Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koploper PSV viert eenvoudige uitzege op NAC Breda

Koploper PSV viert eenvoudige uitzege op NAC Breda

BREDA (ANP) - De spelers van PSV gaan met een goed gevoel de interlandperiode in. Ze waren veel te sterk voor NAC Breda (0-3) en blijven voorlopig riant aan kop staan van de Eredivisie. Ricardo Pepi, Ismael Saibari en Johan Bakayoko maakten de doelpunten in het Rat Verlegh Stadion.

PSV heeft zich goed hersteld van de nederlaag van vorige week tegen Ajax (3-2) in de Johan Cruijff ArenA, waar de club dit seizoen voor het eerst punten verloor in de Eredivisie. De ploeg van Peter Bosz houdt een voorsprong van 5 punten op FC Utrecht, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Ajax kan zondag in punten gelijk komen met FC Utrecht als het wint van FC Twente in Enschede.

Trainer Bosz gaf Luuk de Jong rust en liet Ricardo Pepi als spits starten. De 21-jarige Amerikaan maakte in de 21e minuut zijn zesde competitiedoelpunt, na een goede pass van Ismael Saibari, die op zijn beurt was vrijgespeeld door Rick Karsdorp. Saibari tekende in de 33e minuut voor het tweede doelpunt van de bezoekers uit Eindhoven, na een schitterende hakbal van Pepi. Voor Pepi's openingstreffer was Saibari al dicht bij een doelpunt, maar NAC-verdediger Terence Kongolo werkte de bal net voor de doellijn weg.

Ajax

NAC herinnert zich nog goed hoe het aan het begin van het seizoen Ajax verraste met een overwinning van 2-1. Trainer Francesco Farioli van Ajax koos er destijds voor enkele basisspelers rust te geven. NAC vocht voor elke meter en sleepte een overwinning uit het vuur. Tegen PSV was het klassenverschil echter zo groot dat alleen hard werken onvoldoende was. Johan Bakayoko bracht PSV in de 65e minuut op 0-3, na goed voorbereidend werk van Saibari die dus ook bij de derde treffer van zijn ploeg betrokken was. Saibari kreeg vorige week veel kritiek voor zijn matige spel tegen Ajax.

PSV miste nog de geblesseerde Jerdy Schouten, Joey Veerman, Hirving Lozano, Sergiño Dest en Adamo Nagalo. Noa Lang en Karsdorp waren wel weer fit en keerden terug in de basisploeg. Trainer Bosz heeft zo'n brede selectie dat hij De Jong, Ivan Perisic en Couhaib Driouech, Isaac Babadi en Richard Ledezma nog kon laten invallen. Guus Til bleef het hele duel op de bank.

Meer uit Voetbal

Spaans international Lamine Yamal op tijd fit voor WK voetbal

BARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.

17 minuten geleden
FC Barcelona ziet Raphinha terugkeren voor mogelijk kampioensduel

BARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.

45 minuten geleden
Klaassen ontbreekt bij Ajax in topper tegen PSV

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."

1 uur geleden
Fans Vitesse opgelucht: al zoveel gekke situaties meegemaakt

ARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.

3 uur geleden
KNVB gaat advies advocaat-generaal 'zorgvuldig bestuderen'

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.

3 uur geleden
Vitesse spreekt na advies van 'belangrijk juridisch signaal'

ARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.

4 uur geleden
Advies advocaat-generaal: Vitesse mag proflicentie houden

DEN HAAG (ANP) - Vitesse mag de proflicentie behouden. Dat heeft de advocaat-generaal vrijdag geconcludeerd over een arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies van de advocaat-generaal neemt de Hoge Raad later een beslissing.

4 uur geleden