Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koploper Feyenoord loopt niet verder uit na gelijkspel bij Twente

Koploper Feyenoord loopt niet verder uit na gelijkspel bij Twente

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft verzuimd de leiding van de Eredivisie steviger in handen te nemen. De koploper verspeelde in de uitwedstrijd tegen FC Twente een voorsprong en bleef steken op een gelijkspel (1-1).

Feyenoord houdt een voorsprong van 2 punten op AZ, dat zaterdag ook punten verloor in een spectaculair duel met FC Utrecht (5-5). PSV, dat won van Go Ahead Eagles (2-0), liep 2 punten in op de lijstaanvoerder uit Rotterdam. De ploeg van trainer Ruud van Nistelrooij begint volgende week met een achterstand van 4 punten aan de topper tegen Feyenoord in De Kuip.

Niet Danilo, maar Santiago Giménez was de spits van Feyenoord in Enschede. "Op dit moment heb ik het gevoel dat Santi een klein plusje heeft ten opzichte van Danilo", zei trainer Arne Slot, die dit seizoen zijn wissels wel vaker goed ziet uitpakken. Want uitgerekend Giménez kopte de bezoekers na een half uur op voorsprong na een afgemeten voorzet van Sebastian Szymanski. De Mexicaan maakte niet alleen de openingstreffer, hij stond ook fysiek zijn mannetje en was voortdurend aanspeelbaar.

Grote kans

Het was niet zo dat Feyenoord veel sterker was dan de thuisploeg. FC Twente kreeg de eerste grote kans van de wedstrijd, maar Virgil Misidjan schoot de bal tegen doelman Justin Bijlow aan. FC Twente heeft dit seizoen al eerder moeite gehad om het net te vinden. Michel Vlap en Ramiz Zerrouki hebben nog geen doelpunt gemaakt in de Eredivisie. Michal Sadilek, de derde middenvelder van trainer Ron Jans, heeft pas één competitietreffer achter zijn naam staan.

Jans wisselde Vlap in de rust voor Sem Steijn, die dit seizoen vier doelpunten heeft gemaakt, maar er bleef te veel misgaan bij FC Twente. Te vaak leed er een speler van de thuisploeg slordig balverlies. Opvallend was ook dat er veel voetballers van beide ploegen uitgleden op het nieuwe speelveld. Een tweede treffer van Feyenoord leek zich aan te kondigen, maar het was FC Twente dat scoorde. Joshua Brenet kopte in de 68e minuut raak op aangeven van Sadilek. Het doelpunt vertoonde veel gelijkenissen met de openingstreffer van Giménez.

Feyenoord smeekte in de slotfase om een strafschop toen Robin Pröpper hands maakte. Maar scheidsrechter Allard Lindhout oordeelde dat de aanvoerder van FC Twente eerst een duw had gekregen. Doelman Justin Bijlow redde in de slotfase een punt voor Feyenoord. Hij voorkwam met een snelle reflex dat Vaclav Cerny scoorde.

Meer uit Voetbal

PSG verstevigt koppositie na winst tegen Le Havre

LE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.

9 uur geleden
Koploper Inter herstelt zich tegen Genoa van uitschakeling in CL

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.

9 uur geleden
Manchester City wint zonder Haaland nipt bij Leeds

LEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.

11 uur geleden
PSV op halve kracht ruim langs hekkensluiter Heracles

ALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.

11 uur geleden
Barcelona wint dankzij hattrick Lamine Yamal ruim van Villarreal

BARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.

14 uur geleden
Van Dijk en Gakpo dragen bij aan doelpuntrijke zege Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.

14 uur geleden
VAR mag voortaan ook ingrijpen bij onterecht gegeven corners

HENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.

17 uur geleden