Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koploper City zet schutterende kampioen Liverpool op 10 punten

Koploper City zet schutterende kampioen Liverpool op 10 punten

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool kan titelprolongatie in de Premier League vergeten. De regerend landskampioen, met Georginio Wijnaldum in het basisteam, verloor op eigen veld met pijnlijke cijfers van koploper Manchester City: 1-4, na een ruststand van 0-0. De achterstand van de 'Reds' op de lijstaanvoerder liep daardoor op tot 10 punten, ook nog met een wedstrijd meer gespeeld.

Ilkay Gündogan was de man van de wedstrijd. De Duitse middenvelder van City scoorde twee keer nadat hij in de slotfase van de eerste helft eerst nog een strafschop had gemist. Ook Raheem Sterling en Phil Foden brachten een treffer op hun naam.

Voor Liverpool, met Alisson als onzekere doelman, was het de derde opeenvolgende competitienederlaag in een thuiswedstrijd. Dat gebeurde voor het laatst in 1963.

Manchester United

Manchester City verstevigde met de ruime zege op Anfield de leidende positie in de Premier League. Nummer 2 Manchester United, dat zaterdag op 3-3 bleef steken tegen Everton, staat nu op 5 punten, ook nog met een wedstrijd meer gespeeld. Ook nummer 3 Leicester City kwam niet tot winst: 0-0 bij Wolverhampton Wanderers.

Manchester City was voor de rust nauwelijks gevaarlijk, maar was in de 37e minuut wel heel dicht bij een voorsprong. Gündogan faalde echter vanaf de strafschopstip. Hij schoot de bal hoog over het doel van Alisson nadat Fabinho een overtreding had gemaakt op Sterling. Namens Liverpool, dat voor de rust de betere ploeg was, misten Sadio Mané en Thiago een paar goede kansen.

Salah

Gündogan maakte zijn misser kort na de pauze goed. Hij kwam tot scoren uit de rebound van een schot van Foden, dat nog door Alisson werd gekeerd. Na ruim een uur maakte Liverpool gelijk. Mohamed Salah benutte een strafschop nadat hij zelf door Ruben Dias aan zijn arm was getrokken (1-1).

In de slotfase ging het achterin helemaal fout bij Liverpool. Opnieuw Gündogan, Sterling en de uitblinkende Foden straften fouten van met name Alisson hard af: 1-4.

Meer uit Voetbal

Klaassen ziet Ajax 'collectief falen' tegen AZ

ALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.

1 uur geleden
Arbeloa in eerste duel als Real-coach uitgeschakeld door Albacete

ALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.

1 uur geleden
Fortuna Sittard ziet Fosso vertrekken naar Sturm Graz

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.

1 uur geleden
PSV na eenvoudige zege tegen FC Den Bosch naar kwartfinale beker

DEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.

1 uur geleden
Napoli speelt tegen Parma voor de derde keer op rij gelijk

NAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).

4 uur geleden
Senegal ten koste van Egypte naar finale Afrika Cup

TANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.

4 uur geleden
Ajax zonder Baas maar met Sutalo en Wijndal tegen AZ

ALKMAAR (ANP) - Youri Baas mist de uitwedstrijd van Ajax tegen AZ in de achtste finale van de KNVB-beker. De verdediger is niet fit en ontbreekt in de selectie van de bezoekers uit Amsterdam.

4 uur geleden