Koploper Feyenoord maanden zonder verdediger Trauner
ROTTERDAM (ANP) - Koploper Feyenoord kan de komende maanden niet beschikken over centrumverdediger Gernot Trauner. De 30-jarige Oostenrijker, die basisspeler was in alle twintig officiële wedstrijden van de Rotterdammers dit seizoen, moet worden geopereerd aan een knie. Hij mist daardoor "naar verwachting een aanzienlijk deel van de tweede seizoenshelft", aldus Feyenoord.
Trauner liep de blessure donderdag op de training op. Onderzoek heeft uitgewezen dat alleen een operatie de klachten kan verhelpen. Trauner is een belangrijke speler voor de koploper van de Eredivisie. Hij nam in oktober eenmalig de aanvoerdersband van Orkun Kökcü over toen de middenvelder de OneLove-band niet wilde dragen vanwege geloofsovertuigingen.
Trauner kwam vorig jaar zomer voor 1 miljoen euro over van het Oostenrijkse LASK Linz. In zijn eerste Eredivisieseizoen speelde de verdediger dertig duels, scoren deed hij nog niet in competitieverband voor Feyenoord.
Feyenoord hervat de Eredivisie op 8 januari met een uitwedstrijd tegen FC Utrecht. De voorsprong op Ajax en PSV is 3 punten. De ploeg van trainer Arne Slot plaatste zich als groepswinnaar direct voor de achtste finales van de Europa League, waarvan de wedstrijden op 9 en 16 maart zijn. Dat zal waarschijnlijk te vroeg komen voor Trauner.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
11 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.
43 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax zal mogelijke wedstrijden in de play-offs om een plaats in de voorronde van de Conference League in Volendam spelen. Dat heeft Ajax na eerdere berichten van De Telegraaf aan het ANP bevestigd.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona en het Spaans elftal wachten gespannen af wat de ernst van de blessure van sterspeler Lamine Yamal. De 18-jarige aanvaller van FC Barcelona viel uit in de wedstrijd tegen Celta de Vigo nadat hij een strafschop had genomen en leek last te hebben van een hamstringblessure.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.
15 uur geledenBURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.
16 uur geleden