Koploper PSV viert eenvoudige uitzege op NAC Breda
BREDA (ANP) - De spelers van PSV gaan met een goed gevoel de interlandperiode in. Ze waren veel te sterk voor NAC Breda (0-3) en blijven voorlopig riant aan kop staan van de Eredivisie. Ricardo Pepi, Ismael Saibari en Johan Bakayoko maakten de doelpunten in het Rat Verlegh Stadion.
PSV heeft zich goed hersteld van de nederlaag van vorige week tegen Ajax (3-2) in de Johan Cruijff ArenA, waar de club dit seizoen voor het eerst punten verloor in de Eredivisie. De ploeg van Peter Bosz houdt een voorsprong van 5 punten op FC Utrecht, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Ajax kan zondag in punten gelijk komen met FC Utrecht als het wint van FC Twente in Enschede.
Trainer Bosz gaf Luuk de Jong rust en liet Ricardo Pepi als spits starten. De 21-jarige Amerikaan maakte in de 21e minuut zijn zesde competitiedoelpunt, na een goede pass van Ismael Saibari, die op zijn beurt was vrijgespeeld door Rick Karsdorp. Saibari tekende in de 33e minuut voor het tweede doelpunt van de bezoekers uit Eindhoven, na een schitterende hakbal van Pepi. Voor Pepi's openingstreffer was Saibari al dicht bij een doelpunt, maar NAC-verdediger Terence Kongolo werkte de bal net voor de doellijn weg.
Ajax
NAC herinnert zich nog goed hoe het aan het begin van het seizoen Ajax verraste met een overwinning van 2-1. Trainer Francesco Farioli van Ajax koos er destijds voor enkele basisspelers rust te geven. NAC vocht voor elke meter en sleepte een overwinning uit het vuur. Tegen PSV was het klassenverschil echter zo groot dat alleen hard werken onvoldoende was. Johan Bakayoko bracht PSV in de 65e minuut op 0-3, na goed voorbereidend werk van Saibari die dus ook bij de derde treffer van zijn ploeg betrokken was. Saibari kreeg vorige week veel kritiek voor zijn matige spel tegen Ajax.
PSV miste nog de geblesseerde Jerdy Schouten, Joey Veerman, Hirving Lozano, Sergiño Dest en Adamo Nagalo. Noa Lang en Karsdorp waren wel weer fit en keerden terug in de basisploeg. Trainer Bosz heeft zo'n brede selectie dat hij De Jong, Ivan Perisic en Couhaib Driouech, Isaac Babadi en Richard Ledezma nog kon laten invallen. Guus Til bleef het hele duel op de bank.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Galatasaray heeft met heel veel moeite de achtste finale van de Champions League bereikt. De kampioen van Turkije verspeelde in reguliere speeltijd van het uitduel met Juventus een voorsprong van 5-2 uit het eerste duel (3-0). Victor Osimhen en Barış Alper Yılmaz schoten de club uit Istanbul in de verlenging alsnog naar de laatste zestien (3-2).
4 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid staat in de achtste finale van de Champions League. De club won voor eigen publiek van Benfica (2-1), na de zege van vorige week in Lissabon (0-1).
4 uur geledenCOMO (ANP) - Jayden Addai komt dit seizoen waarschijnlijk niet meer in actie voor Como. De Nederlandse buitenspeler heeft een achillespeesblessure op de training opgelopen. Hij wordt volgens zijn Italiaanse club snel geopereerd.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé mist de komende wedstrijden van Real Madrid. De aanvaller heeft last van zijn linkerknie. "Ik weet niet hoelang hij nodig zal hebben, maar ik denk dat het geen kwestie van dagen zal zijn. Het zal wat langer duren, hopelijk zo kort mogelijk", zei trainer Álvaro Arbeloa vlak voor het thuisduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League.
5 uur geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta is ten koste van Borussia Dortmund doorgedrongen tot de achtste finales van de Champions League. De ploeg van aanvoerder Marten de Roon werkte thuis in de returnwedstrijd van de tussenronde de opgelopen achterstand uit het eerste duel (2-0) weg met een 4-1-zege. Lazar Samardzic maakte diep in de blessuretijd vanaf de strafschopstip de belangrijke 4-1 van de Italianen.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Gianluca Prestianni ontbreekt definitief in de uitwedstrijd van Benfica tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League. De club uit Portugal is vergeefs in beroep gegaan tegen de schorsing van de Argentijn, zo meldt de UEFA.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Veurink blijft ook na de recente onthullingen van oud-international Sherida Spitse scherp op de sfeer tussen de Nederlandse voetbalsters. De vorig jaar gestopte recordinternational schrijft in haar pas verschenen boek dat zij en middenveldster Daniëlle van de Donk door een teamgenoot "voor de bus zijn gegooid". De collega-international zou aan oud-bondscoach Andries Jonker hebben verteld dat het tweetal niet met hem verder wilde.
10 uur geleden