Koploper Feyenoord 'waakzaam' voor duel met hekkensluiter Cambuur
ROTTERDAM (ANP) - Koploper Feyenoord kan zondag in de competitiewedstrijd tegen hekkensluiter SC Cambuur beschikken over Lutsharel Geertruida. De verdediger, net terug van een hamstringblessure, kreeg donderdag in het met 1-0 gewonnen duel met AS Roma in de kwartfinales van de Europa League weer wat last van zijn bovenbeen. Volgens trainer Arne Slot is Geertruida zondag in Leeuwarden (aftrap 16.45 uur) gewoon inzetbaar.
Dat geldt niet voor de al langer geblesseerde Quinten Timber, Patrik Walemark en Mimeirhel Benita, die herstellende is van een knieoperatie. De wedstrijd tegen Cambuur zou aanvankelijk om 14.30 uur beginnen, maar werd iets verlaat vanwege de Europese verplichtingen van Feyenoord. De ploeg van Slot speelt komende donderdag in Italiƫ de return tegen AS Roma.
Zes wedstrijden voor het einde van de competitie heeft Feyenoord aan kop van de Eredivisie 8 punten voorsprong op Ajax en PSV. Cambuur staat helemaal onderaan. In november won Feyenoord in De Kuip met 1-0 van de ploeg uit Leeuwarden.
"Zij hebben net als wij de punten hard nodig", aldus Slot. "Dat is iets waar wij waakzaam voor moeten zijn. Cambuur heeft de laatste jaren mooi en leuk voetbal gespeeld en zich goed gepresenteerd in de Eredivisie. Dit seizoen hebben ze het moeilijk, maar thuis slagen ze er alsnog vaak in het de grote clubs lastig te maken. Zie bijvoorbeeld de overwinning op PSV, terwijl AZ en FC Twente pas laat in de wedstrijd het verschil maakten."
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Drie veiligheidsmedewerkers van FC Utrecht en een speurhond zijn donderdag gewond geraakt bij ongeregeldheden met fans van KRC Genk. De club uit de domstad gaat de rellen samen met de lokale driehoek grondig evalueren, zo staat in een statement.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot verwacht niet dat Liverpool zich in deze transferperiode gaat versterken. "Ik denk dat we het met de huidige selectie blijven doen", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth. "Tenzij er zich een buitenkans voordoet."
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine missen zaterdag de thuiswedstrijd van PSV tegen NAC Breda. "Ze moeten nog verder onderzocht worden", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Ik kan er inhoudelijk niet meer over vertellen."
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het vertrek van Quinten Timber bevestigd. De 24-jarige middenvelder vervolgt zijn loopbaan bij Olympique Marseille.
8 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft op sociale media alvast afscheid genomen van Feyenoord. De middenvelder is in Marseille om zijn transfer naar Olympique af te ronden.
8 uur geledenGENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.
11 uur geledenNICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.
20 uur geleden