Koploper Liverpool overklast achtervolger Leicester City
LEICESTER (ANP) - In de jacht op de eerste landstitel sinds 1990 heeft Liverpool weer een belangrijke overwinning geboekt. Met Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum in de basis zegevierde de ploeg van trainer Jürgen Klopp met 4-0 bij Leicester City.
Liverpool vergrootte de voorsprong op de nummer 2 van de Premier League tot dertien punten en heeft bovendien nog een wedstrijd minder gespeeld. Leicester City verloor vorige week al met 3-1 bij titelverdediger Manchester City, dat een punt minder heeft en de tweede plek vrijdag kan overnemen met een zege bij Wolverhampton Wanderers.
Op Liverpool staat vooralsnog geen maat in de Engelse competitie. De 'Reds' hebben dit seizoen zeventien van de achttien competitieduels in winst omgezet. Alleen uit bij Manchester United moesten de manschappen van Klopp genoegen nemen met een punt (1-1). Liverpool vulde vorige week in Qatar een lege plek op de erelijst, door voor het eerst het WK voor clubs te winnen.
De man die zowel in de halve finale als in de eindstrijd het winnende doelpunt maakte, Roberto Firmino, opende na een half uur de score. De Braziliaanse aanvaller kopte een indraaiende voorzet vanaf de linkerkant van Trent Alexander-Arnold in de korte hoek langs doelman Kasper Schmeichel.
Het verrassend sterk presterende Leicester City hoopte voor eigen publiek de titelrace weer een beetje spannend te maken, maar de blauwe brigade van coach Brendan Rodgers werd overklast door de 'Reds'. Alleen in de tweede helft kon de thuisclub even gevaar stichten. Spits Jamie Vardy was het dichtst bij een doelpunt met een schot in het zijnet. De beslissing viel in de 70e minuut, toen scheidsrechter Michael Oliver naar de stip wees nadat de bal uit een hoekschop op de arm van Leicester-verdediger Caglar Söyüncü was gekomen. Invaller James Milner, net in het veld, schoot vanaf 11 meter raak.
Even later tekende Firmino, weer op aangeven van Alexander-Arnold, voor de 0-3. De spits nam de strakke voorzet van de rechtsback met de buitenkant van zijn rechtervoet aan en krulde de bal daarna in de kruising. Alexander-Arnold nam na twee assists zelf de 0-4 voor zijn rekening, door een pass van Sadio Mané in één keer in de hoek te knallen
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC-verdediger Bram Nuytinck is fit genoeg om dinsdag in Nijmegen tegen Olympiakos in actie te kunnen komen. NEC-trainer Dick Schreuder heeft een dag voor de return in de derde voorronde van de Champions League bekendgemaakt dat Nuytinck bij de selectie zit. De heenwedstrijd in Griekenland eindigde vorige week in een 0-0 gelijkspel.
1 uur geledenNYON/KUALA LUMPUR/MIAMI (ANP) - De voetbalbonden van Europa (UEFA), Azië (AFC) en Noord- en Midden-Amerika (CONCACAF) hebben maandag in een open brief hard uitgehaald naar FIFA-voorzitter Gianni Infantino.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain heeft linksback Lucas Digne overgenomen van Aston Villa. De 33-jarige Franse international heeft in Parijs een contract voor drie jaar getekend, meldt PSG.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is het seizoen begonnen met een 1-0-zege op FC Twente. Luca Oyen maakte het enige doelpunt van de wedstrijd in Friesland.
17 uur geledenZWOLLE (ANP) - Jorthy Mokio en Julian Brandt hebben Ajax aan een uitzege op PEC Zwolle (0-2) geholpen. Beide invallers sloegen toe toen de thuisploeg al even met tien man speelde. Sherel Floranus kreeg in de 57e minuut een rode kaart voor een zware overtreding op Lucas Rosa.
22 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de eigen Euroborg met 2-1 van FC Utrecht gewonnen. Het elftal van Dick Lukkien had de zege te danken aan doelpunten van de IJslander Brynjólfur Willumsson en Thom van Bergen. Adrian Blake scoorde voor FC Utrecht.
22 uur geledenZWOLLE (ANP) - De wedstrijd tussen PEC Zwolle en Ajax is vlak voor rust even stilgelegd vanwege een medisch noodgeval op de tribune. Het duel werd na een paar minuten weer hervat bij een stand van 0-0.
23 uur geleden