Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koploper Feyenoord loopt niet verder uit na gelijkspel bij Twente

Koploper Feyenoord loopt niet verder uit na gelijkspel bij Twente

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft verzuimd de leiding van de Eredivisie steviger in handen te nemen. De koploper verspeelde in de uitwedstrijd tegen FC Twente een voorsprong en bleef steken op een gelijkspel (1-1).

Feyenoord houdt een voorsprong van 2 punten op AZ, dat zaterdag ook punten verloor in een spectaculair duel met FC Utrecht (5-5). PSV, dat won van Go Ahead Eagles (2-0), liep 2 punten in op de lijstaanvoerder uit Rotterdam. De ploeg van trainer Ruud van Nistelrooij begint volgende week met een achterstand van 4 punten aan de topper tegen Feyenoord in De Kuip.

Niet Danilo, maar Santiago Giménez was de spits van Feyenoord in Enschede. "Op dit moment heb ik het gevoel dat Santi een klein plusje heeft ten opzichte van Danilo", zei trainer Arne Slot, die dit seizoen zijn wissels wel vaker goed ziet uitpakken. Want uitgerekend Giménez kopte de bezoekers na een half uur op voorsprong na een afgemeten voorzet van Sebastian Szymanski. De Mexicaan maakte niet alleen de openingstreffer, hij stond ook fysiek zijn mannetje en was voortdurend aanspeelbaar.

Grote kans

Het was niet zo dat Feyenoord veel sterker was dan de thuisploeg. FC Twente kreeg de eerste grote kans van de wedstrijd, maar Virgil Misidjan schoot de bal tegen doelman Justin Bijlow aan. FC Twente heeft dit seizoen al eerder moeite gehad om het net te vinden. Michel Vlap en Ramiz Zerrouki hebben nog geen doelpunt gemaakt in de Eredivisie. Michal Sadilek, de derde middenvelder van trainer Ron Jans, heeft pas één competitietreffer achter zijn naam staan.

Jans wisselde Vlap in de rust voor Sem Steijn, die dit seizoen vier doelpunten heeft gemaakt, maar er bleef te veel misgaan bij FC Twente. Te vaak leed er een speler van de thuisploeg slordig balverlies. Opvallend was ook dat er veel voetballers van beide ploegen uitgleden op het nieuwe speelveld. Een tweede treffer van Feyenoord leek zich aan te kondigen, maar het was FC Twente dat scoorde. Joshua Brenet kopte in de 68e minuut raak op aangeven van Sadilek. Het doelpunt vertoonde veel gelijkenissen met de openingstreffer van Giménez.

Feyenoord smeekte in de slotfase om een strafschop toen Robin Pröpper hands maakte. Maar scheidsrechter Allard Lindhout oordeelde dat de aanvoerder van FC Twente eerst een duw had gekregen. Doelman Justin Bijlow redde in de slotfase een punt voor Feyenoord. Hij voorkwam met een snelle reflex dat Vaclav Cerny scoorde.

Meer uit Voetbal

Villarreal neemt trainer Pérez over van Rayo Vallecano

VILA-REAL (ANP) - De Spaanse voetbalclub Villarreal heeft Iñigo Pérez vastgelegd. De 38-jarige trainer komt over van Rayo Vallecano en heeft een contract voor drie seizoenen getekend bij de nummer 3 van La Liga.

22 minuten geleden
Oranje-aanvaller Depay ziet hitte op WK niet als groot probleem

ZEIST (ANP) - Memphis Depay ziet de hitte op het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico niet als groot probleem. "Op het WK van 2014 in Brazilië hebben we laten zien dat we het goed vol kunnen houden", sprak de 32-jarige aanvaller van het Nederlands elftal maandag in Zeist.

23 minuten geleden
Depay stelt bondscoach Koeman gerust: ik ben fit

ZEIST (ANP) - Memphis Depay heeft bondscoach Ronald Koeman bij de start van de voorbereiding op het wereldkampioenschap gerustgesteld. "Ik ben fit", vertelde de 32-jarige aanvaller van Corinthians maandag aan de verzamelde media in Zeist.

40 minuten geleden
Oud-Feyenoorder Jahanbakhsh in Iraanse WK-selectie

TEHERAN (ANP/AFP) - Alireza Jahanbakhsh gaat met Iran naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 32-jarige oud-speler van onder meer Feyenoord en sc Heerenveen maakt deel uit van de definitieve selectie van bondscoach Amir Ghalenoei.

2 uur geleden
Technische baas Rigaux wil structureel succes met Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Dévy Rigaux eist niet dat Feyenoord volgend seizoen de landstitel wint. "Ik wil hier structureel succesvol zijn. Ik teken voor meerdere jaren, met de bedoeling om samen met Robert iets neer te zetten", verwees hij tijdens zijn presentatie in De Kuip naar de nieuwe algemeen directeur Eenhoorn. "We gaan het niet nalaten om prijzen te pakken waar dat mogelijk is, maar we gaan ook niet van de daken schreeuwen dat we alleen met het kampioenschap tevreden zijn."

4 uur geleden
Nieuwe directeur Eenhoorn wil eerst alles van Feyenoord weten

ROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn wil op korte termijn zoveel mogelijk te weten komen over Feyenoord. "Ik wil veel analyseren en mensen leren kennen", zei de nieuwe algemeen directeur tijdens zijn presentatie in De Kuip. "Ik weet vanaf de buitenkant wat voor dossiers er spelen, maar daar wil je alle ins en outs van weten. Uiteindelijk wil ik de club laten groeien om tot prestaties te komen. Er ligt al een heel goede basis. We gaan proberen vanuit die basis zaken te verbeteren."

4 uur geleden
Middenvelder Belić definitief van AZ naar Maccabi Tel Aviv

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft de definitieve overgang van middenvelder Kristijan Belić naar Maccabi Tel Aviv bevestigd. De 25-jarige Serviër speelde het afgelopen seizoen al op huurbasis voor de Israëlische club.

4 uur geleden