Koploper Napoli bezorgt Juventus eerste nederlaag in Serie A
NAPELS (ANP) - Koploper Napoli heeft Juventus de eerste nederlaag van het seizoen bezorgd in de Italiaanse Serie A. Hoewel de nummer 5 van de ranglijst, met Teun Koopmeiners in de basis, bij rust nog leidde, bleven de 3 punten in Napels. Romelu Lukaku bezorgde zijn ploeg door een benutte strafschop de 2-1-overwinning.
Juventus had tot de rust vaker de bal dan Napoli. De beste kansen waren ook voor de bezoekers uit Turijn. Een schot van Nicolás González verdween net naast het doel van Alex Meret. Aan de andere kant kopte André-Frank Anguissa net over. Kort voor rust viel de openingstreffer. In zijn eerste wedstrijd voor Juventus belandde de bal enigszins toevallig voor de voeten van de van Paris Saint-Germain gehuurde aanvaller Randal Kolo Muani, die in de draai uithaalde: 0-1.
Napoli startte na de pauze een offensief. Lukaku was met het hoofd al dicht bij de gelijkmaker, die na een klein uur alsnog op naam kwam van Anguissa. Hij kopte nu wel raak uit een voorzet van Matteo Politano. Ruim tien minuten later beging Juve-verdediger Manuel Locatelli een overtreding op Scott McTominay. De toegekende strafschop werd benut door de Belgische spits Lukaku.
Nummer 3 Atalanta won met 2-1 bij Como. Nadat de ploeg met Marten de Roon bij de rust nog tegen een 1-0-achterstand aankeek bezorgden twee treffers van Mateo Retegui de ploeg uit Bergamo alsnog de winst.
Meer uit Voetbal
BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
4 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
5 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
16 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
18 uur geleden