Koploper Leverkusen mist mogelijk vijf spelers door Afrika Cup
LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen-trainer Xabi Alonso mist begin volgend jaar door de Afrika Cup in Ivoorkust mogelijk vijf spelers. "Het is een grote zorg om misschien vijf spelers te moeten missen in januari en februari", zei de coach van de Duitse koploper.
"Het is de realiteit, we moeten het accepteren", aldus Alonso, die aangaf wel blij te zijn voor zijn spelers. De Spaanse trainer zag dat buitenspeler Nathan Tella voor de komende interlandperiode voor het eerst is opgeroepen voor Nigeria. Victor Boniface (Nigeria), Edmond Tapsoba (Burkina Faso), Odilon Kossounou (Ivoorkust) en Amine Adli (Marokko) maken eveneens kans op selectie voor de Afrika Cup.
De Afrika Cup begint op 13 januari, één dag na de hervatting van de Bundesliga na de winterstop. De finale staat op 11 februari op het programma. De komende editie van de Afrika Cup zou aanvankelijk in juni 2023 worden gespeeld, maar werd uitgesteld om klimatologische redenen. De maanden juni en juli zijn het hoogtepunt van het regenseizoen in Ivoorkust.
Leverkusen staat in de Bundesliga bovenaan met 28 punten, 2 punten meer dan Bayern München.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.
6 uur geleden