Koploper PSV viert eenvoudige uitzege op NAC Breda
BREDA (ANP) - De spelers van PSV gaan met een goed gevoel de interlandperiode in. Ze waren veel te sterk voor NAC Breda (0-3) en blijven voorlopig riant aan kop staan van de Eredivisie. Ricardo Pepi, Ismael Saibari en Johan Bakayoko maakten de doelpunten in het Rat Verlegh Stadion.
PSV heeft zich goed hersteld van de nederlaag van vorige week tegen Ajax (3-2) in de Johan Cruijff ArenA, waar de club dit seizoen voor het eerst punten verloor in de Eredivisie. De ploeg van Peter Bosz houdt een voorsprong van 5 punten op FC Utrecht, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Ajax kan zondag in punten gelijk komen met FC Utrecht als het wint van FC Twente in Enschede.
Trainer Bosz gaf Luuk de Jong rust en liet Ricardo Pepi als spits starten. De 21-jarige Amerikaan maakte in de 21e minuut zijn zesde competitiedoelpunt, na een goede pass van Ismael Saibari, die op zijn beurt was vrijgespeeld door Rick Karsdorp. Saibari tekende in de 33e minuut voor het tweede doelpunt van de bezoekers uit Eindhoven, na een schitterende hakbal van Pepi. Voor Pepi's openingstreffer was Saibari al dicht bij een doelpunt, maar NAC-verdediger Terence Kongolo werkte de bal net voor de doellijn weg.
Ajax
NAC herinnert zich nog goed hoe het aan het begin van het seizoen Ajax verraste met een overwinning van 2-1. Trainer Francesco Farioli van Ajax koos er destijds voor enkele basisspelers rust te geven. NAC vocht voor elke meter en sleepte een overwinning uit het vuur. Tegen PSV was het klassenverschil echter zo groot dat alleen hard werken onvoldoende was. Johan Bakayoko bracht PSV in de 65e minuut op 0-3, na goed voorbereidend werk van Saibari die dus ook bij de derde treffer van zijn ploeg betrokken was. Saibari kreeg vorige week veel kritiek voor zijn matige spel tegen Ajax.
PSV miste nog de geblesseerde Jerdy Schouten, Joey Veerman, Hirving Lozano, Sergiño Dest en Adamo Nagalo. Noa Lang en Karsdorp waren wel weer fit en keerden terug in de basisploeg. Trainer Bosz heeft zo'n brede selectie dat hij De Jong, Ivan Perisic en Couhaib Driouech, Isaac Babadi en Richard Ledezma nog kon laten invallen. Guus Til bleef het hele duel op de bank.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
8 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
10 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
12 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
13 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
16 uur geleden