Koploper Liverpool overklast achtervolger Leicester City
LEICESTER (ANP) - In de jacht op de eerste landstitel sinds 1990 heeft Liverpool weer een belangrijke overwinning geboekt. Met Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum in de basis zegevierde de ploeg van trainer Jürgen Klopp met 4-0 bij Leicester City.
Liverpool vergrootte de voorsprong op de nummer 2 van de Premier League tot dertien punten en heeft bovendien nog een wedstrijd minder gespeeld. Leicester City verloor vorige week al met 3-1 bij titelverdediger Manchester City, dat een punt minder heeft en de tweede plek vrijdag kan overnemen met een zege bij Wolverhampton Wanderers.
Op Liverpool staat vooralsnog geen maat in de Engelse competitie. De 'Reds' hebben dit seizoen zeventien van de achttien competitieduels in winst omgezet. Alleen uit bij Manchester United moesten de manschappen van Klopp genoegen nemen met een punt (1-1). Liverpool vulde vorige week in Qatar een lege plek op de erelijst, door voor het eerst het WK voor clubs te winnen.
De man die zowel in de halve finale als in de eindstrijd het winnende doelpunt maakte, Roberto Firmino, opende na een half uur de score. De Braziliaanse aanvaller kopte een indraaiende voorzet vanaf de linkerkant van Trent Alexander-Arnold in de korte hoek langs doelman Kasper Schmeichel.
Het verrassend sterk presterende Leicester City hoopte voor eigen publiek de titelrace weer een beetje spannend te maken, maar de blauwe brigade van coach Brendan Rodgers werd overklast door de 'Reds'. Alleen in de tweede helft kon de thuisclub even gevaar stichten. Spits Jamie Vardy was het dichtst bij een doelpunt met een schot in het zijnet. De beslissing viel in de 70e minuut, toen scheidsrechter Michael Oliver naar de stip wees nadat de bal uit een hoekschop op de arm van Leicester-verdediger Caglar Söyüncü was gekomen. Invaller James Milner, net in het veld, schoot vanaf 11 meter raak.
Even later tekende Firmino, weer op aangeven van Alexander-Arnold, voor de 0-3. De spits nam de strakke voorzet van de rechtsback met de buitenkant van zijn rechtervoet aan en krulde de bal daarna in de kruising. Alexander-Arnold nam na twee assists zelf de 0-4 voor zijn rekening, door een pass van Sadio Mané in één keer in de hoek te knallen
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Het is nog onduidelijk hoe groot de schade aan het dak van De Kuip is nadat er dinsdagavond vuurwerk van buiten het stadion op werd geschoten. Een woordvoerder van de Rotterdamse club laat weten dat het extra onderzoek vergt om dit precies vast te stellen.
41 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente-coach John van den Brom kan donderdag in het duel met Pafos FC in de Conference League weer beschikken over Daouda Weidmann. De middenvelder was in de wedstrijd tegen Excelsior geschorst.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Julian Brandt komt donderdag niet met Ajax in actie in Denemarken tegen FC Midtjylland. Dat heeft de Amsterdamse club op de eigen website bekendgemaakt. De 30-jarige Duitser raakte zaterdag geblesseerd in het duel met AZ en behoort niet tot de selectie van coach Míchel Sánchez voor de wedstrijd in de Conference League. Ook Sofyan Amrabat moet vanwege een blessure de wedstrijd missen.
4 uur geledenCASABLANCA (ANP) - Bondscoach Mohamed Ouahbi van het Marokkaanse voetbalelftal heeft AZ-aanvaller Ayoub Oufkir opgenomen in zijn selectie voor de komende twee interlands tegen Niger. Zijn oproep voor Marokko is opvallend, omdat de 20-jarige Oufkir in oktober nog zijn debuut maakte in Jong Oranje. Hij speelde in de wedstrijden tegen Jong Noorwegen, Jong Slovenië en Jong Bosnië en Herzegovina.
5 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisheld Rafael Nadal is benoemd in het bestuur van de roemrijke voetbalclub Real Madrid. "Voor Real Madrid en de gehele gemeenschap is het een enorme eer dat een persoonlijkheid van zijn kaliber, een icoon van de Spaanse en mondiale sport, toetreedt tot het bestuur van de club", laat Real weten op zijn website.
6 uur geledenLYON (ANP) - De Portugese coach Paulo Fonseca stapt vrij plotseling over van de Franse club Olympique Lyon naar de Portugese club Sporting uit Lissabon. Lyon meldt de overgang op zijn website. "Het is een onverwacht besluit dat Olympique Lyon betreurt, zeker gezien het moment; zo midden in het seizoen", laat de Franse club weten in de verklaring.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft een kansloze nederlaag geleden tegen Internazionale (0-3) in de Champions League. De koploper van de Eredivisie kwam technisch, tactisch en fysiek zwaar tekort tegen de huidige nummer 2 van de Serie A.
20 uur geleden