Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koploper PSV hervat competitie met moeizame zege

Koploper PSV hervat competitie met moeizame zege

GRONINGEN (ANP) - Een week voor de topper tegen Ajax heeft PSV de koppositie in de Eredivisie behouden. De ploeg van trainer Roger Schmidt won met 1-0 van FC Groningen en handhaafde daarmee de voorsprong van 1 punt op de landskampioen uit Amsterdam. Mario Götze maakte na 10 minuten het enige doelpunt.

De nummers 1 en 2 van de ranglijst maakten in de aanloop naar hun duel in Eindhoven geen fout bij de hervatting van het seizoen. Ajax hervatte de competitie met een klinkende zege bij FC Utrecht (0-3). PSV speelde bij Groningen heel wat minder overtuigend, maar kwam toch amper in de problemen.

Maximiliano Romero stond voor het eerst sinds zijn komst naar PSV, vier jaar geleden, aan de aftrap in de Eredivisie. De Argentijnse spits mocht starten omdat onder anderen Eran Zahavi, Noni Madueke en Carlos Vinícius niet inzetbaar waren. Schmidt kon ook geen beroep doen op zijn vaste krachten André Ramalho (geblesseerd) en Ibrahim Sangaré (Afrika Cup met Ivoorkust). Op hun posities speelden Armando Obispo en Marco van Ginkel, winteraankoop Joey Veerman begon op de bank.

Götze

PSV trok direct het initiatief naar zich toe en kwam na 10 minuten op voorsprong via Mario Götze, die de bal op aangeven van Cody Gakpo voor het doel vrij kon intikken (0-1). De Duitser maakte zijn eerste doelpunt van het seizoen, voor Gakpo was het al zijn tiende assist. Gesteund door die vroege voorsprong controleerde PSV de wedstrijd, zonder al te veel kansen te creëren.

FC Groningen wist voor rust niets af te dwingen, maar was aan het begin van de tweede helft wel dicht bij de gelijkmaker. Een vrije trap van Laros Duarte belandde op de lat. Na ruim een uur spelen mocht Veerman debuteren in het rood-wit van de Eindhovenaren.

Omdat PSV verzuimde om door te drukken, mocht Groningen tot het einde blijven hopen op een resultaat. Trainer Danny Buijs, die na dit seizoen vertrekt, bracht een kwartier voor tijd huurling Melayro Bogarde in de ploeg. Het lukte de thuisploeg echter maar niet om kansen te creëren in het lege stadion. De laatste zege van de ploeg van Buijs dateert van eind november, bij Fortuna Sittard (1-4). De noorderlingen staan op de dertiende plaats.

Meer uit Voetbal

Doelman Ter Stegen staat mogelijk voor rentree bij FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Doelman Marc-André ter Stegen maakt dinsdag mogelijk na een half jaar zijn rentree bij FC Barcelona. De Duitser is een kandidaat voor een basisplaats voor het bekerduel met CD Guadalajara.

51 minuten geleden
Voetbalclub KRC Genk ontslaat trainer Fink

GENK (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalclub KRC Genk heeft maandag de samenwerking met trainer Thorsten Fink beëindigd. Het ontslag van de 58-jarige Duitser volgt een dag na het late gelijkspel tegen Westerlo (1-1). Assistenten Domenico Olivieri en Michel Ribeiro nemen voorlopig de taken over.

3 uur geleden
Olij verdedigt het doel van PSV in bekerduel met GVVV

EINDHOVEN (ANP) - Nick Olij verdedigt dinsdagavond het doel van PSV in het thuisduel met GVVV in de tweede ronde van de KNVB-beker. Dat vertelde trainer Peter Bosz op een persconferentie in Eindhoven.

3 uur geleden
Depay met Corinthians naar Braziliaanse bekerfinale

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft met Corinthians de Braziliaanse bekerfinale bereikt. De ploeg uit São Paulo versloeg in de halve eindstrijd Cruzeiro na een strafschoppenserie. Corinthians verloor in het eigen stadion de returnwedstrijd met 2-1, na een zege in het eerste duel in Belo Horizonte (0-1).

7 uur geleden
Real Madrid en Alonso boeken belangrijke zege bij Alavés

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft met Real Madrid een belangrijke overwinning behaald. Na nederlagen tegen Celta de Vigo (0-2) en Manchester City (1-2) wist de 'Koninklijke' in de Spaanse competitie wel te winnen bij Deportivo Alavés: 1-2. Alonso kon de overwinning goed gebruiken. Na een reeks mindere resultaten is er de nodige kritiek op de voormalige Spaanse international.

17 uur geleden
Bayern München verspeelt in Bundesliga punten tegen FSV Mainz

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor de tweede keer dit seizoen punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper stond in eigen stadion tegen hekkensluiter FSV Mainz kort voor tijd zelfs op achterstand, maar wist er alsnog 2-2 van te maken.

20 uur geleden
Van Persie: ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie leed met Feyenoord in de uitwedstrijd tegen Ajax de zesde nederlaag (2-0) in acht duels. "Maar ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen" , zei hij. "Ik kan niet veel meer van ze vragen. Verliezen van Ajax doet wel extra pijn. Bij mij, bij mijn spelers en zeker ook bij onze fans."

22 uur geleden