Koploper PSV viert eenvoudige uitzege op NAC Breda
BREDA (ANP) - De spelers van PSV gaan met een goed gevoel de interlandperiode in. Ze waren veel te sterk voor NAC Breda (0-3) en blijven voorlopig riant aan kop staan van de Eredivisie. Ricardo Pepi, Ismael Saibari en Johan Bakayoko maakten de doelpunten in het Rat Verlegh Stadion.
PSV heeft zich goed hersteld van de nederlaag van vorige week tegen Ajax (3-2) in de Johan Cruijff ArenA, waar de club dit seizoen voor het eerst punten verloor in de Eredivisie. De ploeg van Peter Bosz houdt een voorsprong van 5 punten op FC Utrecht, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Ajax kan zondag in punten gelijk komen met FC Utrecht als het wint van FC Twente in Enschede.
Trainer Bosz gaf Luuk de Jong rust en liet Ricardo Pepi als spits starten. De 21-jarige Amerikaan maakte in de 21e minuut zijn zesde competitiedoelpunt, na een goede pass van Ismael Saibari, die op zijn beurt was vrijgespeeld door Rick Karsdorp. Saibari tekende in de 33e minuut voor het tweede doelpunt van de bezoekers uit Eindhoven, na een schitterende hakbal van Pepi. Voor Pepi's openingstreffer was Saibari al dicht bij een doelpunt, maar NAC-verdediger Terence Kongolo werkte de bal net voor de doellijn weg.
Ajax
NAC herinnert zich nog goed hoe het aan het begin van het seizoen Ajax verraste met een overwinning van 2-1. Trainer Francesco Farioli van Ajax koos er destijds voor enkele basisspelers rust te geven. NAC vocht voor elke meter en sleepte een overwinning uit het vuur. Tegen PSV was het klassenverschil echter zo groot dat alleen hard werken onvoldoende was. Johan Bakayoko bracht PSV in de 65e minuut op 0-3, na goed voorbereidend werk van Saibari die dus ook bij de derde treffer van zijn ploeg betrokken was. Saibari kreeg vorige week veel kritiek voor zijn matige spel tegen Ajax.
PSV miste nog de geblesseerde Jerdy Schouten, Joey Veerman, Hirving Lozano, Sergiño Dest en Adamo Nagalo. Noa Lang en Karsdorp waren wel weer fit en keerden terug in de basisploeg. Trainer Bosz heeft zo'n brede selectie dat hij De Jong, Ivan Perisic en Couhaib Driouech, Isaac Babadi en Richard Ledezma nog kon laten invallen. Guus Til bleef het hele duel op de bank.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
1 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
1 uur geledenGLASGOW (ANP) - Celtic heeft op de laatste speelronde toch weer de Schotse landstitel veroverd. Daizen Maeda maakte in de 88e minuut een belangrijke treffer (2-1) in het thuisduel met Heart of Midlothian. Het doelpunt van de Japanner werd eerst nog afgekeurd, maar de videoscheidsrechter zag dat hij niet buitenspel stond. Vervolgens bepaalde Callum Osmand in de 98e minuut de eindstand (3-1).
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Robert Lewandowski vertrekt aan het einde van het seizoen bij FC Barcelona. "Na vier jaar vol uitdagingen en hard werk is het tijd om verder te gaan", schrijft de Poolse spits op Instagram. "Ik vertrek met het gevoel dat de missie is volbracht. Vier seizoenen, drie kampioenschappen. Ik zal nooit de liefde vergeten die ik vanaf mijn allereerste dagen van de fans heb gekregen. Catalonië is mijn thuis. Dank aan iedereen die ik tijdens deze prachtige vier jaar heb ontmoet. Barça is terug waar het thuishoort."
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist zondag ook de thuiswedstrijd van FC Barcelona tegen Real Betis. "Hij vertelde me dat hij zich niet goed voelt", zei trainer Hansi Flick op een persconferentie. "Dus hij speelt niet."
6 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Mattias Grafström spreekt zaterdag in Istanbul met functionarissen van de Iraanse voetbalbond. Hij wil ze geruststellen over deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mika Godts respecteert dat bondscoach Rudi Garcia van België hem niet heeft opgenomen in zijn selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De coach heeft zijn keuzes gemaakt en die respecteer ik volledig", meldt de linksbuiten van Ajax op Instagram.
11 uur geleden