Koploper PSV hervat competitie met moeizame zege
GRONINGEN (ANP) - Een week voor de topper tegen Ajax heeft PSV de koppositie in de Eredivisie behouden. De ploeg van trainer Roger Schmidt won met 1-0 van FC Groningen en handhaafde daarmee de voorsprong van 1 punt op de landskampioen uit Amsterdam. Mario Götze maakte na 10 minuten het enige doelpunt.
De nummers 1 en 2 van de ranglijst maakten in de aanloop naar hun duel in Eindhoven geen fout bij de hervatting van het seizoen. Ajax hervatte de competitie met een klinkende zege bij FC Utrecht (0-3). PSV speelde bij Groningen heel wat minder overtuigend, maar kwam toch amper in de problemen.
Maximiliano Romero stond voor het eerst sinds zijn komst naar PSV, vier jaar geleden, aan de aftrap in de Eredivisie. De Argentijnse spits mocht starten omdat onder anderen Eran Zahavi, Noni Madueke en Carlos Vinícius niet inzetbaar waren. Schmidt kon ook geen beroep doen op zijn vaste krachten André Ramalho (geblesseerd) en Ibrahim Sangaré (Afrika Cup met Ivoorkust). Op hun posities speelden Armando Obispo en Marco van Ginkel, winteraankoop Joey Veerman begon op de bank.
Götze
PSV trok direct het initiatief naar zich toe en kwam na 10 minuten op voorsprong via Mario Götze, die de bal op aangeven van Cody Gakpo voor het doel vrij kon intikken (0-1). De Duitser maakte zijn eerste doelpunt van het seizoen, voor Gakpo was het al zijn tiende assist. Gesteund door die vroege voorsprong controleerde PSV de wedstrijd, zonder al te veel kansen te creëren.
FC Groningen wist voor rust niets af te dwingen, maar was aan het begin van de tweede helft wel dicht bij de gelijkmaker. Een vrije trap van Laros Duarte belandde op de lat. Na ruim een uur spelen mocht Veerman debuteren in het rood-wit van de Eindhovenaren.
Omdat PSV verzuimde om door te drukken, mocht Groningen tot het einde blijven hopen op een resultaat. Trainer Danny Buijs, die na dit seizoen vertrekt, bracht een kwartier voor tijd huurling Melayro Bogarde in de ploeg. Het lukte de thuisploeg echter maar niet om kansen te creëren in het lege stadion. De laatste zege van de ploeg van Buijs dateert van eind november, bij Fortuna Sittard (1-4). De noorderlingen staan op de dertiende plaats.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
10 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
10 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
11 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
13 uur geledenTANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
13 uur geleden