Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koploper PSV loopt na rust ver weg van FC Volendam

Koploper PSV loopt na rust ver weg van FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - PSV is met de eerste overwinning van dit jaar op vreemde bodem weer dichter bij de 25e landstitel gekomen. De riante koploper van de Eredivisie won ook de uitwedstrijd tegen FC Volendam, de nummer voorlaatst van de ranglijst die nog wel op voorsprong wist te komen: 1-5.

PSV verstevigde de koppositie en heeft nu 13 punten meer dan Feyenoord, de nummer 2 van de ranglijst die later op zondag Sparta Rotterdam ontvangt. De club uit Eindhoven verlengde de ongeslagen reeks in de Eredivisie naar 37 duels. Dat is nog lang geen record. Ajax bleef in 1994 en 1995 al eens 52 achtereenvolgende competitiewedstrijden zonder nederlaag. Feyenoord ging in 1979 onderuit nadat het 41 keer op rij niet had verloren.

PSV was wel eens toe aan een overwinning in een uitduel, na drie mislukte pogingen na de winterstop tegen Feyenoord (1-0), FC Utrecht (1-1) en Ajax (1-1). Toch keek de koploper al in de eerste minuut tegen een achterstand aan. Rechtsback Jordan Teze werkte een voorzet van George Cox in eigen doel (1-0).

Terugkeer Veerman

Teze revancheerde zich in de 13e minuut enigszins voor zijn ongelukkige actie. Hij leverde de assist op de gelijkmaker van Ismael Saibari. Ook op gelijke hoogte bleef PSV in een laag tempo spelen. Zach Booth was dicht bij een tweede treffer voor de thuisploeg, maar de snelle Amerikaan raakte de paal.

Joey Veerman keerde terug in de basisformatie van PSV. De middenvelder, hersteld van een kuitblessure, speelde alleen de eerste helft tegen de club waar hij zijn loopbaan begon. Trainer Peter Bosz is voorzichtig met zijn creatieve international, ook met het oog op de dubbele confrontatie met Borussia Dortmund in de achtste finales van de Champions League.

Slottreffer Babadi

PSV speelde in de tweede helft een stuk beter dan voor rust. De thuisploeg kwam nauwelijks meer in de buurt van het doel van de bezoekers. Jerdy Schouten schoot PSV in de 52e minuut op voorsprong. De verdedigers van Volendam lieten hem helemaal vrij na een hoekschop. De middenvelder vierde zijn tweede competitietreffer. Bij zijn vorige clubs Excelsior en Bologna kwam hij nooit verder dan één doelpunt in een seizoen.

Schouten brak met zijn treffer het verzet van Volendam. Teze kopte PSV naar 1-3 en leverde ook de assist op 1-4 van de ingevallen Ricardo Pepi. Zo was de rechtsback bij vier treffers betrokken. Isaac Babadi bekroonde een goede invalbeurt met de 1-5.

Meer uit Voetbal

Frankrijk verslaat Turkije bij debuut bondscoach Zidane

İZMIT (ANP) - Bondscoach Zinedine Zidane heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Frankrijk gewonnen. De Fransen begonnen de Nations League in het Turkse İzmit met een 1-0-overwinning op Turkije. Aanvoerder Kylian Mbappé zorgde in de tweede helft voor het doelpunt, maar viel kort daarna geblesseerd uit.

2 uur geleden
Van Bommel debuteert als bondscoach van België met zege op Italië

ROME (ANP) - Mark van Bommel (49) heeft bij zijn debuut als bondscoach van het nationale voetbalelftal van België gewonnen van Italië in de Nations League. In het Stadio Olimpico in Rome waren de Belgen met 2-0 te sterk. Oud-Ajacied Mika Godts maakte de openingstreffer en scoorde zo voor het eerst in het shirt van België.

2 uur geleden
Ajax noteerde afgelopen seizoen 2 miljoen euro winst

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het afgelopen seizoen (2025/2026) een nettowinst van 2 miljoen euro geboekt. De netto-omzet steeg met 10,2 miljoen euro naar 188,3 miljoen euro. Dat blijkt uit de jaarcijfers die de Amsterdamse voetbalclub vrijdag in een persbericht presenteerde.

6 uur geleden
Poolse scheidsrechter Marciniak fluit uitduel Oranje in Servië

NYON (ANP) - De Poolse scheidsrechter Szymon Marciniak heeft de leiding over de tweede wedstrijd in de Nations League van het Nederlands elftal tegen Servië. Het duel staat zondag om 18.00 uur in Belgrado op het programma.

11 uur geleden
Oranje traint dag na duel met Duitsland met invallers en reserves

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is vrijdag begonnen aan de voorbereiding op de uitwedstrijd van zondag tegen Servië in de Nations League. Een dag na het gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA tegen Duitsland (1-1) verschenen op het trainingsveld in Zeist alleen de spelers die als invaller of helemaal niet in actie kwamen.

11 uur geleden
Wirtz en Burkardt vervangen geblesseerd duo bij Duitsland

FRANKFURT AM MAIN (ANP/DPA) - Bondscoach Jürgen Klopp van Duitsland heeft Florian Wirtz en Jonathan Burkardt overgeheveld van zijn tweede selectie naar zijn spelersgroep voor de tweede wedstrijd in de Nations League tegen Griekenland op zondag. De twee vervangen Jamal Musiala en Kai Havertz, die bij het duel met Oranje op donderdag (1-1) geblesseerd raakten.

12 uur geleden
Xavi roept Zirkzee op als vervanger voor geblesseerde Brobbey

ZEIST (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández heeft Joshua Zirkzee opgeroepen als vervanger voor de geblesseerde Brian Brobbey. Dat maakte de KNVB een dag na het gelijkspel van Oranje in Amsterdam tegen Duitsland (1-1) bekend. Zirkzee meldt zich vrijdagavond in Zeist bij de selectie.

13 uur geleden