Koploper FC Barcelona zonder problemen langs Cádiz
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zonder grote problemen in het eigen Camp Nou afgerekend met degradatiekandidaat Cádiz. Dankzij twee doelpunten vlak voor rust, van Sergi Roberto en Robert Lewandowski, kon de Spaanse koploper het in de tweede helft rustig aan doen (2-0). Trainer Xavi kon richting het einde van de wedstrijd dan ook onder anderen Frenkie de Jong sparen voor de return in de Europa League tegen Manchester United van donderdag.
Het eerste duel tussen de twee grootmachten in de tussenronde van het Europese toernooi eindigde donderdag in Spanje in 2-2. Xavi koos er tegen Cádiz voor om zijn elftal op meerdere plekken te wijzigen, maar De Jong behield zijn plek op het middenveld. Middenvelder Pedri ontbreekt de komende tijd vanwege een hamstringblessure.
Barcelona kwam in de 43e minuut op voorsprong via Sergi Roberto, die zijn eerste competitietreffer maakte sinds 23 oktober. Vleugelspeler Ferran Torres dribbelde het strafschopgebied binnen en gaf voor, waarna Sergi Roberto vanuit de rebound raak schoot.
Lewandowski zorgde 3 minuten later al voor een comfortabelere marge. Vanaf de rand van het strafschopgebied schoot de Poolse spits laag raak voor zijn vijftiende competitietreffer van het seizoen.
De ploeg van Xavi blijft zo ongeslagen in 2023. De voorsprong op Real Madrid is nog altijd 8 punten.
Meer uit Voetbal
SITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.
37 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."
2 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
18 uur geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
1 dag geleden