Koploper Liverpool wint moeizaam bij hekkensluiter
NORWICH (ANP) - Liverpool heeft in de Premier League ook bij hekkensluiter Norwich City gewonnen, maar het kostte de koploper wel veel moeite om doelman Tim Krul te passeren. Met bondscoach Ronald Koeman en keeperstrainer Patrick Lodewijks van het Nederlands elftal op de tribune van stadion Carrow Road wist Krul met enkele knappe reddingen lang zijn doel schoon te houden. De Hagenaar, die mogelijk in beeld is voor het EK omdat Koemans eerste keeper Jasper Cillessen nauwelijks speelt bij Valencia, werd in de 78e minuut alsnog gepasseerd door invaller Sadio Mané: 0-1.
De Senegalees nam een lange bal van aanvoerder Jordan Henderson knap aan uit de lucht. Uit de draai knalde Mané de bal vervolgens in de korte hoek langs Krul. De aanvaller van Liverpool, die zijn rentree maakte na een paar weken afwezigheid vanwege een hamstringblessure, had een slim duwtje uitgedeeld aan verdediger Christoph Zimmermann toen hij de dieptepass van Henderson aannam. Ook de VAR zag er echter geen overtreding in.
Norwich City was in de slotfase nog dicht bij de gelijkmaker, maar spits Teemu Pukki schoot de bal in kansrijke positie recht in de handen van keeper Alisson. Kort voor het doelpunt van Mané had Alexander Tettey de paal naast Alisson geraakt.
Virgil van Dijk speelde de hele wedstrijd bij de 'Reds', Georginio Wijnaldum werd na een uur spelen gewisseld door trainer Jürgen Klopp. Liverpool heeft aan kop van de Engelse competitie nu 25 punten voorsprong op titelverdediger Manchester City, dat pas woensdag speelt tegen West Ham United. De ploeg van Klopp zette 25 van de 26 competitieduels in winst om en speelde één keer gelijk.
Meer uit Voetbal
KANSAS CITY (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima, prinses Ariane en minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg, Jeugd en Sport) zijn in de nacht van zaterdag op zondag aanwezig bij de tweede groepswedstrijd van Curaçao tegen Ecuador. De aftrap is om 02.00 uur (Nederlandse tijd).
2 uur geledenHOUSTON (ANP) - Bondscoach Graham Potter zocht niet naar excuses na de nederlaag van Zweden tegen het Nederlands elftal (5-1). "We hebben verdiend verloren", zei de opvolger van de vorig jaar oktober ontslagen Jon Dahl Tomasson.
4 uur geledenHOUSTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman was na het gewonnen WK-duel met Zweden (5-1) lovend over de openingstreffer van Brian Brobbey. "In de eerste goal zat alles wat je wil", aldus Koeman.
5 uur geledenHOUSTON (ANP) - Het Nederlands elftal heeft dankzij de zege van 5-1 tegen Zweden het record van de Braziliaanse voetballers uit de jaren 50 en 60 verbroken. Oranje is nu veertien WK-duels op rij ongeslagen. Tot zondag, toen het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-2 gelijkspeelde tegen Japan, moest Nederland het record nog delen met sterspeler Pelé en de andere Braziliaanse internationals van die tijd.
6 uur geledenHOUSTON (ANP) - Het Nederlands elftal is nagenoeg zeker van een plaats in de volgende ronde van het wereldkampioenschap. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in Houston met 5-1 winnen van Zweden. Oranje was het toernooi begonnen met een gelijkspel (2-2) tegen Japan.
6 uur geledenHOUSTON (ANP) - Het Nederlands elftal heeft nu in totaal honderd keer gescoord in de geschiedenis van het wereldkampioenschap voetbal. Brian Brobbey zorgde zaterdag voor die mijlpaal, door in de groepswedstrijd tegen Zweden in Houston twee doelpunten te maken.
7 uur geledenHOUSTON (ANP) - Brian Brobbey heeft in zijn veertiende interland voor het Nederlands elftal zijn tweede en derde doelpunt als international gemaakt. De spits van Sunderland opende in de groepswedstrijd tegen Zweden op het wereldkampioenschap in de vijfde minuut de score op aangeven van Cody Gakpo. In de zeventiende minuut verdubbelde hij de voorsprong. Dit keer gaf Denzel Dumfries de assist.
7 uur geleden