Koploper PSV boekt ruime zege (1-7) bij PEC Zwolle
ZWOLLE (ANP) - PSV heeft de uitwedstrijd tegen PEC Zwolle in de Eredivisie op overtuigende wijze gewonnen. De koploper was met liefst 7-1 te sterk. Voor PSV, dat nog altijd ongeslagen is, betekende het de derde overwinning op een rij in de competitie.
Johan Bakayoko kopte PSV na een half uur op voorsprong. Kort daarna scoorde Luuk de Jong ook met zijn hoofd, uit een hoekschop van Joey Veerman. Zwolle kwam kort voor rust terug in de wedstrijd, toen PSV-doelman Walter BenÃtez in de fout ging bij een schot van Eliano Reijnders (1-2).
PSV haalde na rust de spanning gauw uit de wedstrijd. De Jong schoot in de 51e minuut van dichtbij binnen en ook Bakayoko had na een uur spelen weer succes (1-4). De vijfde PSV-treffer kwam op naam van De Jong, die met 22 doelpunten nu topscorer in de Eredivisie is. Sam Kersten werkte de bal daarna nog in eigen doel en invaller Ricardo Pepi was trefzeker.
PSV heeft 13 punten voorsprong op Feyenoord, dat zondag een uitwedstrijd tegen Almere City speelt.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
18 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
22 minuten geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
3 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
3 uur geleden