Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koploper Leverkusen mist mogelijk vijf spelers door Afrika Cup

Koploper Leverkusen mist mogelijk vijf spelers door Afrika Cup

LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen-trainer Xabi Alonso mist begin volgend jaar door de Afrika Cup in Ivoorkust mogelijk vijf spelers. "Het is een grote zorg om misschien vijf spelers te moeten missen in januari en februari", zei de coach van de Duitse koploper.

"Het is de realiteit, we moeten het accepteren", aldus Alonso, die aangaf wel blij te zijn voor zijn spelers. De Spaanse trainer zag dat buitenspeler Nathan Tella voor de komende interlandperiode voor het eerst is opgeroepen voor Nigeria. Victor Boniface (Nigeria), Edmond Tapsoba (Burkina Faso), Odilon Kossounou (Ivoorkust) en Amine Adli (Marokko) maken eveneens kans op selectie voor de Afrika Cup.

De Afrika Cup begint op 13 januari, één dag na de hervatting van de Bundesliga na de winterstop. De finale staat op 11 februari op het programma. De komende editie van de Afrika Cup zou aanvankelijk in juni 2023 worden gespeeld, maar werd uitgesteld om klimatologische redenen. De maanden juni en juli zijn het hoogtepunt van het regenseizoen in Ivoorkust.

Leverkusen staat in de Bundesliga bovenaan met 28 punten, 2 punten meer dan Bayern München.

Meer uit Voetbal

Man die inreed op feestende Liverpool-fans ontkent 31 aanklachten

LIVERPOOL (ANP/AFP) - De man die in mei inreed op feestende supporters van Liverpool heeft bij de start van zijn proces 31 aanklachten ontkend, waaronder zwaar lichamelijk letsel, opzettelijke verwonding en gevaarlijk rijgedrag.

43 minuten geleden
Dembélé keert tegen Tottenham zo goed als zeker terug bij PSG

PARIJS (ANP/AFP) - Ousmane Dembélé maakt woensdag naar alle waarschijnlijkheid weer deel uit van de wedstrijdselectie van Paris Saint-Germain. De 28-jarige aanvaller, winnaar van de Gouden Bal, kwam dit seizoen door verschillende blessures pas vijf keer in actie. Drie weken geleden deed Dembélé voor het laatst mee.

1 uur geleden
Courtois heeft maag-darminfectie en mist duel met Olympiakos

MADRID (ANP) - Real Madrid kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Olympiakos in de Champions League niet beschikken over Thibaut Courtois. De Belgische doelman heeft een maag-darminfectie, meldt de Spaanse voetbalclub op X.

5 uur geleden
Everton-trainer noemt absurde rode kaart niet onoverkomelijk

MANCHESTER (ANP) - De rode kaart die een speler van Everton maandagavond kreeg voor een slaande beweging naar een ploeggenoot, is volgens trainer David Moyes niet onoverkomelijk. Speler Idrissa Gueye heeft zijn excuses aangeboden en daarmee is de zaak wat Everton-trainer Moyes betreft opgelost. "Dit soort dingen gebeuren nu eenmaal in het voetbal", zei hij.

14 uur geleden
Benfica-coach Mourinho ziet duel met Ajax als 'essentieel'

AMSTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho van Benfica ziet het Champions League-duel met Ajax van dinsdag als "essentieel voor beide teams". Ajax en Benfica zijn de enige clubs in het belangrijkste Europese toernooi die alle vier duels hebben verloren. "Ajax is geen team voor nul punten na vier wedstrijden, net als wij", zei Mourinho een dag voor het duel in Amsterdam.

18 uur geleden
Jeugdinternational Addai twee keer trefzeker bij ruime zege Como

TURIJN (ANP) - Jeugdinternational Jayden Addai heeft Como op weg geholpen naar een ruime 5-1-uitzege op Torino. De 20-jarige aanvaller maakte de eerste twee doelpunten van het elftal van trainer Cesc Fàbregas.

19 uur geleden
Ajax praat met Jordi Cruijff voor functie van technisch directeur

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.

21 uur geleden