Koploper Liverpool overklast achtervolger Leicester City
LEICESTER (ANP) - In de jacht op de eerste landstitel sinds 1990 heeft Liverpool weer een belangrijke overwinning geboekt. Met Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum in de basis zegevierde de ploeg van trainer Jürgen Klopp met 4-0 bij Leicester City.
Liverpool vergrootte de voorsprong op de nummer 2 van de Premier League tot dertien punten en heeft bovendien nog een wedstrijd minder gespeeld. Leicester City verloor vorige week al met 3-1 bij titelverdediger Manchester City, dat een punt minder heeft en de tweede plek vrijdag kan overnemen met een zege bij Wolverhampton Wanderers.
Op Liverpool staat vooralsnog geen maat in de Engelse competitie. De 'Reds' hebben dit seizoen zeventien van de achttien competitieduels in winst omgezet. Alleen uit bij Manchester United moesten de manschappen van Klopp genoegen nemen met een punt (1-1). Liverpool vulde vorige week in Qatar een lege plek op de erelijst, door voor het eerst het WK voor clubs te winnen.
De man die zowel in de halve finale als in de eindstrijd het winnende doelpunt maakte, Roberto Firmino, opende na een half uur de score. De Braziliaanse aanvaller kopte een indraaiende voorzet vanaf de linkerkant van Trent Alexander-Arnold in de korte hoek langs doelman Kasper Schmeichel.
Het verrassend sterk presterende Leicester City hoopte voor eigen publiek de titelrace weer een beetje spannend te maken, maar de blauwe brigade van coach Brendan Rodgers werd overklast door de 'Reds'. Alleen in de tweede helft kon de thuisclub even gevaar stichten. Spits Jamie Vardy was het dichtst bij een doelpunt met een schot in het zijnet. De beslissing viel in de 70e minuut, toen scheidsrechter Michael Oliver naar de stip wees nadat de bal uit een hoekschop op de arm van Leicester-verdediger Caglar Söyüncü was gekomen. Invaller James Milner, net in het veld, schoot vanaf 11 meter raak.
Even later tekende Firmino, weer op aangeven van Alexander-Arnold, voor de 0-3. De spits nam de strakke voorzet van de rechtsback met de buitenkant van zijn rechtervoet aan en krulde de bal daarna in de kruising. Alexander-Arnold nam na twee assists zelf de 0-4 voor zijn rekening, door een pass van Sadio Mané in één keer in de hoek te knallen
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het eerst dit Eredivisieseizoen puntenverlies geleden. In de zesde speelronde eindigde de thuiswedstrijd tegen het gepromoveerde Willem II in 1-1. AZ blijft voorlopig koploper in de competitie met 16 punten. Willem II heeft zijn tweede punt van het seizoen gepakt.
45 minuten geledenZÜRICH (ANP/AFP) - De locatie van de finale van het wereldkampioenschap voetbal in 2030 wordt pas op een later moment bepaald. Dat zegt de FIFA vrijdag in een reactie op de woorden van de voorzitter van de Marokkaanse voetbalbond, Fouzi Lekjaa.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft 47 fans een stadionverbod opgelegd. Het gaat om supporters die zich op 23 augustus misdroegen bij de uitwedstrijd tegen SC Cambuur. Zeven supporters van Cambuur raakten gewond toen uit het vak van Feyenoord veel vuurwerk werd afgestoken.
11 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Het is onduidelijk of Oranje-international Nathan Aké bij Fenerbahçe nog een hoofdtrainer heeft. Ismail Kartal, coach van de Turkse voetbalclub, kondigde na het Champions League-duel met AS Roma (1-1) donderdagavond zijn ontslag aan. Clubvoorzitter Aziz Yildirim sprak het nieuws over zijn vertrek echter tegen.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sergio Padt keert terug naar de Eredivisie. De 36-jarige doelman die eerder deze week zijn contract bij het Bulgaarse Ludogorets liet ontbinden, heeft bij FC Utrecht een contract getekend tot medio 2028.
13 uur geledenISTANBUL (ANP) - AS Roma heeft een punt overgehouden aan het eerste duel in het hoofdtoernooi van de Champions League. Het elftal van trainer Gian Piero Gasperini speelde in Istanbul gelijk bij Fenerbahçe, dat voor het eerst sinds achttien jaar weer meedoet aan het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams. Het werd 1-1.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het hoofdtoernooi van de Champions League vrij teleurstellend begonnen. De Eindhovenaren wisten voor eigen publiek niet te winnen van Sjachtar Donetsk, de kampioen van Oekraïne: 1-1. Gleiker Mendoza zette Sjachtar in de blessuretijd van de eerste helft op voorsprong, Sergiño Dest maakte in de beginfase van de tweede helft gelijk.
1 dag geleden