Koploper Feyenoord dankzij invaller Jahanbakhsh laat naast PSV
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ternauwernood de tweede nederlaag van dit seizoen voorkomen. De koploper kwam tegen tien spelers van PSV terug van een achterstand van twee doelpunten (2-2). Invaller Alireza Jahanbakhsh maakte in de slotfase beide Rotterdamse doelpunten.
Anwar El Ghazi zette PSV na een goede aanval, via Joey Veerman en uitblinker Xavi Simons, in de 8e minuut op voorsprong. Kort daarna ging El Ghazi geblesseerd naar de kant en nog voor rust viel ook PSV-verdediger Phillipp Mwene uit.
PSV moest vanaf de 64e minuut verder met een man minder na direct rood voor verdediger Armando Obispo. Kort na de rode kaart zette invaller en debutant Thorgan Hazard PSV op 2-0.
Feyenoord kwam via Jahanbakhsh, dankzij treffers in de 81e en 96e minuut, alsnog langszij.
Feyenoord heeft na twintig speelronden 43 punten. AZ is tweede met 41 punten, gevolgd door Ajax met 40 punten en PSV met 39 punten.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
1 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
1 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
1 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
2 uur geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
5 uur geleden