Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koploper Feyenoord loopt niet verder uit na gelijkspel bij Twente

Koploper Feyenoord loopt niet verder uit na gelijkspel bij Twente

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft verzuimd de leiding van de Eredivisie steviger in handen te nemen. De koploper verspeelde in de uitwedstrijd tegen FC Twente een voorsprong en bleef steken op een gelijkspel (1-1).

Feyenoord houdt een voorsprong van 2 punten op AZ, dat zaterdag ook punten verloor in een spectaculair duel met FC Utrecht (5-5). PSV, dat won van Go Ahead Eagles (2-0), liep 2 punten in op de lijstaanvoerder uit Rotterdam. De ploeg van trainer Ruud van Nistelrooij begint volgende week met een achterstand van 4 punten aan de topper tegen Feyenoord in De Kuip.

Niet Danilo, maar Santiago Giménez was de spits van Feyenoord in Enschede. "Op dit moment heb ik het gevoel dat Santi een klein plusje heeft ten opzichte van Danilo", zei trainer Arne Slot, die dit seizoen zijn wissels wel vaker goed ziet uitpakken. Want uitgerekend Giménez kopte de bezoekers na een half uur op voorsprong na een afgemeten voorzet van Sebastian Szymanski. De Mexicaan maakte niet alleen de openingstreffer, hij stond ook fysiek zijn mannetje en was voortdurend aanspeelbaar.

Grote kans

Het was niet zo dat Feyenoord veel sterker was dan de thuisploeg. FC Twente kreeg de eerste grote kans van de wedstrijd, maar Virgil Misidjan schoot de bal tegen doelman Justin Bijlow aan. FC Twente heeft dit seizoen al eerder moeite gehad om het net te vinden. Michel Vlap en Ramiz Zerrouki hebben nog geen doelpunt gemaakt in de Eredivisie. Michal Sadilek, de derde middenvelder van trainer Ron Jans, heeft pas één competitietreffer achter zijn naam staan.

Jans wisselde Vlap in de rust voor Sem Steijn, die dit seizoen vier doelpunten heeft gemaakt, maar er bleef te veel misgaan bij FC Twente. Te vaak leed er een speler van de thuisploeg slordig balverlies. Opvallend was ook dat er veel voetballers van beide ploegen uitgleden op het nieuwe speelveld. Een tweede treffer van Feyenoord leek zich aan te kondigen, maar het was FC Twente dat scoorde. Joshua Brenet kopte in de 68e minuut raak op aangeven van Sadilek. Het doelpunt vertoonde veel gelijkenissen met de openingstreffer van Giménez.

Feyenoord smeekte in de slotfase om een strafschop toen Robin Pröpper hands maakte. Maar scheidsrechter Allard Lindhout oordeelde dat de aanvoerder van FC Twente eerst een duw had gekregen. Doelman Justin Bijlow redde in de slotfase een punt voor Feyenoord. Hij voorkwam met een snelle reflex dat Vaclav Cerny scoorde.

Meer uit Voetbal

Aanvoerder Vlak blij dat ADO terug is in de Eredivisie

DEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.

4 uur geleden
Afrikaanse bond roept Marokko uit tot winnaar Afrika Cup

CAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.

5 uur geleden
Reijnders en Aké met Manchester City klaar in Champions League

MANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.

5 uur geleden
Arsenal verslaat Leverkusen en blijft op alle fronten meedoen

LONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.

5 uur geleden
Paris Saint-Germain neemt snel afstand van Chelsea

LONDEN (ANP) - Paris Saint-Germain zit bij de laatste acht clubs in de Champions League. De titelverdediger haalde bij Chelsea de spanning snel uit de wedstrijd door in de beginfase twee keer te scoren. Na rust scoorden de Fransen nog eens: 0-3. Paris Saint-Germain won vorige week de eerste wedstrijd met 5-2, toen juist door drie doelpunten in de slotfase.

5 uur geleden
Fans stromen massaal veld op na promotie ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Een deel van de aanhang van ADO Den Haag stroomde na afloop van het met 1-0 gewonnen duel met Jong FC Utrecht massaal het veld op. Ze vierden dat de club na vijf jaar terugkeert naar de Eredivisie. De clubleiding had vooraf nadrukkelijk verzocht het speelveld vrij te houden. Dat verzoek bleek kansloos.

6 uur geleden
ADO Den Haag keert na vijf jaar terug in de Eredivisie

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag keert na een afwezigheid van vijf jaar terug naar de Eredivisie. De koploper van de eerste divisie won op dinsdagavond met 1-0 van Jong FC Utrecht en kan niet meer door nummer 3 De Graafschap worden achterhaald. Doelpuntenmaker Evan Rottier was de gevierde man van ADO. Hij werd tien minuten voor tijd onder luid applaus naar de kant gehaald.

6 uur geleden