Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koploper Sparta speelt thuis gelijk tegen NEC

Koploper Sparta speelt thuis gelijk tegen NEC

ROTTERDAM (ANP) - Sparta is ook na de vierde speelronde nog zonder nederlaag in de Eredivisie. De Rotterdammers speelden op Het Kasteel met 1-1 gelijk tegen NEC. Sparta staat na vier wedstrijden aan de leiding met 8 punten.

Dirk Proper opende in de tweede helft de score voor de bezoekers. Joshua Kitolano maakte uit een strafschop gelijk voor Sparta.

Sparta begon voor het eerst sinds september 1987 als koploper van de Eredivisie aan een wedstrijd. De Rotterdammers wonnen twee uitduels en speelden met 2-2 gelijk tegen landskampioen Feyenoord. NEC haalde in de vorige speelronde de eerste punten. De Nijmegenaren wonnen met 3-0 van RKC.

Olij

De Rotterdammers begonnen met Camile Neghli als vervanger van de vertrokken Vito van Crooij. Neghli kreeg de eerste kans voor de thuisploeg. NEC kreeg een mogelijkheid via Magnus Mattsson, maar doelman Nick Olij bracht redding. De Nijmegenaren kwamen na de rust op voorsprong. Een schot van een speler van NEC werd niet goed weggewerkt, waarop Proper met de bal richting het doel van Olij ging en ongehinderd kon binnenschieten.

Sparta zette daarna druk. Coach Jeroen Rijsdijk bracht Pelle Clement en Charles-Andreas Brym. Koki Saito kopte net naast het doel van Jasper Cillessen. Clement werd na een steekballetje in het strafschopgebied aangetikt door Youri Baas, waarop Kitolano de strafschop benutte.

Meer uit Voetbal

Trump: heb met Infantino gesproken over rode kaart Balogun

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump heeft met FIFA-baas Gianni Infantino gesproken over de rode kaart van de Amerikaanse voetballer Folarin Balogun. Dat bevestigde hij tijdens een persconferentie.

1 uur geleden
KBVB: FIFA verklaart beroep België op voorhand onontvankelijk

BRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond KBVB heeft van wereldvoetbalbond FIFA te horen gekregen dat een beroep tegen het opheffen van de schorsing van de Amerikaanse voetballer Folarin Balogun niet ontvankelijk wordt verklaard.

2 uur geleden
KNVB: opheffen schorsing Balogun is 'opmerkelijke beslissing'

ZEIST (ANP) - De KNVB noemt het opheffen van de schorsing voor de Amerikaan Folarin Balogun een opmerkelijke beslissing. "We beseffen dat dit voor Belgische spelers, staf en supporters een ingrijpende beslissing is", reageert de Nederlandse voetbalbond. "Tegelijkertijd kennen wij niet alle feiten en de volledige context. Het gaat om een procedure tussen FIFA, UEFA en de Belgische voetbalbond. Daarom verwijzen wij voor een inhoudelijke reactie naar FIFA, UEFA en de Belgische voetbalbond."

2 uur geleden
UEFA vindt dat FIFA 'rode lijn heeft overschreden' met Balogun

NYON (ANP/BELGA) - De Europese voetbalbond UEFA vindt dat "de FIFA een rode lijn heeft overschreden" met het opheffen van de schorsing voor de Amerikaan Folarin Balogun. Door het herzien van de schorsing kan de aanvaller, die tegen Bosnië en Herzegovina een rode kaart kreeg, alsnog in actie komen tegen België in de achtste finales op het WK voetbal.

4 uur geleden
België mag in beroep tegen opheffen schorsing Balogun op WK

SEATTLE (ANP/RTR) - België heeft toestemming gekregen om in beroep te gaan tegen het besluit van de FIFA om de Amerikaan Folarin Balogun niet te schorsen voor het onderlinge duel in de achtste finales van het WK voetbal. Dat meldt sportkrant The Athletic. De aanvaller zou door een rode kaart in de wedstrijd tegen Bosnië en Herzegovina automatisch voor minimaal één duel worden geschorst, maar de tuchtcommissie van de FIFA gaf slechts een voorwaardelijke straf.

6 uur geleden
Noorse spits Haaland noemt heldenrol op WK voetbal 'onwerkelijk'

EAST RUTHERFORD (ANP/DPA) - Aanvaller Erling Haaland noemt zijn heldenrol voor Noorwegen op het WK voetbal "onwerkelijk". De 25-jarige spits hielp zondagavond zijn land met twee doelpunten langs Brazilië (2-1) en staat inmiddels op zeven treffers voor het toernooi.

8 uur geleden
Mexicaanse bondscoach Aguirre stapt op na uitschakeling op WK

MEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse bondscoach Javier Aguirre stapt op. Dat heeft hij na de uitschakeling van het gastland op het WK voetbal bekendgemaakt. Mexico verloor in de achtste finales met 3-2 van Engeland. Oud-voetballer Rafael Márquez wordt zoals gepland de nieuwe bondscoach van Mexico.

10 uur geleden