Koploper Leverkusen mist mogelijk vijf spelers door Afrika Cup
LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen-trainer Xabi Alonso mist begin volgend jaar door de Afrika Cup in Ivoorkust mogelijk vijf spelers. "Het is een grote zorg om misschien vijf spelers te moeten missen in januari en februari", zei de coach van de Duitse koploper.
"Het is de realiteit, we moeten het accepteren", aldus Alonso, die aangaf wel blij te zijn voor zijn spelers. De Spaanse trainer zag dat buitenspeler Nathan Tella voor de komende interlandperiode voor het eerst is opgeroepen voor Nigeria. Victor Boniface (Nigeria), Edmond Tapsoba (Burkina Faso), Odilon Kossounou (Ivoorkust) en Amine Adli (Marokko) maken eveneens kans op selectie voor de Afrika Cup.
De Afrika Cup begint op 13 januari, één dag na de hervatting van de Bundesliga na de winterstop. De finale staat op 11 februari op het programma. De komende editie van de Afrika Cup zou aanvankelijk in juni 2023 worden gespeeld, maar werd uitgesteld om klimatologische redenen. De maanden juni en juli zijn het hoogtepunt van het regenseizoen in Ivoorkust.
Leverkusen staat in de Bundesliga bovenaan met 28 punten, 2 punten meer dan Bayern München.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
2 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
3 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
5 uur geledenTANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - Youri Baas mist de uitwedstrijd van Ajax tegen AZ in de achtste finale van de KNVB-beker. De verdediger is niet fit en ontbreekt in de selectie van de bezoekers uit Amsterdam.
6 uur geleden