Koploper Tottenham Hotspur verslaat Arsenal in Londense derby
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de Premier League de koppositie geconsolideerd. De ploeg van coach José Mourinho versloeg op eigen veld stadgenoot Arsenal met 2-0. Son Heung-min en Harry Kane kwamen in de eerste helft tot scoren. Basisspeler Steven Bergwijn werd bij de thuisclub in de extra tijd gewisseld.
Bij de Londense derby waren 2000 toeschouwers aanwezig in het stadion, dat een capaciteit heeft van 60.000 bezoekers. Dankzij de versoepeling van de Engelse coronaregels mochten er onder strikte voorwaarden weer wat fans naar binnen.
Liverpool kan in punten op gelijke hoogte komen met Tottenham. De titelverdediger moet dan zondagavond wel thuis winnen van middenmoter Wolverhampton Wanderers.
Voorsprong
De Spurs kwamen in de 13e minuut op voorsprong. De Zuid-Koreaan Son kreeg alle tijd en ruimte om uit te halen en deed dat met succes. Het was dit seizoen zijn tiende competitietreffer. Op slag van rust verdubbelde Kane de marge met een schot in de korte hoek, op aangeven van Son. Het was voor Kane zijn 250e doelpunt voor land en club in zijn professionele loopbaan.
Tottenham heeft sinds de thuisnederlaag op 13 september tegen Everton (0-1) niet meer verloren in de Premier League. Arsenal daarentegen haalde 1 punt uit de laatste vier duels en is inmiddels afgegleden naar de vijftiende plek.
Leicester City staat derde met 21 punten, 3 minder dan de Spurs. De ploeg van Brendan Rodgers won met 2-1 bij Sheffield United. Jamie Vardy maakte in de laatste minuut van de reguliere speeltijd het winnende doelpunt. Dat was zijn negende treffer in de huidige competitie.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
6 uur geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
7 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
1 dag geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
1 dag geleden