Koploper PSV hervat competitie met moeizame zege
GRONINGEN (ANP) - Een week voor de topper tegen Ajax heeft PSV de koppositie in de Eredivisie behouden. De ploeg van trainer Roger Schmidt won met 1-0 van FC Groningen en handhaafde daarmee de voorsprong van 1 punt op de landskampioen uit Amsterdam. Mario Götze maakte na 10 minuten het enige doelpunt.
De nummers 1 en 2 van de ranglijst maakten in de aanloop naar hun duel in Eindhoven geen fout bij de hervatting van het seizoen. Ajax hervatte de competitie met een klinkende zege bij FC Utrecht (0-3). PSV speelde bij Groningen heel wat minder overtuigend, maar kwam toch amper in de problemen.
Maximiliano Romero stond voor het eerst sinds zijn komst naar PSV, vier jaar geleden, aan de aftrap in de Eredivisie. De Argentijnse spits mocht starten omdat onder anderen Eran Zahavi, Noni Madueke en Carlos Vinícius niet inzetbaar waren. Schmidt kon ook geen beroep doen op zijn vaste krachten André Ramalho (geblesseerd) en Ibrahim Sangaré (Afrika Cup met Ivoorkust). Op hun posities speelden Armando Obispo en Marco van Ginkel, winteraankoop Joey Veerman begon op de bank.
Götze
PSV trok direct het initiatief naar zich toe en kwam na 10 minuten op voorsprong via Mario Götze, die de bal op aangeven van Cody Gakpo voor het doel vrij kon intikken (0-1). De Duitser maakte zijn eerste doelpunt van het seizoen, voor Gakpo was het al zijn tiende assist. Gesteund door die vroege voorsprong controleerde PSV de wedstrijd, zonder al te veel kansen te creëren.
FC Groningen wist voor rust niets af te dwingen, maar was aan het begin van de tweede helft wel dicht bij de gelijkmaker. Een vrije trap van Laros Duarte belandde op de lat. Na ruim een uur spelen mocht Veerman debuteren in het rood-wit van de Eindhovenaren.
Omdat PSV verzuimde om door te drukken, mocht Groningen tot het einde blijven hopen op een resultaat. Trainer Danny Buijs, die na dit seizoen vertrekt, bracht een kwartier voor tijd huurling Melayro Bogarde in de ploeg. Het lukte de thuisploeg echter maar niet om kansen te creëren in het lege stadion. De laatste zege van de ploeg van Buijs dateert van eind november, bij Fortuna Sittard (1-4). De noorderlingen staan op de dertiende plaats.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
8 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
11 uur geleden