Koploper Napoli bezorgt Juventus eerste nederlaag in Serie A
NAPELS (ANP) - Koploper Napoli heeft Juventus de eerste nederlaag van het seizoen bezorgd in de Italiaanse Serie A. Hoewel de nummer 5 van de ranglijst, met Teun Koopmeiners in de basis, bij rust nog leidde, bleven de 3 punten in Napels. Romelu Lukaku bezorgde zijn ploeg door een benutte strafschop de 2-1-overwinning.
Juventus had tot de rust vaker de bal dan Napoli. De beste kansen waren ook voor de bezoekers uit Turijn. Een schot van Nicolás González verdween net naast het doel van Alex Meret. Aan de andere kant kopte André-Frank Anguissa net over. Kort voor rust viel de openingstreffer. In zijn eerste wedstrijd voor Juventus belandde de bal enigszins toevallig voor de voeten van de van Paris Saint-Germain gehuurde aanvaller Randal Kolo Muani, die in de draai uithaalde: 0-1.
Napoli startte na de pauze een offensief. Lukaku was met het hoofd al dicht bij de gelijkmaker, die na een klein uur alsnog op naam kwam van Anguissa. Hij kopte nu wel raak uit een voorzet van Matteo Politano. Ruim tien minuten later beging Juve-verdediger Manuel Locatelli een overtreding op Scott McTominay. De toegekende strafschop werd benut door de Belgische spits Lukaku.
Nummer 3 Atalanta won met 2-1 bij Como. Nadat de ploeg met Marten de Roon bij de rust nog tegen een 1-0-achterstand aankeek bezorgden twee treffers van Mateo Retegui de ploeg uit Bergamo alsnog de winst.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.
9 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.
54 minuten geledenPIRAEUS (ANP) - Kylian Mbappé heeft woensdag de op één na snelste hattrick in de Champions League gemaakt. De 26-jarige Franse aanvaller van Real Madrid scoorde in de uitwedstrijd tegen Olympiakos tussen de 22e en 29e minuut drie keer. Mbappé had 6 minuten en 42 seconden nodig voor zijn treffers, waarmee hij Real na een vroege tegentreffer op een voorsprong van 3-1 zette.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn bijna 2 miljoen tickets verkocht. Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA.
2 uur geledenKERKRADE (ANP) - Roda JC heeft na intern onderzoek bevestigd dat doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend. Dat gebeurde na afloop van het duel tussen de twee clubs in de eerste divisie. FC Dordrecht won met 2-1.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Arne Slot en Sarina Wiegman maken kans om op het sportgala van NOC*NSF uitgeroepen te worden tot beste Nederlandse coach van 2025. Slot bezorgde in zijn eerste seizoen Liverpool de landstitel. Wiegman won met de Engelse voetbalsters de Europese titel.
7 uur geleden