Koploper FC Barcelona zonder problemen langs Cádiz
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zonder grote problemen in het eigen Camp Nou afgerekend met degradatiekandidaat Cádiz. Dankzij twee doelpunten vlak voor rust, van Sergi Roberto en Robert Lewandowski, kon de Spaanse koploper het in de tweede helft rustig aan doen (2-0). Trainer Xavi kon richting het einde van de wedstrijd dan ook onder anderen Frenkie de Jong sparen voor de return in de Europa League tegen Manchester United van donderdag.
Het eerste duel tussen de twee grootmachten in de tussenronde van het Europese toernooi eindigde donderdag in Spanje in 2-2. Xavi koos er tegen Cádiz voor om zijn elftal op meerdere plekken te wijzigen, maar De Jong behield zijn plek op het middenveld. Middenvelder Pedri ontbreekt de komende tijd vanwege een hamstringblessure.
Barcelona kwam in de 43e minuut op voorsprong via Sergi Roberto, die zijn eerste competitietreffer maakte sinds 23 oktober. Vleugelspeler Ferran Torres dribbelde het strafschopgebied binnen en gaf voor, waarna Sergi Roberto vanuit de rebound raak schoot.
Lewandowski zorgde 3 minuten later al voor een comfortabelere marge. Vanaf de rand van het strafschopgebied schoot de Poolse spits laag raak voor zijn vijftiende competitietreffer van het seizoen.
De ploeg van Xavi blijft zo ongeslagen in 2023. De voorsprong op Real Madrid is nog altijd 8 punten.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim van Ajax heeft de hoop op de tweede plek in de Eredivisie nog niet opgegeven, na het teleurstellende gelijkspel bij PEC Zwolle van vorige week (0-0). "Dat lijkt me ook logisch, als je ziet hoeveel wedstrijden er nog zijn en hoeveel punten we achterstaan. Het valt binnen de marge", zei de coach een dag voor het uitduel met FC Groningen van zaterdag.
8 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De voetbalbond van Marokko heeft drie maanden voor het WK voetbal Mohamed Ouahbi aangesteld als nieuwe bondscoach. De Marokkaans-Belgische coach vervangt Walid Regragui, die donderdag afscheid nam.
10 uur geledenRABAT (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal moet drie maanden voor het WK voetbal op zoek naar een nieuwe bondscoach. Walid Regragui heeft via sociale media zijn vertrek als bondscoach aangekondigd met een afscheidsvideo.
19 uur geleden