Koploper FC Barcelona zonder problemen langs Cádiz
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zonder grote problemen in het eigen Camp Nou afgerekend met degradatiekandidaat Cádiz. Dankzij twee doelpunten vlak voor rust, van Sergi Roberto en Robert Lewandowski, kon de Spaanse koploper het in de tweede helft rustig aan doen (2-0). Trainer Xavi kon richting het einde van de wedstrijd dan ook onder anderen Frenkie de Jong sparen voor de return in de Europa League tegen Manchester United van donderdag.
Het eerste duel tussen de twee grootmachten in de tussenronde van het Europese toernooi eindigde donderdag in Spanje in 2-2. Xavi koos er tegen Cádiz voor om zijn elftal op meerdere plekken te wijzigen, maar De Jong behield zijn plek op het middenveld. Middenvelder Pedri ontbreekt de komende tijd vanwege een hamstringblessure.
Barcelona kwam in de 43e minuut op voorsprong via Sergi Roberto, die zijn eerste competitietreffer maakte sinds 23 oktober. Vleugelspeler Ferran Torres dribbelde het strafschopgebied binnen en gaf voor, waarna Sergi Roberto vanuit de rebound raak schoot.
Lewandowski zorgde 3 minuten later al voor een comfortabelere marge. Vanaf de rand van het strafschopgebied schoot de Poolse spits laag raak voor zijn vijftiende competitietreffer van het seizoen.
De ploeg van Xavi blijft zo ongeslagen in 2023. De voorsprong op Real Madrid is nog altijd 8 punten.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Een deel van de aanhang van ADO Den Haag stroomde na afloop van het met 1-0 gewonnen duel met Jong FC Utrecht massaal het veld op. Ze vierden dat de club na vijf jaar terugkeert naar de Eredivisie. De clubleiding had vooraf nadrukkelijk verzocht het speelveld vrij te houden. Dat verzoek bleek kansloos.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag keert na een afwezigheid van vijf jaar terug naar de Eredivisie. De koploper van de eerste divisie won op dinsdagavond met 1-0 van Jong FC Utrecht en kan niet meer door nummer 3 De Graafschap worden achterhaald. Doelpuntenmaker Evan Rottier was de gevierde man van ADO. Hij werd tien minuten voor tijd onder luid applaus naar de kant gehaald.
48 minuten geledenLISSABON (ANP) - Sporting Portugal heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Champions League. De huidige nummer 2 van Portugal toonde veerkracht tegen Bodø/Glimt, dat de eerste wedstrijd in Noorwegen vorige week met 3-0 had gewonnen.
54 minuten geledenLISSABON (ANP) - Sporting Portugal heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Champions League. De huidige nummer 2 van Portugal toonde veerkracht tegen Bodø/Glimt, dat de eerste wedstrijd in Noorwegen vorige week met 3-0 had gewonnen. Sporting stond nu na de reguliere speeltijd met 3-0 voor en maakte het verschil in de verlenging: 5-0.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft er ondanks de matige resultaten van de laatste tijd vertrouwen in dat de supporters woensdag achter hun ploeg gaan staan. Liverpool moet in de achtste finales van de Champions League tegen Galatasaray een achterstand van 1-0 wegwerken. In september verloor Liverpool in het hoofdtoernooi van de Champions League ook met 1-0 bij Galatasaray.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vindt het geen probleem als Iran de drie groepswedstrijden op het WK in haar land speelt. Ze reageerde op het verzoek dat Iran bij de wereldvoetbalbond FIFA heeft ingediend. Voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond heeft de FIFA gevraagd de groepsduels naar Mexico te verplaatsen omdat zijn land in oorlog is met de Verenigde Staten en Israël.
6 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Dave Kwakman komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Volendam. De middenvelder heeft zaterdag een knieblessure opgelopen in een thuisduel met Fortuna Sittard. FC Volendam huurt hem sinds de winterstop van AZ.
8 uur geleden