Koploper PSV scoort zesmaal tegen nummer laatst Vitesse
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de thuiswedstrijd tegen Vitesse eenvoudig gewonnen. De koploper van de Eredivisie versloeg de nummer laatst met 6-0 en telde zo verder af naar de 25e landstitel.
PSV heeft een voorsprong van 12 punten op Feyenoord, dat zondag een uitduel met Heracles Almelo afwerkt. Het doelsaldo van de lijstaanvoerder is vier speelronden voor het einde van de competitie ook veel beter dan dat van de concurrent uit Rotterdam. PSV speelt dit seizoen nog tegen sc Heerenveen, Sparta Rotterdam, Fortuna Sittard en RKC Waalwijk.
Luuk de Jong scoorde tweemaal en is nu met 26 treffers topscorer van de Eredivisie. Malik Tillman, André Ramalho, Johan Bakayoko en Hirving Lozano troffen eveneens doel. Vitesse blijft de nummer laatst van de ranglijst, met een achterstand van 7 punten op RKC Waalwijk. Die nummer 16 van de ranglijst speelt zaterdag nog tegen AZ.
Vitesse degradeerde tweemaal uit de Eredivisie en speelt sinds het seizoen 1989/1990 onafgebroken op het hoogste niveau. De Gelderse club kampt ook met grote financiële problemen.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
1 dag geleden