Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koploper Sparta speelt thuis gelijk tegen NEC

Koploper Sparta speelt thuis gelijk tegen NEC

ROTTERDAM (ANP) - Sparta is ook na de vierde speelronde nog zonder nederlaag in de Eredivisie. De Rotterdammers speelden op Het Kasteel met 1-1 gelijk tegen NEC. Sparta staat na vier wedstrijden aan de leiding met 8 punten.

Dirk Proper opende in de tweede helft de score voor de bezoekers. Joshua Kitolano maakte uit een strafschop gelijk voor Sparta.

Sparta begon voor het eerst sinds september 1987 als koploper van de Eredivisie aan een wedstrijd. De Rotterdammers wonnen twee uitduels en speelden met 2-2 gelijk tegen landskampioen Feyenoord. NEC haalde in de vorige speelronde de eerste punten. De Nijmegenaren wonnen met 3-0 van RKC.

Olij

De Rotterdammers begonnen met Camile Neghli als vervanger van de vertrokken Vito van Crooij. Neghli kreeg de eerste kans voor de thuisploeg. NEC kreeg een mogelijkheid via Magnus Mattsson, maar doelman Nick Olij bracht redding. De Nijmegenaren kwamen na de rust op voorsprong. Een schot van een speler van NEC werd niet goed weggewerkt, waarop Proper met de bal richting het doel van Olij ging en ongehinderd kon binnenschieten.

Sparta zette daarna druk. Coach Jeroen Rijsdijk bracht Pelle Clement en Charles-Andreas Brym. Koki Saito kopte net naast het doel van Jasper Cillessen. Clement werd na een steekballetje in het strafschopgebied aangetikt door Youri Baas, waarop Kitolano de strafschop benutte.

Meer uit Voetbal

Frankrijk ten koste van Marokko naar halve finale WK voetbal

FOXBOROUGH (ANP) - Frankrijk heeft voor de derde keer op rij de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal bereikt. In het Boston Stadium was de wereldkampioen van 2018 met 2-0 te sterk voor Marokko. De doelpunten waren van Kylian Mbappé en Ousmane Dembélé. Op het vorige WK, in 2022 in Qatar, was Frankrijk ook al het eindstation voor Marokko, toen in de halve finale.

5 uur geleden
Doué in basis Frankrijk, Marokko zonder Saibari, met Salah-Eddine

FOXBOROUGH (ANP) - Désiré Doué start bij Frankrijk in de kwartfinale van het WK voetbal tegen Marokko in plaats van Bradley Barcola. Dat is de enige wijziging die bondscoach Didier Deschamps doorvoert in zijn basisopstelling ten opzichte van het met 1-0 gewonnen duel met Paraguay in de achtste finale. Dat betekent dat Kylian Mbappé in de punt van de aanval speelt, met achter hem naast Doué ook Michael Olise en Ousmane Dembélé.

8 uur geleden
Engeland-verdediger Quansah voor twee wedstrijden geschorst op WK

MIAMI (ANP/RTR) - De Engelse verdediger Jarell Quansah is door de FIFA voor twee wedstrijden geschorst nadat hij rood kreeg in de achtste finale op het WK voetbal tegen Mexico. Hij moet de straf direct uitzitten, wat betekent dat hij de kwartfinale tegen Noorwegen en een eventuele halve finale tegen Argentinië of Zwitserland mist.

10 uur geleden
FC Groningen doet aangifte van identiteitsfraude

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en technisch directeur van de club Mo Allach hebben aangifte gedaan van identiteitsfraude. Dat bevestigt een woordvoerder van de club donderdag na berichtgeving van RTV Noord en de NOS. Oplichters zouden zich op de transfermarkt hebben voorgedaan als Allach en zijn club en zo spelers en zaakwaarnemers om de tuin hebben geleid.

14 uur geleden
Steur (Ajax) tekent voor vijf seizoenen bij Newcastle United

NEWCASTLE (ANP) - Sean Steur heeft Ajax definitief verruild voor Newcastle United. De 18-jarige middenvelder heeft bij de club uit de Premier League een contract voor vijf seizoenen getekend.

15 uur geleden
Egypte langer door met bondscoach Hassan na uitschakeling WK

CAÏRO (ANP/RTR) - De Egyptische voetbalbond heeft het contract met bondscoach Hossam Hassan verlengd. Volgens lokale media loopt het contract tot en met 2030. Egypte werd dinsdag uitgeschakeld in de achtste finales van het WK door Argentinië (2-3), door drie late doelpunten van de titelverdediger.

1 dag geleden
Márquez volgt Aguirre op als bondscoach van Mexico na WK-exit

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Rafael Márquez is woensdag officieel aangesteld als nieuwe bondscoach van Mexico. De 47-jarige oud-international van Mexico was assistent onder Javier Aguirre, die maandag opstapte na de uitschakeling op het WK voetbal. De naam van Márquez werd al genoemd als waarschijnlijke opvolger.

1 dag geleden