Koploper PSV hervat competitie met moeizame zege
GRONINGEN (ANP) - Een week voor de topper tegen Ajax heeft PSV de koppositie in de Eredivisie behouden. De ploeg van trainer Roger Schmidt won met 1-0 van FC Groningen en handhaafde daarmee de voorsprong van 1 punt op de landskampioen uit Amsterdam. Mario Götze maakte na 10 minuten het enige doelpunt.
De nummers 1 en 2 van de ranglijst maakten in de aanloop naar hun duel in Eindhoven geen fout bij de hervatting van het seizoen. Ajax hervatte de competitie met een klinkende zege bij FC Utrecht (0-3). PSV speelde bij Groningen heel wat minder overtuigend, maar kwam toch amper in de problemen.
Maximiliano Romero stond voor het eerst sinds zijn komst naar PSV, vier jaar geleden, aan de aftrap in de Eredivisie. De Argentijnse spits mocht starten omdat onder anderen Eran Zahavi, Noni Madueke en Carlos Vinícius niet inzetbaar waren. Schmidt kon ook geen beroep doen op zijn vaste krachten André Ramalho (geblesseerd) en Ibrahim Sangaré (Afrika Cup met Ivoorkust). Op hun posities speelden Armando Obispo en Marco van Ginkel, winteraankoop Joey Veerman begon op de bank.
Götze
PSV trok direct het initiatief naar zich toe en kwam na 10 minuten op voorsprong via Mario Götze, die de bal op aangeven van Cody Gakpo voor het doel vrij kon intikken (0-1). De Duitser maakte zijn eerste doelpunt van het seizoen, voor Gakpo was het al zijn tiende assist. Gesteund door die vroege voorsprong controleerde PSV de wedstrijd, zonder al te veel kansen te creëren.
FC Groningen wist voor rust niets af te dwingen, maar was aan het begin van de tweede helft wel dicht bij de gelijkmaker. Een vrije trap van Laros Duarte belandde op de lat. Na ruim een uur spelen mocht Veerman debuteren in het rood-wit van de Eindhovenaren.
Omdat PSV verzuimde om door te drukken, mocht Groningen tot het einde blijven hopen op een resultaat. Trainer Danny Buijs, die na dit seizoen vertrekt, bracht een kwartier voor tijd huurling Melayro Bogarde in de ploeg. Het lukte de thuisploeg echter maar niet om kansen te creëren in het lege stadion. De laatste zege van de ploeg van Buijs dateert van eind november, bij Fortuna Sittard (1-4). De noorderlingen staan op de dertiende plaats.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim erkende dat een gelijkspel van Ajax tegen NEC (1-1) misschien wel het maximaal haalbare was. "Maar dat wil je natuurlijk niet als je Ajax bent", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en NEC heeft geen winnaar opgeleverd. De ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA: 1-1. Beide ploegen dreigen verder achterop te raken op Feyenoord. De nummer 2 van de ranglijst uit Rotterdam begint zondag met een voorsprong van 2 punten op beide concurrenten aan het thuisduel met Telstar.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft door een 2-1 thuiszege op Newcastle United de achterstand op koploper Arsenal verkleind tot 2 punten. Na elk 27 wedstrijden te hebben gespeeld staat Arsenal op 58 punten, City heeft er 56. Zondag staat de derby van Noord-Londen tussen Tottenham en Arsenal op het programma.
2 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft in eigen huis met 1-0 gewonnen van FC Volendam. Na de overwinning staat NAC nog altijd 16e in de Eredivisie, met nu 4 punten voorsprong op nummer 17 Telstar. Volendam staat 14e. Pepijn Reulen maakte in de slotfase het enige doelpunt van de avond.
2 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Borussia Dortmund heeft in aanloop naar de wedstrijd tegen koploper Bayern München gelijkgespeeld in en tegen Leipzig: 2-2. Door het puntenverlies bedraagt de achterstand van de nummer 2 van Duitsland op Bayern acht punten. Dortmund ontvangt de koploper volgend weekend.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in eigen huis met 3-1 gewonnen van sc Heerenveen. De ploeg van trainer Peter Bosz kwam in de eerste helft op achterstand door een doelpunt van Heerenveen-spits Lasse Nordas. Maar door doelpunten van Ivan Perisic, Myron Boadu en Ricardo Pepi draaide de koploper van de Eredivisie de wedstrijd om.
4 uur geledenPAMPLONA (ANP) - De Spaanse koploper Real Madrid heeft een nederlaag geleden op bezoek bij Osasuna. In Pamplona won de thuisploeg door een late winnende treffer met 2-1. Door het verlies kan FC Barcelona, dat zondag tegen Levante speelt, de koppositie in de Spaanse competitie overnemen. Real heeft 2 punten voorsprong op Barcelona.
4 uur geleden