Koploper Feyenoord 'waakzaam' voor duel met hekkensluiter Cambuur
ROTTERDAM (ANP) - Koploper Feyenoord kan zondag in de competitiewedstrijd tegen hekkensluiter SC Cambuur beschikken over Lutsharel Geertruida. De verdediger, net terug van een hamstringblessure, kreeg donderdag in het met 1-0 gewonnen duel met AS Roma in de kwartfinales van de Europa League weer wat last van zijn bovenbeen. Volgens trainer Arne Slot is Geertruida zondag in Leeuwarden (aftrap 16.45 uur) gewoon inzetbaar.
Dat geldt niet voor de al langer geblesseerde Quinten Timber, Patrik Walemark en Mimeirhel Benita, die herstellende is van een knieoperatie. De wedstrijd tegen Cambuur zou aanvankelijk om 14.30 uur beginnen, maar werd iets verlaat vanwege de Europese verplichtingen van Feyenoord. De ploeg van Slot speelt komende donderdag in Italië de return tegen AS Roma.
Zes wedstrijden voor het einde van de competitie heeft Feyenoord aan kop van de Eredivisie 8 punten voorsprong op Ajax en PSV. Cambuur staat helemaal onderaan. In november won Feyenoord in De Kuip met 1-0 van de ploeg uit Leeuwarden.
"Zij hebben net als wij de punten hard nodig", aldus Slot. "Dat is iets waar wij waakzaam voor moeten zijn. Cambuur heeft de laatste jaren mooi en leuk voetbal gespeeld en zich goed gepresenteerd in de Eredivisie. Dit seizoen hebben ze het moeilijk, maar thuis slagen ze er alsnog vaak in het de grote clubs lastig te maken. Zie bijvoorbeeld de overwinning op PSV, terwijl AZ en FC Twente pas laat in de wedstrijd het verschil maakten."
Meer uit Voetbal
LOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
42 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
1 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
23 uur geleden