Koploper Feyenoord wint na moeizame start bij Heerenveen
HEERENVEEN (ANP) - Feyenoord heeft zonder grote problemen gewonnen bij sc Heerenveen. De Friese nummer 8 van de ranglijst had wel nog de eerste grote kansen, maar liet in de rest van het duel weinig meer zien. Door de 2-1-zege is Feyenoord weer koploper, met 2 punten voorsprong op AZ.
Feyenoord wilde bij Heerenveen weer eens een overwinning boeken, na gelijke spelen tegen FC Twente (1-1) en PSV (2-2) in de Eredivisie. Ook zullen na de zwaarbevochten bekerzege van woensdag op NEC (4-4, winst na strafschoppen) niet alleen de positieve gevoelens zijn blijven hangen. Zowel tegen PSV als NEC kwam de ploeg van trainer Arne Slot met 2-0 achter.
Ook tegen Heerenveen leken de Rotterdammers in de achtervolging te moeten. Verdediger Pawel Bochniewicz werkte na ruim een kwartier de 1-0 binnen na een corner, maar de VAR had in de aanloop buitenspel geconstateerd. Het leek te gaan om centimeters. Het was niet de eerste mogelijkheid voor de thuisploeg, want even daarvoor had Sydney van Hooijdonk al twee kansen laten liggen.
Goed moment
Voor Feyenoord kwam het doelpunt van Lutsharel Geertruida dan ook op een goed moment. David Hancko kopte na een hoekschop door naar de tweede paal, waar Geertruida stond om het laatste zetje te geven. Heerenveen leek daarna helemaal niet meer op de gevaarlijke ploeg van even daarvoor, waardoor Feyenoord het initiatief overnam.
Santiago Giménez zorgde 10 minuten voor rust voor een comfortabelere marge. De spits kreeg de bal in het strafschopgebied, speelde zich vrij en schoot hard en geplaatst raak in de verre hoek.
Weinig kansen
Heerenveen drong na de rust wat meer aan, maar echt grote kansen kwamen er nauwelijks. Een kwartier voor tijd bracht de vlak daarvoor ingevallen Syb van Ottele alsnog de spanning terug met een hard schot van grote afstand. Een slotoffensief van de thuisclub bleef echter uit.
Feyenoord-aanvoerder Orkun Kökcü pakte in de slotfase een gele kaart. Daardoor mist de Turkse international de topper van volgende week zaterdag tegen AZ in Rotterdam. Dan staat de koppositie op het spel.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.
13 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft met AS Roma genoegen moeten nemen met een punt in de topper tegen AC Milan. Het duel in het Stadio Olimpico eindigde in 1-1. Het is voor Roma pas het eerste gelijkspel in 22 wedstrijden in de Serie A.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Tsuyoshi Watanabe heeft aan de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo een enkelblessure overgehouden. Dat vertelde trainer Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft thuis tegen Manchester United zijn eerste wedstrijd sinds begin december verloren. De formatie van interim-coach Michael Carrick won in Londen met 3-2. Het was de eerste nederlaag voor Arsenal na een ongeslagen reeks van twaalf duels in alle competities.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ron Jans is er opnieuw niet in geslaagd de negatieve reeks met FC Utrecht te doorbreken. De coach zag zijn elftal in De Galgenwaard met 1-0 verliezen van Sparta Rotterdam. FC Utrecht wist slechts vier van de laatste 24 officiële wedstrijden te winnen en is gezakt naar de elfde plek in de Eredivisie. Sparta steeg naar de zesde plaats.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie een slechte serie resultaten beëindigd met een overwinning op Heracles Almelo. De Rotterdammers waren in De Kuip met 4-2 te sterk voor de hekkensluiter, die onder leiding van trainer Ernest Faber de vierde achtereenvolgende nederlaag leed. Feyenoord nam de tweede plaats over van Ajax en heeft 14 punten minder dan koploper PSV.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie voor het eerst sinds begin december weer gewonnen. Het elftal van trainer Robin van Persie rekende in De Kuip af met hekkensluiter Heracles Almelo: 4-2.
17 uur geleden