Koploper Leverkusen mist mogelijk vijf spelers door Afrika Cup
LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen-trainer Xabi Alonso mist begin volgend jaar door de Afrika Cup in Ivoorkust mogelijk vijf spelers. "Het is een grote zorg om misschien vijf spelers te moeten missen in januari en februari", zei de coach van de Duitse koploper.
"Het is de realiteit, we moeten het accepteren", aldus Alonso, die aangaf wel blij te zijn voor zijn spelers. De Spaanse trainer zag dat buitenspeler Nathan Tella voor de komende interlandperiode voor het eerst is opgeroepen voor Nigeria. Victor Boniface (Nigeria), Edmond Tapsoba (Burkina Faso), Odilon Kossounou (Ivoorkust) en Amine Adli (Marokko) maken eveneens kans op selectie voor de Afrika Cup.
De Afrika Cup begint op 13 januari, één dag na de hervatting van de Bundesliga na de winterstop. De finale staat op 11 februari op het programma. De komende editie van de Afrika Cup zou aanvankelijk in juni 2023 worden gespeeld, maar werd uitgesteld om klimatologische redenen. De maanden juni en juli zijn het hoogtepunt van het regenseizoen in Ivoorkust.
Leverkusen staat in de Bundesliga bovenaan met 28 punten, 2 punten meer dan Bayern München.
Meer uit Voetbal
ACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
12 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
18 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
19 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
1 dag geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
1 dag geleden