Koploper Liverpool wint moeizaam bij hekkensluiter
NORWICH (ANP) - Liverpool heeft in de Premier League ook bij hekkensluiter Norwich City gewonnen, maar het kostte de koploper wel veel moeite om doelman Tim Krul te passeren. Met bondscoach Ronald Koeman en keeperstrainer Patrick Lodewijks van het Nederlands elftal op de tribune van stadion Carrow Road wist Krul met enkele knappe reddingen lang zijn doel schoon te houden. De Hagenaar, die mogelijk in beeld is voor het EK omdat Koemans eerste keeper Jasper Cillessen nauwelijks speelt bij Valencia, werd in de 78e minuut alsnog gepasseerd door invaller Sadio Mané: 0-1.
De Senegalees nam een lange bal van aanvoerder Jordan Henderson knap aan uit de lucht. Uit de draai knalde Mané de bal vervolgens in de korte hoek langs Krul. De aanvaller van Liverpool, die zijn rentree maakte na een paar weken afwezigheid vanwege een hamstringblessure, had een slim duwtje uitgedeeld aan verdediger Christoph Zimmermann toen hij de dieptepass van Henderson aannam. Ook de VAR zag er echter geen overtreding in.
Norwich City was in de slotfase nog dicht bij de gelijkmaker, maar spits Teemu Pukki schoot de bal in kansrijke positie recht in de handen van keeper Alisson. Kort voor het doelpunt van Mané had Alexander Tettey de paal naast Alisson geraakt.
Virgil van Dijk speelde de hele wedstrijd bij de 'Reds', Georginio Wijnaldum werd na een uur spelen gewisseld door trainer Jürgen Klopp. Liverpool heeft aan kop van de Engelse competitie nu 25 punten voorsprong op titelverdediger Manchester City, dat pas woensdag speelt tegen West Ham United. De ploeg van Klopp zette 25 van de 26 competitieduels in winst om en speelde één keer gelijk.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Peter Bosz, Dick Schreuder en Anthony Correia zijn de genomineerden voor de Rinus Michels Award voor beste coach van het Eredivisieseizoen. Bosz, die de prijs de afgelopen twee seizoenen won, werd voor de derde keer op rij kampioen met PSV. Schreuder hielp NEC in zijn debuutseizoen naar de derde plaats en kwalificatie voor de voorronden van de Champions League. Correia verzekerde zich met het gepromoveerde Telstar van directe handhaving.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Belg Dévy Rigaux is de nieuwe technisch directeur van Feyenoord. De nummer 2 van de Eredivisie heeft de komst van de 38-jarige Rigaux van Club Brugge dinsdag afgerond.
5 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Fortuna Düsseldorf heeft sportief directeur Sven Mislintat ontslagen. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet na nog geen half jaar vertrekken, nadat de club uit Düsseldorf is gedegradeerd naar het derde niveau in Duitsland.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verdediger Takehiro Tomiyasu heeft afscheid genomen van Ajax. De 27-jarige Japanner kwam afgelopen winter transfervrij naar de club uit Amsterdam en tekende een contract voor een half seizoen. Door blessures droeg hij slechts negen keer het shirt van Ajax.
6 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi kampt vlak voor het WK voetbal met een overbelaste linkerhamstring. Dat is volgens zijn club Inter Miami de uitkomst van medische tests, nadat de 38-jarige Argentijn zondag was uitgevallen in het laatste competitieduel voor het WK.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemiddelde kosten voor een blessure in het internationale topvoetbal bedragen 500.000 euro per maand. Dat concluderen Raymond Verheijen en Jan Ekstrand in 'Van Voetbal naar Blessures en Terug', het eerste boek ooit gebaseerd op meer dan 20 jaar wetenschappelijk UEFA-onderzoek naar spelers en ploegen in de Champions League en op het WK.
10 uur geledenPADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.
18 uur geleden