Koploper Sparta speelt thuis gelijk tegen NEC
ROTTERDAM (ANP) - Sparta is ook na de vierde speelronde nog zonder nederlaag in de Eredivisie. De Rotterdammers speelden op Het Kasteel met 1-1 gelijk tegen NEC. Sparta staat na vier wedstrijden aan de leiding met 8 punten.
Dirk Proper opende in de tweede helft de score voor de bezoekers. Joshua Kitolano maakte uit een strafschop gelijk voor Sparta.
Sparta begon voor het eerst sinds september 1987 als koploper van de Eredivisie aan een wedstrijd. De Rotterdammers wonnen twee uitduels en speelden met 2-2 gelijk tegen landskampioen Feyenoord. NEC haalde in de vorige speelronde de eerste punten. De Nijmegenaren wonnen met 3-0 van RKC.
Olij
De Rotterdammers begonnen met Camile Neghli als vervanger van de vertrokken Vito van Crooij. Neghli kreeg de eerste kans voor de thuisploeg. NEC kreeg een mogelijkheid via Magnus Mattsson, maar doelman Nick Olij bracht redding. De Nijmegenaren kwamen na de rust op voorsprong. Een schot van een speler van NEC werd niet goed weggewerkt, waarop Proper met de bal richting het doel van Olij ging en ongehinderd kon binnenschieten.
Sparta zette daarna druk. Coach Jeroen Rijsdijk bracht Pelle Clement en Charles-Andreas Brym. Koki Saito kopte net naast het doel van Jasper Cillessen. Clement werd na een steekballetje in het strafschopgebied aangetikt door Youri Baas, waarop Kitolano de strafschop benutte.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
2 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
5 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
5 uur geleden