Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koploper PSV hervat competitie met moeizame zege

Koploper PSV hervat competitie met moeizame zege

GRONINGEN (ANP) - Een week voor de topper tegen Ajax heeft PSV de koppositie in de Eredivisie behouden. De ploeg van trainer Roger Schmidt won met 1-0 van FC Groningen en handhaafde daarmee de voorsprong van 1 punt op de landskampioen uit Amsterdam. Mario Götze maakte na 10 minuten het enige doelpunt.

De nummers 1 en 2 van de ranglijst maakten in de aanloop naar hun duel in Eindhoven geen fout bij de hervatting van het seizoen. Ajax hervatte de competitie met een klinkende zege bij FC Utrecht (0-3). PSV speelde bij Groningen heel wat minder overtuigend, maar kwam toch amper in de problemen.

Maximiliano Romero stond voor het eerst sinds zijn komst naar PSV, vier jaar geleden, aan de aftrap in de Eredivisie. De Argentijnse spits mocht starten omdat onder anderen Eran Zahavi, Noni Madueke en Carlos Vinícius niet inzetbaar waren. Schmidt kon ook geen beroep doen op zijn vaste krachten André Ramalho (geblesseerd) en Ibrahim Sangaré (Afrika Cup met Ivoorkust). Op hun posities speelden Armando Obispo en Marco van Ginkel, winteraankoop Joey Veerman begon op de bank.

Götze

PSV trok direct het initiatief naar zich toe en kwam na 10 minuten op voorsprong via Mario Götze, die de bal op aangeven van Cody Gakpo voor het doel vrij kon intikken (0-1). De Duitser maakte zijn eerste doelpunt van het seizoen, voor Gakpo was het al zijn tiende assist. Gesteund door die vroege voorsprong controleerde PSV de wedstrijd, zonder al te veel kansen te creëren.

FC Groningen wist voor rust niets af te dwingen, maar was aan het begin van de tweede helft wel dicht bij de gelijkmaker. Een vrije trap van Laros Duarte belandde op de lat. Na ruim een uur spelen mocht Veerman debuteren in het rood-wit van de Eindhovenaren.

Omdat PSV verzuimde om door te drukken, mocht Groningen tot het einde blijven hopen op een resultaat. Trainer Danny Buijs, die na dit seizoen vertrekt, bracht een kwartier voor tijd huurling Melayro Bogarde in de ploeg. Het lukte de thuisploeg echter maar niet om kansen te creëren in het lege stadion. De laatste zege van de ploeg van Buijs dateert van eind november, bij Fortuna Sittard (1-4). De noorderlingen staan op de dertiende plaats.

Meer uit Voetbal

Oranje-international Malen op huurbasis naar AS Roma

ROME (ANP) - Oranje-international Donyell Malen verruilt Aston Villa op huurbasis voor AS Roma. De nummer 5 van de Serie A heeft een koopoptie opgenomen in de overeenkomst van de 26-jarige aanvaller. Dat meldt de Italiaanse club op de eigen website.

50 minuten geleden
Mühren schiet FC Volendam in blessuretijd langs Sparta in beker

ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.

11 uur geleden
AC Milan weet na twee gelijke spelen wel te winnen van Como

COMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).

11 uur geleden
Sc Heerenveen ten koste van RKC naar laatste acht in beker

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.

13 uur geleden
Voormalig UEFA-baas Platini: Infantino is nu meer een autocraat

LONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.

14 uur geleden
Tottenham-spits Richarlison paar maanden aan de kant met blessure

LONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.

15 uur geleden
Voetballer Oosterwolde bestraft voor slaan stadiondirecteur

ISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.

16 uur geleden