Koploper Tottenham Hotspur verslaat Arsenal in Londense derby
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de Premier League de koppositie geconsolideerd. De ploeg van coach José Mourinho versloeg op eigen veld stadgenoot Arsenal met 2-0. Son Heung-min en Harry Kane kwamen in de eerste helft tot scoren. Basisspeler Steven Bergwijn werd bij de thuisclub in de extra tijd gewisseld.
Bij de Londense derby waren 2000 toeschouwers aanwezig in het stadion, dat een capaciteit heeft van 60.000 bezoekers. Dankzij de versoepeling van de Engelse coronaregels mochten er onder strikte voorwaarden weer wat fans naar binnen.
Liverpool kan in punten op gelijke hoogte komen met Tottenham. De titelverdediger moet dan zondagavond wel thuis winnen van middenmoter Wolverhampton Wanderers.
Voorsprong
De Spurs kwamen in de 13e minuut op voorsprong. De Zuid-Koreaan Son kreeg alle tijd en ruimte om uit te halen en deed dat met succes. Het was dit seizoen zijn tiende competitietreffer. Op slag van rust verdubbelde Kane de marge met een schot in de korte hoek, op aangeven van Son. Het was voor Kane zijn 250e doelpunt voor land en club in zijn professionele loopbaan.
Tottenham heeft sinds de thuisnederlaag op 13 september tegen Everton (0-1) niet meer verloren in de Premier League. Arsenal daarentegen haalde 1 punt uit de laatste vier duels en is inmiddels afgegleden naar de vijftiende plek.
Leicester City staat derde met 21 punten, 3 minder dan de Spurs. De ploeg van Brendan Rodgers won met 2-1 bij Sheffield United. Jamie Vardy maakte in de laatste minuut van de reguliere speeltijd het winnende doelpunt. Dat was zijn negende treffer in de huidige competitie.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
5 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marianne van Leeuwen vindt het "onwijs vervelend" dat de KNVB tegenover NAC in de rechtszaal staat. Dat zei de directeur betaald voetbal na het kort geding voor de rechtbank in Utrecht. Daarin eist NAC Breda dat een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt overgespeeld omdat er een speler op het veld stond die niet speelgerechtigd was.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - NAC Breda houdt vast aan de eis om het competitieduel met Go Ahead Eagles over te spelen. Dat heeft de advocaat van de Bredase club voor de rechtbank in Utrecht gezegd in een zaak tegen de KNVB. Volgens NAC gaat het om "het consequent toepassen van de regels" omdat bij de Eagles een speler meedeed die niet speelgerechtigd was. "Bij afwijking ontstaat willekeur", aldus de advocaat. De rechter doet maandag om 12.00 uur uitspraak in het kort geding.
16 uur geleden