Koploper Feyenoord wint na moeizame start bij Heerenveen
HEERENVEEN (ANP) - Feyenoord heeft zonder grote problemen gewonnen bij sc Heerenveen. De Friese nummer 8 van de ranglijst had wel nog de eerste grote kansen, maar liet in de rest van het duel weinig meer zien. Door de 2-1-zege is Feyenoord weer koploper, met 2 punten voorsprong op AZ.
Feyenoord wilde bij Heerenveen weer eens een overwinning boeken, na gelijke spelen tegen FC Twente (1-1) en PSV (2-2) in de Eredivisie. Ook zullen na de zwaarbevochten bekerzege van woensdag op NEC (4-4, winst na strafschoppen) niet alleen de positieve gevoelens zijn blijven hangen. Zowel tegen PSV als NEC kwam de ploeg van trainer Arne Slot met 2-0 achter.
Ook tegen Heerenveen leken de Rotterdammers in de achtervolging te moeten. Verdediger Pawel Bochniewicz werkte na ruim een kwartier de 1-0 binnen na een corner, maar de VAR had in de aanloop buitenspel geconstateerd. Het leek te gaan om centimeters. Het was niet de eerste mogelijkheid voor de thuisploeg, want even daarvoor had Sydney van Hooijdonk al twee kansen laten liggen.
Goed moment
Voor Feyenoord kwam het doelpunt van Lutsharel Geertruida dan ook op een goed moment. David Hancko kopte na een hoekschop door naar de tweede paal, waar Geertruida stond om het laatste zetje te geven. Heerenveen leek daarna helemaal niet meer op de gevaarlijke ploeg van even daarvoor, waardoor Feyenoord het initiatief overnam.
Santiago Giménez zorgde 10 minuten voor rust voor een comfortabelere marge. De spits kreeg de bal in het strafschopgebied, speelde zich vrij en schoot hard en geplaatst raak in de verre hoek.
Weinig kansen
Heerenveen drong na de rust wat meer aan, maar echt grote kansen kwamen er nauwelijks. Een kwartier voor tijd bracht de vlak daarvoor ingevallen Syb van Ottele alsnog de spanning terug met een hard schot van grote afstand. Een slotoffensief van de thuisclub bleef echter uit.
Feyenoord-aanvoerder Orkun Kökcü pakte in de slotfase een gele kaart. Daardoor mist de Turkse international de topper van volgende week zaterdag tegen AZ in Rotterdam. Dan staat de koppositie op het spel.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Gouden Bal wordt dit jaar voor het eerst in Londen uitgereikt. Dat is ter gelegenheid van de zeventigste editie van de trofee voor beste voetballer ter wereld, meldt de organisatie. De Engelsman Stanley Matthews won in 1956 als eerste de Gouden Bal.
8 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar moet de eerste groepswedstrijd van Brazilië op het wereldkampioenschap tegen Marokko naar alle waarschijnlijkheid aan zich voorbij laten gaan. Dat is duidelijk geworden na onderzoek van zijn kuitblessure.
8 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Dick Advocaat vindt het niet vreemd dat hij teruggekeerd is als bondscoach van Curaçao. "Fred Rutten is zelf opgestapt. Dus ik zou niet weten wat het probleem is", vertelde de Hagenaar op een persconferentie in Noordwijk, waar hij zich met zijn elftal voorbereidt op het komende WK.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond verwacht dat de FIFA een visum voor meerdere reizen naar de Verenigde Staten faciliteert voor het Iraanse nationale team in aanloop naar het WK. Dat zegt voorzitter Mehdi Taj in een video die donderdag door Iraanse media werd uitgezonden.
13 uur geledenTILBURG (ANP) - Finn Stam blijft bij Willem II voetballen. De naar de Eredivisie gepromoveerde Tilburgers nemen de 23-jarige verdediger definitief over van AZ. Stam kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor Willem II, dat de optie tot koop in het contract nu heeft gelicht.
14 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree als basisspeler van Corinthians gemaakt. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal verloor met zijn Braziliaanse werkgever in de Copa Libertadores van Platense: 0-2. Depay, die net hersteld is van een bovenbeenblessure, speelde alleen de eerste helft mee.
14 uur geledenBREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.
15 uur geleden