Koploper Napoli pakt door late treffer winst bij Juventus
TURIJN (ANP) - Napoli heeft zich met een laat doelpunt tegen Juventus hersteld na de uitschakeling in de kwartfinales van de Champions League. De koploper in de Serie A won de topper in Turijn daardoor met 1-0.
Napoli is met 78 punten koploper in Italië en stevent af op de derde landstitel en de eerste sinds 1990. Juventus staat derde met 59 punten, twee minder dan Lazio. AS Roma en AC Milan hebben 56 punten.
Ángel Di Maria leek Juventus in de slotfase de zege te bezorgen, maar na bestudering van de beelden door de VAR en de scheidsrechter ging het doelpunt niet door, omdat aan de aanval een overtreding vooraf was gegaan. Een treffer daarna van Dusan Vlahovic ging ook niet door omdat de bal bij de voorzet al achter was geweest. Aan de andere kant scoorde Giacomo Raspadori. Met een hard schot troefde hij ver in de extra tijd doelman Wojciech Szczesny af.
De club uit Turijn had een straf van 15 punten in mindering gekregen vanwege financiële malversaties. Die straf is na hoger beroep afgelopen donderdag voorlopig opgeschort. Daardoor stond Juve ineens weer op de derde plaats en is de club kansrijk voor kwalificatie voor de Champions League van volgend seizoen. Het hoogste sportgerechtshof in Italië vindt echter dat de zaak opnieuw moet worden bekeken.
Meer uit Voetbal
VANCOUVER (ANP) - De Canadese voetballer Ismaël Koné heeft bezoek gekregen van de minister van Sport van Qatar en de Qatarese international Assim Madibo. Beiden wilden weten hoe het ging met de middenvelder, die zijn been brak na een tackle van Madibo in het duel tussen beide landen op het WK voetbal. Canada won met 6-0.
15 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - Kansas City maakt zich op voor de 'Orange Army'. Lokale media voorspellen dat donderdag zo'n 25.000 mensen deelnemen aan de Oranjemars voor de laatste groepswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Tunesië op het WK.
36 minuten geledenGUADALAJARA (ANP) - Colombia heeft bij het wereldkampioenschap voetbal de knock-outfase bereikt. De Zuid-Amerikanen waren in Guadalajara in Mexico met 1-0 te sterk voor de Democratische Republiek Congo, dat het toernooi begon met een knap gelijkspel (1-1) tegen Portugal.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Brazilië kan in de laatste groepswedstrijd op het wereldkampioenschap tegen Schotland weer beschikken over Neymar. De 34-jarige spits is hersteld van de kuitblessure die hij eind mei opliep.
5 uur geledenTORONTO (ANP) - Kroatië is nog volop in de strijd om een plaats bij de laatste 32 op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het elftal van bondscoach Zlatko Dalić versloeg in de nacht van dinsdag op woensdag Panama met 1-0 door een doelpunt van Ante Budimir.
5 uur geledenFOXBOROUGH (ANP) - Thomas Tuchel, bondscoach van de Engelse voetballers, maakte tegenstander Ghana dinsdag (plaatselijke tijd) na het doelpuntloze gelijkspel op het wereldkampioenschap complimenten. "Ik heb enorm veel respect voor Ghana. Ze verdedigden met veel vastberadenheid en discipline en leverden een van de meest fysieke verdedigende prestaties die ik ooit van een team heb gezien", zei de Duitser tegen verslaggevers in Foxborough.
5 uur geledenBOSTON (ANP) - De Franse voetballers hebben hun medeleven betuigd aan Didier Deschamps. De bondscoach verlaat de nationale ploeg op het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada tijdelijk om de uitvaart van zijn moeder bij te wonen.
7 uur geleden