Koploper PSV scoort zesmaal tegen nummer laatst Vitesse
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de thuiswedstrijd tegen Vitesse eenvoudig gewonnen. De koploper van de Eredivisie versloeg de nummer laatst met 6-0 en telde zo verder af naar de 25e landstitel.
PSV heeft een voorsprong van 12 punten op Feyenoord, dat zondag een uitduel met Heracles Almelo afwerkt. Het doelsaldo van de lijstaanvoerder is vier speelronden voor het einde van de competitie ook veel beter dan dat van de concurrent uit Rotterdam. PSV speelt dit seizoen nog tegen sc Heerenveen, Sparta Rotterdam, Fortuna Sittard en RKC Waalwijk.
Luuk de Jong scoorde tweemaal en is nu met 26 treffers topscorer van de Eredivisie. Malik Tillman, André Ramalho, Johan Bakayoko en Hirving Lozano troffen eveneens doel. Vitesse blijft de nummer laatst van de ranglijst, met een achterstand van 7 punten op RKC Waalwijk. Die nummer 16 van de ranglijst speelt zaterdag nog tegen AZ.
Vitesse degradeerde tweemaal uit de Eredivisie en speelt sinds het seizoen 1989/1990 onafgebroken op het hoogste niveau. De Gelderse club kampt ook met grote financiële problemen.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag de uitwedstrijd tegen FC Volendam met 2-0 gewonnen. Door de zege is de Friese ploeg zeker van deelname aan de play-offs om Europees voetbal.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Feyenoord begint de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard in de Eredivisie zondag met dezelfde elf basisspelers als vorige week zaterdag. De Rotterdammers wonnen toen in De Kuip met 3-1 van FC Groningen.
1 uur geledenPORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
16 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
18 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
18 uur geleden