Koploper PSV loopt na rust ver weg van FC Volendam
VOLENDAM (ANP) - PSV is met de eerste overwinning van dit jaar op vreemde bodem weer dichter bij de 25e landstitel gekomen. De riante koploper van de Eredivisie won ook de uitwedstrijd tegen FC Volendam, de nummer voorlaatst van de ranglijst die nog wel op voorsprong wist te komen: 1-5.
PSV verstevigde de koppositie en heeft nu 13 punten meer dan Feyenoord, de nummer 2 van de ranglijst die later op zondag Sparta Rotterdam ontvangt. De club uit Eindhoven verlengde de ongeslagen reeks in de Eredivisie naar 37 duels. Dat is nog lang geen record. Ajax bleef in 1994 en 1995 al eens 52 achtereenvolgende competitiewedstrijden zonder nederlaag. Feyenoord ging in 1979 onderuit nadat het 41 keer op rij niet had verloren.
PSV was wel eens toe aan een overwinning in een uitduel, na drie mislukte pogingen na de winterstop tegen Feyenoord (1-0), FC Utrecht (1-1) en Ajax (1-1). Toch keek de koploper al in de eerste minuut tegen een achterstand aan. Rechtsback Jordan Teze werkte een voorzet van George Cox in eigen doel (1-0).
Terugkeer Veerman
Teze revancheerde zich in de 13e minuut enigszins voor zijn ongelukkige actie. Hij leverde de assist op de gelijkmaker van Ismael Saibari. Ook op gelijke hoogte bleef PSV in een laag tempo spelen. Zach Booth was dicht bij een tweede treffer voor de thuisploeg, maar de snelle Amerikaan raakte de paal.
Joey Veerman keerde terug in de basisformatie van PSV. De middenvelder, hersteld van een kuitblessure, speelde alleen de eerste helft tegen de club waar hij zijn loopbaan begon. Trainer Peter Bosz is voorzichtig met zijn creatieve international, ook met het oog op de dubbele confrontatie met Borussia Dortmund in de achtste finales van de Champions League.
Slottreffer Babadi
PSV speelde in de tweede helft een stuk beter dan voor rust. De thuisploeg kwam nauwelijks meer in de buurt van het doel van de bezoekers. Jerdy Schouten schoot PSV in de 52e minuut op voorsprong. De verdedigers van Volendam lieten hem helemaal vrij na een hoekschop. De middenvelder vierde zijn tweede competitietreffer. Bij zijn vorige clubs Excelsior en Bologna kwam hij nooit verder dan één doelpunt in een seizoen.
Schouten brak met zijn treffer het verzet van Volendam. Teze kopte PSV naar 1-3 en leverde ook de assist op 1-4 van de ingevallen Ricardo Pepi. Zo was de rechtsback bij vier treffers betrokken. Isaac Babadi bekroonde een goede invalbeurt met de 1-5.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
3 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
3 uur geledenANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
6 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.
6 uur geleden