Koploper City zet schutterende kampioen Liverpool op 10 punten
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool kan titelprolongatie in de Premier League vergeten. De regerend landskampioen, met Georginio Wijnaldum in het basisteam, verloor op eigen veld met pijnlijke cijfers van koploper Manchester City: 1-4, na een ruststand van 0-0. De achterstand van de 'Reds' op de lijstaanvoerder liep daardoor op tot 10 punten, ook nog met een wedstrijd meer gespeeld.
Ilkay Gündogan was de man van de wedstrijd. De Duitse middenvelder van City scoorde twee keer nadat hij in de slotfase van de eerste helft eerst nog een strafschop had gemist. Ook Raheem Sterling en Phil Foden brachten een treffer op hun naam.
Voor Liverpool, met Alisson als onzekere doelman, was het de derde opeenvolgende competitienederlaag in een thuiswedstrijd. Dat gebeurde voor het laatst in 1963.
Manchester United
Manchester City verstevigde met de ruime zege op Anfield de leidende positie in de Premier League. Nummer 2 Manchester United, dat zaterdag op 3-3 bleef steken tegen Everton, staat nu op 5 punten, ook nog met een wedstrijd meer gespeeld. Ook nummer 3 Leicester City kwam niet tot winst: 0-0 bij Wolverhampton Wanderers.
Manchester City was voor de rust nauwelijks gevaarlijk, maar was in de 37e minuut wel heel dicht bij een voorsprong. Gündogan faalde echter vanaf de strafschopstip. Hij schoot de bal hoog over het doel van Alisson nadat Fabinho een overtreding had gemaakt op Sterling. Namens Liverpool, dat voor de rust de betere ploeg was, misten Sadio Mané en Thiago een paar goede kansen.
Salah
Gündogan maakte zijn misser kort na de pauze goed. Hij kwam tot scoren uit de rebound van een schot van Foden, dat nog door Alisson werd gekeerd. Na ruim een uur maakte Liverpool gelijk. Mohamed Salah benutte een strafschop nadat hij zelf door Ruben Dias aan zijn arm was getrokken (1-1).
In de slotfase ging het achterin helemaal fout bij Liverpool. Opnieuw Gündogan, Sterling en de uitblinkende Foden straften fouten van met name Alisson hard af: 1-4.
Meer uit Voetbal
RIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.
39 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
6 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
9 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
1 dag geledenWILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.
1 dag geleden