 47 en ADO 46. De nummers één en twee promoveren rechtstreeks naar de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
N i e u w bericht, meer citaten en programma na 3e alinea
4 uur geledenİZMIT (ANP) - Bondscoach Zinedine Zidane heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Frankrijk gewonnen. De Fransen begonnen de Nations League in het Turkse İzmit met een 1-0-overwinning op Turkije. Aanvoerder Kylian Mbappé zorgde in de tweede helft voor het doelpunt, maar viel kort daarna geblesseerd uit.
9 uur geledenROME (ANP) - Mark van Bommel (49) heeft bij zijn debuut als bondscoach van het nationale voetbalelftal van België gewonnen van Italië in de Nations League. In het Stadio Olimpico in Rome waren de Belgen met 2-0 te sterk. Oud-Ajacied Mika Godts maakte de openingstreffer en scoorde zo voor het eerst in het shirt van België.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het afgelopen seizoen (2025/2026) een nettowinst van 2 miljoen euro geboekt. De netto-omzet steeg met 10,2 miljoen euro naar 188,3 miljoen euro. Dat blijkt uit de jaarcijfers die de Amsterdamse voetbalclub vrijdag in een persbericht presenteerde.
13 uur geledenNYON (ANP) - De Poolse scheidsrechter Szymon Marciniak heeft de leiding over de tweede wedstrijd in de Nations League van het Nederlands elftal tegen Servië. Het duel staat zondag om 18.00 uur in Belgrado op het programma.
18 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is vrijdag begonnen aan de voorbereiding op de uitwedstrijd van zondag tegen Servië in de Nations League. Een dag na het gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA tegen Duitsland (1-1) verschenen op het trainingsveld in Zeist alleen de spelers die als invaller of helemaal niet in actie kwamen.
18 uur geledenFRANKFURT AM MAIN (ANP/DPA) - Bondscoach Jürgen Klopp van Duitsland heeft Florian Wirtz en Jonathan Burkardt overgeheveld van zijn tweede selectie naar zijn spelersgroep voor de tweede wedstrijd in de Nations League tegen Griekenland op zondag. De twee vervangen Jamal Musiala en Kai Havertz, die bij het duel met Oranje op donderdag (1-1) geblesseerd raakten.
19 uur geleden