
Koploper PSV viert eenvoudige uitzege op NAC Breda
BREDA (ANP) - De spelers van PSV gaan met een goed gevoel de interlandperiode in. Ze waren veel te sterk voor NAC Breda (0-3) en blijven voorlopig riant aan kop staan van de Eredivisie. Ricardo Pepi, Ismael Saibari en Johan Bakayoko maakten de doelpunten in het Rat Verlegh Stadion.
PSV heeft zich goed hersteld van de nederlaag van vorige week tegen Ajax (3-2) in de Johan Cruijff ArenA, waar de club dit seizoen voor het eerst punten verloor in de Eredivisie. De ploeg van Peter Bosz houdt een voorsprong van 5 punten op FC Utrecht, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Ajax kan zondag in punten gelijk komen met FC Utrecht als het wint van FC Twente in Enschede.
Trainer Bosz gaf Luuk de Jong rust en liet Ricardo Pepi als spits starten. De 21-jarige Amerikaan maakte in de 21e minuut zijn zesde competitiedoelpunt, na een goede pass van Ismael Saibari, die op zijn beurt was vrijgespeeld door Rick Karsdorp. Saibari tekende in de 33e minuut voor het tweede doelpunt van de bezoekers uit Eindhoven, na een schitterende hakbal van Pepi. Voor Pepi's openingstreffer was Saibari al dicht bij een doelpunt, maar NAC-verdediger Terence Kongolo werkte de bal net voor de doellijn weg.
Ajax
NAC herinnert zich nog goed hoe het aan het begin van het seizoen Ajax verraste met een overwinning van 2-1. Trainer Francesco Farioli van Ajax koos er destijds voor enkele basisspelers rust te geven. NAC vocht voor elke meter en sleepte een overwinning uit het vuur. Tegen PSV was het klassenverschil echter zo groot dat alleen hard werken onvoldoende was. Johan Bakayoko bracht PSV in de 65e minuut op 0-3, na goed voorbereidend werk van Saibari die dus ook bij de derde treffer van zijn ploeg betrokken was. Saibari kreeg vorige week veel kritiek voor zijn matige spel tegen Ajax.
PSV miste nog de geblesseerde Jerdy Schouten, Joey Veerman, Hirving Lozano, Sergiño Dest en Adamo Nagalo. Noa Lang en Karsdorp waren wel weer fit en keerden terug in de basisploeg. Trainer Bosz heeft zo'n brede selectie dat hij De Jong, Ivan Perisic en Couhaib Driouech, Isaac Babadi en Richard Ledezma nog kon laten invallen. Guus Til bleef het hele duel op de bank.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Marcus Rashford heeft FC Barcelona de zege bezorgd bij Newcastle United in de Champions League. De Engelse spits zorgde voor beide doelpunten in de 2-1-overwinning van de Spaanse kampioen van trainer Hansi Flick.
7 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City is de Champions League begonnen met een overwinning op Napoli. De ploeg van trainer Pep Guardiola won met 2-0 van de Italiaanse landskampioen, die lang met tien man speelde.
20 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben overtuigend het hoofdtoernooi van de Champions League bereikt. De landskampioen won ook de tweede wedstrijd tegen GKS Katowice met ruime cijfers. Na de 4-0-zege in Polen werd het in eigen huis 4-1.
2 uur geledenBRUGGE/KOPENHAGEN (ANP) - Club Brugge heeft een goede start gemaakt in de Champions League. De Belgische club won in het Jan Breydelstadion met 4-1 van AS Monaco.
2 uur geledenGRAZ (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede voorronde van de Europa Cup bereikt. De ploeg van trainer Anouk Bruil won opnieuw met 2-0 van Sturm Graz, nu in Oostenrijk. Ajax had eerder met dezelfde cijfers gewonnen op De Toekomst.
5 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft José Mourinho (62) aangesteld als coach. Dat heeft de club bekendgemaakt. De Portugees is de opvolger van de dinsdag ontslagen Bruno Lage, die een jaar in dienst was van de Portugese topclub. Mourinho werd eind augustus weggestuurd bij Fenerbahçe nadat de Turkse club werd uitgeschakeld voor de Champions League, uitgerekend door Benfica.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - De KNVB wil pas na "zorgvuldige bestudering en analyse" een reactie geven op de toelichting van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden op de uitspraak in een hoger beroep dat Vitesse had aangespannen tegen het besluit van de voetbalbond de proflicentie af te nemen.
11 uur geleden