Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koploper Sparta speelt thuis gelijk tegen NEC

Koploper Sparta speelt thuis gelijk tegen NEC

ROTTERDAM (ANP) - Sparta is ook na de vierde speelronde nog zonder nederlaag in de Eredivisie. De Rotterdammers speelden op Het Kasteel met 1-1 gelijk tegen NEC. Sparta staat na vier wedstrijden aan de leiding met 8 punten.

Dirk Proper opende in de tweede helft de score voor de bezoekers. Joshua Kitolano maakte uit een strafschop gelijk voor Sparta.

Sparta begon voor het eerst sinds september 1987 als koploper van de Eredivisie aan een wedstrijd. De Rotterdammers wonnen twee uitduels en speelden met 2-2 gelijk tegen landskampioen Feyenoord. NEC haalde in de vorige speelronde de eerste punten. De Nijmegenaren wonnen met 3-0 van RKC.

Olij

De Rotterdammers begonnen met Camile Neghli als vervanger van de vertrokken Vito van Crooij. Neghli kreeg de eerste kans voor de thuisploeg. NEC kreeg een mogelijkheid via Magnus Mattsson, maar doelman Nick Olij bracht redding. De Nijmegenaren kwamen na de rust op voorsprong. Een schot van een speler van NEC werd niet goed weggewerkt, waarop Proper met de bal richting het doel van Olij ging en ongehinderd kon binnenschieten.

Sparta zette daarna druk. Coach Jeroen Rijsdijk bracht Pelle Clement en Charles-Andreas Brym. Koki Saito kopte net naast het doel van Jasper Cillessen. Clement werd na een steekballetje in het strafschopgebied aangetikt door Youri Baas, waarop Kitolano de strafschop benutte.

Meer uit Voetbal

Zwitserland na strafschoppen langs Colombia in achtste finale WK

VANCOUVER (ANP) - Zwitserland heeft zich na strafschoppen ten koste van Colombia geplaatst voor de kwartfinales van het WK voetbal. Na 120 minuten stond het 0-0 in het Vancouver Stadium. De strafschoppenserie werd met 4-3 gewonnen door de Zwitsers. Zwitserland bereikte twee keer eerder de kwartfinales, maar dat was voor het laatst op het WK in eigen land in 1954.

27 minuten geleden
Belgische bond laat zaak-Balogun niet rusten ondanks zege op WK

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Ondanks de kwalificatie van België voor de kwartfinales van het WK voetbal, laat de Belgische voetbalbond (KBVB) de zaak rondom de Amerikaanse spits Folarin Balogun niet rusten. Dat meldde de KBVB dinsdag.

5 uur geleden
WK voetbal voorbij voor geblesseerde Belg Onana

SEATTLE (ANP/BELGA) - België kan tijdens het WK voetbal geen beroep meer doen op Amadou Onana. De middenvelder heeft tijdens de gewonnen wedstrijd tegen de Verenigde Staten in de achtste finales (4-1) een zware knieblessure opgelopen.

5 uur geleden
Argentinië buigt 2-0-achterstand om in WK-zege op Egypte

ATLANTA (ANP) - Argentinië heeft zijn jacht op titelprolongatie vervolgd met een zwaarbevochten 3-2-zege op Egypte in de achtste finales van het WK voetbal. Dankzij een assist en een doelpunt van Lionel Messi kwam de titelverdediger terug van een 2-0-achterstand. In de blessuretijd maakte Argentinië vervolgens het winnende doelpunt.

6 uur geleden
Colombia rest van WK zonder geblesseerde aanvaller Córdoba

VANCOUVER (ANP/DPA) - Colombia moet het de rest van het WK voetbal stellen zonder aanvaller Jhon Córdoba. De 33-jarige speler van het Russische Krasnodar viel vorige week in de zestiende finale tegen Ghana al snel uit en is voorlopig niet inzetbaar, meldde bondscoach Néstor Lorenzo in aanloop naar de achtste finale tegen Zwitserland van dinsdag.

12 uur geleden
Franse voetbalbond plant juridische actie na racisme tegen Mbappé

PARIJS (ANP/DPA) - De Franse voetbalbond is van plan een juridische procedure te starten tegen de Paraguayaanse senator Celeste Amarilla vanwege haar racistische uitspraken over spits Kylian Mbappé. "Ik garandeer onze aanvoerder, de overige spelers en in bredere zin alle slachtoffers van dergelijke verwerpelijke uitspraken mijn volledige steun", reageerde bondsvoorzitter Philippe Diallo, die de uitspraken ook "crimineel" noemde.

16 uur geleden
Ronaldo beslist later over toekomst als international

ARLINGTON (ANP/BELGA) - Cristiano Ronaldo beleefde maandag met de nederlaag tegen Spanje (0-1) zijn laatste WK-wedstrijd, maar gaat mogelijk nog wel door als Portugees international. "Ik heb nog tijd om daarover na te denken. Het is nu niet het moment om overhaaste beslissingen te nemen", zei de 41-jarige vedette na het duel in Arlington.

16 uur geleden