Koploper Feyenoord loopt niet verder uit na gelijkspel bij Twente
ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft verzuimd de leiding van de Eredivisie steviger in handen te nemen. De koploper verspeelde in de uitwedstrijd tegen FC Twente een voorsprong en bleef steken op een gelijkspel (1-1).
Feyenoord houdt een voorsprong van 2 punten op AZ, dat zaterdag ook punten verloor in een spectaculair duel met FC Utrecht (5-5). PSV, dat won van Go Ahead Eagles (2-0), liep 2 punten in op de lijstaanvoerder uit Rotterdam. De ploeg van trainer Ruud van Nistelrooij begint volgende week met een achterstand van 4 punten aan de topper tegen Feyenoord in De Kuip.
Niet Danilo, maar Santiago Giménez was de spits van Feyenoord in Enschede. "Op dit moment heb ik het gevoel dat Santi een klein plusje heeft ten opzichte van Danilo", zei trainer Arne Slot, die dit seizoen zijn wissels wel vaker goed ziet uitpakken. Want uitgerekend Giménez kopte de bezoekers na een half uur op voorsprong na een afgemeten voorzet van Sebastian Szymanski. De Mexicaan maakte niet alleen de openingstreffer, hij stond ook fysiek zijn mannetje en was voortdurend aanspeelbaar.
Grote kans
Het was niet zo dat Feyenoord veel sterker was dan de thuisploeg. FC Twente kreeg de eerste grote kans van de wedstrijd, maar Virgil Misidjan schoot de bal tegen doelman Justin Bijlow aan. FC Twente heeft dit seizoen al eerder moeite gehad om het net te vinden. Michel Vlap en Ramiz Zerrouki hebben nog geen doelpunt gemaakt in de Eredivisie. Michal Sadilek, de derde middenvelder van trainer Ron Jans, heeft pas één competitietreffer achter zijn naam staan.
Jans wisselde Vlap in de rust voor Sem Steijn, die dit seizoen vier doelpunten heeft gemaakt, maar er bleef te veel misgaan bij FC Twente. Te vaak leed er een speler van de thuisploeg slordig balverlies. Opvallend was ook dat er veel voetballers van beide ploegen uitgleden op het nieuwe speelveld. Een tweede treffer van Feyenoord leek zich aan te kondigen, maar het was FC Twente dat scoorde. Joshua Brenet kopte in de 68e minuut raak op aangeven van Sadilek. Het doelpunt vertoonde veel gelijkenissen met de openingstreffer van Giménez.
Feyenoord smeekte in de slotfase om een strafschop toen Robin Pröpper hands maakte. Maar scheidsrechter Allard Lindhout oordeelde dat de aanvoerder van FC Twente eerst een duw had gekregen. Doelman Justin Bijlow redde in de slotfase een punt voor Feyenoord. Hij voorkwam met een snelle reflex dat Vaclav Cerny scoorde.
Meer uit Voetbal
UDINE (ANP) - Jurgen Ekkelenkamp heeft Udinese aan een 1-0-zege op AS Roma geholpen. De Nederlandse middenvelder maakte vijf minuten na rust de enige treffer van het duel in Udine.
16 uur geledenRIYAD (ANP) - Aanvaller Karim Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal. De club uit Riyad maakte de komst van de 38-jarige Fransman bekend op X.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord laat aanvaller Cyle Larin terugkeren naar RCD Mallorca. De Rotterdamse club heeft de huurovereenkomst van de 30-jarige Canadees per direct ontbonden.
18 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA wil dat Rusland weer gaat deelnemen aan de internationale voetbaltoernooien. "Absoluut. Dat moet. In ieder geval op jeugdniveau. Dit verbod heeft niets opgeleverd", zei Infantino in een interview met de Britse zender Sky. "Het heeft alleen maar tot frustratie en haat geleid. Het zou helpen als meisjes en jongens uit Rusland voetbalwedstrijden in andere delen van Europa zouden kunnen spelen."
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt afscheid van Kolbeinn Finnsson, Jesse van de Haar en Ivar Jenner. Finnsson en Van de Haar spelen tot de zomer op huurbasis voor respectievelijk het Noorse Vålerenga IF en SK Beveren in België. Er zijn koopopties opgenomen in de overeenkomsten. Het contract met Jenner werd ontbonden.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal voor Gonçalo Borges. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 24-jarige aanvaller is daarmee voor twee wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van doelman Maarten Paes afgerond. De 27-jarige keeper komt per direct over van de Amerikaanse club FC Dallas en heeft een contract getekend tot medio 2029, meldt de Amsterdamse club in een persbericht. De transfer zat eraan te komen; Paes bekeek zondag de wedstrijd tegen Excelsior al vanaf de tribune.
23 uur geleden