Koploper Feyenoord wint na moeizame start bij Heerenveen
HEERENVEEN (ANP) - Feyenoord heeft zonder grote problemen gewonnen bij sc Heerenveen. De Friese nummer 8 van de ranglijst had wel nog de eerste grote kansen, maar liet in de rest van het duel weinig meer zien. Door de 2-1-zege is Feyenoord weer koploper, met 2 punten voorsprong op AZ.
Feyenoord wilde bij Heerenveen weer eens een overwinning boeken, na gelijke spelen tegen FC Twente (1-1) en PSV (2-2) in de Eredivisie. Ook zullen na de zwaarbevochten bekerzege van woensdag op NEC (4-4, winst na strafschoppen) niet alleen de positieve gevoelens zijn blijven hangen. Zowel tegen PSV als NEC kwam de ploeg van trainer Arne Slot met 2-0 achter.
Ook tegen Heerenveen leken de Rotterdammers in de achtervolging te moeten. Verdediger Pawel Bochniewicz werkte na ruim een kwartier de 1-0 binnen na een corner, maar de VAR had in de aanloop buitenspel geconstateerd. Het leek te gaan om centimeters. Het was niet de eerste mogelijkheid voor de thuisploeg, want even daarvoor had Sydney van Hooijdonk al twee kansen laten liggen.
Goed moment
Voor Feyenoord kwam het doelpunt van Lutsharel Geertruida dan ook op een goed moment. David Hancko kopte na een hoekschop door naar de tweede paal, waar Geertruida stond om het laatste zetje te geven. Heerenveen leek daarna helemaal niet meer op de gevaarlijke ploeg van even daarvoor, waardoor Feyenoord het initiatief overnam.
Santiago Giménez zorgde 10 minuten voor rust voor een comfortabelere marge. De spits kreeg de bal in het strafschopgebied, speelde zich vrij en schoot hard en geplaatst raak in de verre hoek.
Weinig kansen
Heerenveen drong na de rust wat meer aan, maar echt grote kansen kwamen er nauwelijks. Een kwartier voor tijd bracht de vlak daarvoor ingevallen Syb van Ottele alsnog de spanning terug met een hard schot van grote afstand. Een slotoffensief van de thuisclub bleef echter uit.
Feyenoord-aanvoerder Orkun Kökcü pakte in de slotfase een gele kaart. Daardoor mist de Turkse international de topper van volgende week zaterdag tegen AZ in Rotterdam. Dan staat de koppositie op het spel.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Arsenal heeft ook zijn zevende wedstrijd in de Champions League gewonnen. De koploper van de Premier League versloeg in stadion San Siro Internazionale met 3-1. Arsenal, met Jurriën Timber in de ploeg, is als enige nog ongeslagen in de eerste fase. De formatie van coach Mikel Arteta was al zeker van een plek in de achtste finales. Gabriel Jesus maakte twee van de drie doelpunten voor Arsenal.
10 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax heeft bij Villarreal de tweede overwinning (2-1) geboekt in het hoofdtoernooi van de Champions League. De Amsterdamse club van coach Fred Grim houdt door de zege nog een kans op een plaats bij de beste 24 teams. De nummers 9 tot en met 24 in de stand spelen een tussenronde.
10 uur geledenGROESBEEK (ANP) - NEC heeft zich ten koste van de amateurs van De Treffers geplaatst voor de kwartfinales van de KNVB-beker. In Groesbeek eindigde de uitgestelde wedstrijd in een 2-1-zege voor de club uit Nijmegen van coach Dick Schreuder. NEC speelt in de kwartfinales van het bekertoernooi thuis tegen FC Volendam.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese heeft er vertrouwen in dat Robin van Persie met Feyenoord weer goede resultaten gaat behalen. De algemeen en technisch directeur van de Rotterdammers ziet daarom geen reden de trainer nu te ontslaan. Dat vertelde Te Kloese na afloop van de nieuwjaarsreceptie aan journalisten.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal gaat "tot nu toe wel" naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "Maar Trump dreigt een hoop." Dat zegt Frank Paauw, KNVB-bondsvoorzitter, bij de uitreiking van de Nieuwsfoto van het Jaar in Den Haag, waar hij een prijs uitreikte.
15 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.
22 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
1 dag geleden