Koploper Manchester City klopt Arsenal opnieuw
LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de derde keer dit seizoen gewonnen van Arsenal. De koploper van de Premier League klopte de 'Gunners' in Londen met 1-0. Eerder dit seizoen was City op eigen veld met 1-0 te sterk voor Arsenal en eind december eindigde het onderlinge duel in de League Cup in 4-1 voor de club uit Manchester.
Voor City was het de achttiende overwinning op rij in alle competities. De ploeg van coach Pep Guardiola behield in de Premier League een voorsprong van 10 punten op nummer 2 Leicester City, dat eerder op zondag met 2-1 won bij Aston Villa. Manchester United kan zondagavond weer op gelijke hoogte komen met Leicester City. De ploeg van coach Ole Gunnar Solskjaer moet daarvoor winnen in de thuiswedstrijd tegen Newcastle United.
Raheem Sterling was in de beginfase de gevaarlijkste man bij City. Hij kopte al in de 2e minuut raak en was kort daarna dicht bij 0-2. Hij wachtte echter te lang met schieten, waardoor doelman Bernd Leno redding kon brengen. Na de wervelende beginfase viel de productie bij de bezoekers stil. City had echter het geluk, dat ook Arsenal in de afronding niet scherp was.
Het duel in Londen was speciaal voor beide Spaanse trainers. Mikel Arteta (Arsenal) is de voormalige assistent van Guardiola bij Manchester City. De oud-speler van Arsenal trad eind 2019 als hoofdcoach in dienst van de Londense club. Manchester City speelt woensdag in de Champions League tegen Borussia Mönchengladbach.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Spelersvakbond VVCS steunt de massaclaim van de Nederlandse stichting Justice for Players tegen wereldvoetbalbond FIFA, de KNVB en nationale bonden van Duitsland, Frankrijk, België en Denemarken. Dat bevestigt VVCS-voorzitter Evgeniy Levchenko na berichtgeving van de NOS. De stichting Justice for Players kondigde in augustus een schadeclaim aan voor 100.000 professionele voetballers vanwege regels rond transfers.
39 minuten geledenZEIST (ANP) - Verdediger Quilindschy Hartman is afgevallen bij het Nederlands elftal in aanloop naar het WK-kwalificatieduel met Polen van vrijdag. De 23-jarige linksback van Burnley is ziek. Bondscoach Ronald Koeman roept geen vervanger op, waardoor de selectie uit 24 spelers bestaat.
54 minuten geledenLISSABON (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben bij Benfica het tweede punt van dit Champions League-seizoen gepakt. In het vrijwel lege Estádio da Luz in Lissabon bezorgde Cristina Martín-Prieto de thuisploeg in de tweede helft een voorsprong, maar Lynn Groenewegen redde een gelijkspel voor de kampioen van Nederland: 1-1.
14 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Tijdens het EK voetbal van 2028 worden beide halve finales en de finale op het Londense Wembley gespeeld. Een van de kwartfinales is ook in het iconische stadion met een capaciteit van 86.000 toeschouwers, de andere zijn in het Ierse Dublin, het Schotse Glasgow en Cardiff in Wales. Dat heeft de Europese voetbalbond UEFA bekendgemaakt in Londen.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben het eerste duel uit de achtste finales van de Europa Cup met duidelijke cijfers verloren van Hammarby IF: 1-3. De nummer 2 van Zweden is daarmee de grote favoriet om volgende week op eigen veld een plek bij de laatste acht veilig te stellen.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben in de slotfase van het Europa Cup-duel met Eintracht Frankfurt een voorsprong uit handen gegeven. Dankzij treffers in de 85e en 90e minuut wonnen de Duitsers het eerste duel uit de achtste finales alsnog in Eindhoven: 1-2.
15 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Bondscoach Thomas Tuchel heeft middenvelder Jude Bellingham gewaarschuwd dat hij niet zeker is van een basisplek bij Engeland op het WK volgend jaar. Aston Villa-voetballer Morgan Rogers maakte afgelopen interlandperiode bij afwezigheid van Bellingham een goede indruk en is ook een serieuze kandidaat voor de positie van aanvallende middenvelder, zei Tuchel.
20 uur geleden