Koploper Napoli bezorgt Juventus eerste nederlaag in Serie A
NAPELS (ANP) - Koploper Napoli heeft Juventus de eerste nederlaag van het seizoen bezorgd in de Italiaanse Serie A. Hoewel de nummer 5 van de ranglijst, met Teun Koopmeiners in de basis, bij rust nog leidde, bleven de 3 punten in Napels. Romelu Lukaku bezorgde zijn ploeg door een benutte strafschop de 2-1-overwinning.
Juventus had tot de rust vaker de bal dan Napoli. De beste kansen waren ook voor de bezoekers uit Turijn. Een schot van Nicolás González verdween net naast het doel van Alex Meret. Aan de andere kant kopte André-Frank Anguissa net over. Kort voor rust viel de openingstreffer. In zijn eerste wedstrijd voor Juventus belandde de bal enigszins toevallig voor de voeten van de van Paris Saint-Germain gehuurde aanvaller Randal Kolo Muani, die in de draai uithaalde: 0-1.
Napoli startte na de pauze een offensief. Lukaku was met het hoofd al dicht bij de gelijkmaker, die na een klein uur alsnog op naam kwam van Anguissa. Hij kopte nu wel raak uit een voorzet van Matteo Politano. Ruim tien minuten later beging Juve-verdediger Manuel Locatelli een overtreding op Scott McTominay. De toegekende strafschop werd benut door de Belgische spits Lukaku.
Nummer 3 Atalanta won met 2-1 bij Como. Nadat de ploeg met Marten de Roon bij de rust nog tegen een 1-0-achterstand aankeek bezorgden twee treffers van Mateo Retegui de ploeg uit Bergamo alsnog de winst.
Meer uit Voetbal
XI'AN (ANP) - Henk Fraser is de nieuwe trainer van Shaanxi Union. De Chinese club, die uitkomt in de tweede divisie, meldde de komst van de Nederlander op sociale media. Fraser is aangesteld door landgenoot Edwin Petersen, die technisch directeur is.
7 uur geledenCAGLIARI (ANP) - AC Milan heeft de koppositie in de Serie A overgenomen van stadgenoot Internazionale. De club van coach Massimiliano Allegri won het uitduel bij Cagliari op Sardinië met 1-0. Rafael Leão maakte in de 50e minuut het winnende doelpunt.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Arsenal-trainer Mikel Arteta wil met een landstitel een einde maken aan een historische vloek. Dat zei de Spanjaard vrijdag op een persconferentie in Londen. Arsenal heeft nog nooit de Premier League gewonnen nadat het op nieuwjaarsdag bovenaan had gestaan. De Londense club is na negentien duels koploper met 4 punten voorsprong op Manchester City.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is ondanks een ongeslagen reeks van zeven wedstrijden in de Premier League geen titelkandidaat. Dat zei coach Arne Slot van de regerend kampioen in aanloop naar de confrontatie tegen Fulham komende zondag. "Realistisch gezien staan Arsenal en Manchester City te ver van ons af op dit moment. We moeten daar niet naar kijken", aldus de Nederlandse trainer, die met zijn ploeg vierde staat, 12 punten achter koploper Arsenal en 8 punten minder dan nummer 2 Manchester City.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Niclas Füllkrug maakt het seizoen af bij AC Milan. De huidige nummer 2 van de Serie A huurt de Duitse spits van West Ham United en kan hem komende zomer definitief overnemen.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Alassane Pléa en Nick Olij gaan met PSV mee op trainingskamp naar Spanje. Beide spelers revalideren nog van een blessure, maar zijn door trainer Peter Bosz uitgenodigd.
17 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman staat voor een rentree bij Newcastle United. "Hij traint weer met de groep mee", vertelde trainer Eddie Howe op een persconferentie voor het competitieduel van zondag met Crystal Palace. "Hij kan weer een rol voor ons spelen."
20 uur geleden