Koploper Napoli boekt ruime zege op naaste belager Juventus
NAPELS (ANP) - Napoli heeft op indrukwekkende wijze de voorsprong op Juventus verder vergroot. De koploper van de Serie A won in het eigen Stadio Diego Armando Maradona de topper tegen de nummer 2 met maar liefst 5-1.
Met de overwinning komt Napoli op 47 punten uit achttien wedstrijden, 10 punten meer dan Juventus. Voor de ploeg uit Turijn was de nederlaag het eerste puntenverlies in negen wedstrijden, een reeks waarin zelfs geen tegentreffer werd genoteerd.
Napoli opende na een kwartier de score via topscorer Victor Osimhen. Een halve omhaal van Khvicha Kvaratskhelia werd nog geblokt door keeper Wojciech Szczesny, maar Osimhen stond op de juiste plaats om de rebound binnen te knikken. Een schot van Juventus-aanvaller Ángel Di María plofte vijf minuten later op de verre kruising.
Kvaratskhelia verdubbelde in de slotfase van de eerste helft de voorsprong, waarna Di María even later de 2-1 binnenschoof. Napoli maakte na rust snel een einde aan de aspiraties van de bezoekers. Op aangeven van Kvaratskhelia scoorden achtereenvolgens Amir Rrahmani en Osimhen (4-1). Invaller Eljif Elmas zette in de 72e minuut de 5-1-eindstand op het bord met een van richting veranderd schot.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft nog geen definitief uitsluitsel van de licentiecommissie over de overname van zijn aandelen door de zogenoemde Sterkhouders. De club uit de eerste divisie meldt dat de KNVB positief heeft gereageerd op het verzoek dat medio december werd ingediend, maar dat de licentiecommissie "nog een aantal verduidelijkingen wenst".
10 uur geledenPORTO (ANP/RTR) - De Spaanse international Samu Aghehowa lijkt niet op tijd fit te zijn voor het WK voetbal van deze zomer. De 21-jarige aanvaller van FC Porto liep maandag een kruisbandblessure op tijdens het gelijkspel tegen Sporting Portugal (1-1).
11 uur geleden