Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koploper PSV loopt na rust ver weg van FC Volendam

Koploper PSV loopt na rust ver weg van FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - PSV is met de eerste overwinning van dit jaar op vreemde bodem weer dichter bij de 25e landstitel gekomen. De riante koploper van de Eredivisie won ook de uitwedstrijd tegen FC Volendam, de nummer voorlaatst van de ranglijst die nog wel op voorsprong wist te komen: 1-5.

PSV verstevigde de koppositie en heeft nu 13 punten meer dan Feyenoord, de nummer 2 van de ranglijst die later op zondag Sparta Rotterdam ontvangt. De club uit Eindhoven verlengde de ongeslagen reeks in de Eredivisie naar 37 duels. Dat is nog lang geen record. Ajax bleef in 1994 en 1995 al eens 52 achtereenvolgende competitiewedstrijden zonder nederlaag. Feyenoord ging in 1979 onderuit nadat het 41 keer op rij niet had verloren.

PSV was wel eens toe aan een overwinning in een uitduel, na drie mislukte pogingen na de winterstop tegen Feyenoord (1-0), FC Utrecht (1-1) en Ajax (1-1). Toch keek de koploper al in de eerste minuut tegen een achterstand aan. Rechtsback Jordan Teze werkte een voorzet van George Cox in eigen doel (1-0).

Terugkeer Veerman

Teze revancheerde zich in de 13e minuut enigszins voor zijn ongelukkige actie. Hij leverde de assist op de gelijkmaker van Ismael Saibari. Ook op gelijke hoogte bleef PSV in een laag tempo spelen. Zach Booth was dicht bij een tweede treffer voor de thuisploeg, maar de snelle Amerikaan raakte de paal.

Joey Veerman keerde terug in de basisformatie van PSV. De middenvelder, hersteld van een kuitblessure, speelde alleen de eerste helft tegen de club waar hij zijn loopbaan begon. Trainer Peter Bosz is voorzichtig met zijn creatieve international, ook met het oog op de dubbele confrontatie met Borussia Dortmund in de achtste finales van de Champions League.

Slottreffer Babadi

PSV speelde in de tweede helft een stuk beter dan voor rust. De thuisploeg kwam nauwelijks meer in de buurt van het doel van de bezoekers. Jerdy Schouten schoot PSV in de 52e minuut op voorsprong. De verdedigers van Volendam lieten hem helemaal vrij na een hoekschop. De middenvelder vierde zijn tweede competitietreffer. Bij zijn vorige clubs Excelsior en Bologna kwam hij nooit verder dan één doelpunt in een seizoen.

Schouten brak met zijn treffer het verzet van Volendam. Teze kopte PSV naar 1-3 en leverde ook de assist op 1-4 van de ingevallen Ricardo Pepi. Zo was de rechtsback bij vier treffers betrokken. Isaac Babadi bekroonde een goede invalbeurt met de 1-5.

Meer uit Voetbal

Engelse voetbalster Bronze steunt FIFA-boycot Europese speelsters

AUCKLAND (ANP/RTR) - De Engelse voetbalster Lucy Bronze (34) steunt een jaar voor het WK voetbal in Brazilië een boycot van Europese speelsters van FIFA-competities. Daarmee schaart de speelster van Chelsea zich achter het verzet van de UEFA tegen FIFA-voorzitter Gianni Infantino. "Ik denk dat Europese speelsters zullen vasthouden aan hun overtuigingen. En aan wat het beste is voor onze sport. Als dat betekent dat we sommige competities moeten boycotten, dan moet dat gebeuren", aldus Bronze in aanloop van een oefenduel met Chelsea in Nieuw-Zeeland tegen Auckland.

59 minuten geleden
Noorse voetbalbond wil dat FIFA-voorzitter Infantino opstapt

OSLO (ANP/AFP) - De Noorse voetbalbond (NFF) wil dat Gianni Infantino terugtreedt als voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA. Dat heeft voorzitter Lise Klaveness, al jaren een van de felste critici van de FIFA-baas, gezegd na een bijeenkomst van de verschillende partijen uit het Noorse voetbal.

2 uur geleden
Bosz: transfer Sano nog niet helemaal afgehandeld

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz wil nog niet over Kodai Sano praten omdat de transfer volgens hem nog niet afgehandeld is. "Het is nog niet helemaal rond. Zolang hij niet mijn speler is, praat ik niet over hem", zei Peter Bosz in aanloop naar de eerste wedstrijd van PSV zaterdag thuis tegen Fortuna Sittard.

2 uur geleden
Van Bommel vindt het 'een eer' bondscoach van België te zijn

BRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel beschouwt het als "een eer" dat hij de nieuwe bondscoach van België is. Dat heeft de oud-international van Oranje gezegd bij zijn presentatie bij de Belgische voetbalbond. "Ik ben heel erg blij dat ik hier zit. Deze uitdaging past bij mij", zei de 49-jarige Van Bommel. "Dit is een baan die iedereen wil. Ik heb er ook niet over getwijfeld."

4 uur geleden
Argentinië en Mexico spreken steun voor FIFA-baas Infantino uit

MEXICO-STAD/BUENOS AIRES (ANP/RTR) - De voetbalbonden van Argentinië en Mexico hebben hun steun voor FIFA-baas Gianni Infantino uitgesproken. De voorzitter ligt nog altijd onder vuur ondanks het intrekken van het omstreden commercialiseringsplan en de woensdag gemaakte excuses.

7 uur geleden
Seizoenkaart Eredivisie bijna overal duurder dan vorig seizoen

DEN HAAG (ANP) - Bijna alle Eredivisieclubs hebben de prijs van hun goedkoopste seizoenkaart verhoogd. De kaart kost dit seizoen gemiddeld 266 euro, iets meer dan vorig jaar. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van een rondvraag langs alle clubs.

11 uur geleden
Míchel is alleen tevreden over eerste vijftig minuten van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Míchel Sánchez is niet tevreden over de uitslag van het eerste duel tussen Ajax en Shelbourne in de derde voorronde van de Conference League. "Het resultaat had beter gekund", zei hij na een thuiszege van 3-1. "We hebben vijftig minuten veel kansen gecreëerd. In het laatste halfuur lieten we onze tegenstander ademen in balbezit en lieten we ze nog scoren na een counter. Dat was niet goed."

14 uur geleden