Koploper City zet schutterende kampioen Liverpool op 10 punten
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool kan titelprolongatie in de Premier League vergeten. De regerend landskampioen, met Georginio Wijnaldum in het basisteam, verloor op eigen veld met pijnlijke cijfers van koploper Manchester City: 1-4, na een ruststand van 0-0. De achterstand van de 'Reds' op de lijstaanvoerder liep daardoor op tot 10 punten, ook nog met een wedstrijd meer gespeeld.
Ilkay Gündogan was de man van de wedstrijd. De Duitse middenvelder van City scoorde twee keer nadat hij in de slotfase van de eerste helft eerst nog een strafschop had gemist. Ook Raheem Sterling en Phil Foden brachten een treffer op hun naam.
Voor Liverpool, met Alisson als onzekere doelman, was het de derde opeenvolgende competitienederlaag in een thuiswedstrijd. Dat gebeurde voor het laatst in 1963.
Manchester United
Manchester City verstevigde met de ruime zege op Anfield de leidende positie in de Premier League. Nummer 2 Manchester United, dat zaterdag op 3-3 bleef steken tegen Everton, staat nu op 5 punten, ook nog met een wedstrijd meer gespeeld. Ook nummer 3 Leicester City kwam niet tot winst: 0-0 bij Wolverhampton Wanderers.
Manchester City was voor de rust nauwelijks gevaarlijk, maar was in de 37e minuut wel heel dicht bij een voorsprong. Gündogan faalde echter vanaf de strafschopstip. Hij schoot de bal hoog over het doel van Alisson nadat Fabinho een overtreding had gemaakt op Sterling. Namens Liverpool, dat voor de rust de betere ploeg was, misten Sadio Mané en Thiago een paar goede kansen.
Salah
Gündogan maakte zijn misser kort na de pauze goed. Hij kwam tot scoren uit de rebound van een schot van Foden, dat nog door Alisson werd gekeerd. Na ruim een uur maakte Liverpool gelijk. Mohamed Salah benutte een strafschop nadat hij zelf door Ruben Dias aan zijn arm was getrokken (1-1).
In de slotfase ging het achterin helemaal fout bij Liverpool. Opnieuw Gündogan, Sterling en de uitblinkende Foden straften fouten van met name Alisson hard af: 1-4.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
11 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marianne van Leeuwen vindt het "onwijs vervelend" dat de KNVB tegenover NAC in de rechtszaal staat. Dat zei de directeur betaald voetbal na het kort geding voor de rechtbank in Utrecht. Daarin eist NAC Breda dat een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt overgespeeld omdat er een speler op het veld stond die niet speelgerechtigd was.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - NAC Breda houdt vast aan de eis om het competitieduel met Go Ahead Eagles over te spelen. Dat heeft de advocaat van de Bredase club voor de rechtbank in Utrecht gezegd in een zaak tegen de KNVB. Volgens NAC gaat het om "het consequent toepassen van de regels" omdat bij de Eagles een speler meedeed die niet speelgerechtigd was. "Bij afwijking ontstaat willekeur", aldus de advocaat. De rechter doet maandag om 12.00 uur uitspraak in het kort geding.
21 uur geleden