Koploper PSV loopt na rust ver weg van FC Volendam
VOLENDAM (ANP) - PSV is met de eerste overwinning van dit jaar op vreemde bodem weer dichter bij de 25e landstitel gekomen. De riante koploper van de Eredivisie won ook de uitwedstrijd tegen FC Volendam, de nummer voorlaatst van de ranglijst die nog wel op voorsprong wist te komen: 1-5.
PSV verstevigde de koppositie en heeft nu 13 punten meer dan Feyenoord, de nummer 2 van de ranglijst die later op zondag Sparta Rotterdam ontvangt. De club uit Eindhoven verlengde de ongeslagen reeks in de Eredivisie naar 37 duels. Dat is nog lang geen record. Ajax bleef in 1994 en 1995 al eens 52 achtereenvolgende competitiewedstrijden zonder nederlaag. Feyenoord ging in 1979 onderuit nadat het 41 keer op rij niet had verloren.
PSV was wel eens toe aan een overwinning in een uitduel, na drie mislukte pogingen na de winterstop tegen Feyenoord (1-0), FC Utrecht (1-1) en Ajax (1-1). Toch keek de koploper al in de eerste minuut tegen een achterstand aan. Rechtsback Jordan Teze werkte een voorzet van George Cox in eigen doel (1-0).
Terugkeer Veerman
Teze revancheerde zich in de 13e minuut enigszins voor zijn ongelukkige actie. Hij leverde de assist op de gelijkmaker van Ismael Saibari. Ook op gelijke hoogte bleef PSV in een laag tempo spelen. Zach Booth was dicht bij een tweede treffer voor de thuisploeg, maar de snelle Amerikaan raakte de paal.
Joey Veerman keerde terug in de basisformatie van PSV. De middenvelder, hersteld van een kuitblessure, speelde alleen de eerste helft tegen de club waar hij zijn loopbaan begon. Trainer Peter Bosz is voorzichtig met zijn creatieve international, ook met het oog op de dubbele confrontatie met Borussia Dortmund in de achtste finales van de Champions League.
Slottreffer Babadi
PSV speelde in de tweede helft een stuk beter dan voor rust. De thuisploeg kwam nauwelijks meer in de buurt van het doel van de bezoekers. Jerdy Schouten schoot PSV in de 52e minuut op voorsprong. De verdedigers van Volendam lieten hem helemaal vrij na een hoekschop. De middenvelder vierde zijn tweede competitietreffer. Bij zijn vorige clubs Excelsior en Bologna kwam hij nooit verder dan één doelpunt in een seizoen.
Schouten brak met zijn treffer het verzet van Volendam. Teze kopte PSV naar 1-3 en leverde ook de assist op 1-4 van de ingevallen Ricardo Pepi. Zo was de rechtsback bij vier treffers betrokken. Isaac Babadi bekroonde een goede invalbeurt met de 1-5.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De reden dat er zondag tijdens de wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen zoveel vuurwerk in de Johan Cruijff ArenA aanwezig was, kwam volgens Ajax doordat veel mensen zonder toegangsbewijs naar binnen kwamen door een nooduitgang te forceren. Dat meldt Menno Geelen, algemeen directeur van de Amsterdamse club. De wedstrijd werd vanwege het vele vuurwerk na zes minuten gestaakt. Het restant wordt dinsdag zonder publiek gespeeld.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat de supporters die zondag aanwezig waren bij de gestaakte wedstrijd tegen FC Groningen vergoeden. Dat meldt algemeen directeur Menno Geelen in een interview op de website van Ajax. Het duel werd na zes minuten gestaakt omdat fans van de harde kern (F-Side) van de thuisploeg twee keer heel veel vuurwerk afstaken voor een overleden medesupporter.
6 uur geleden