Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koploper City zet schutterende kampioen Liverpool op 10 punten

Koploper City zet schutterende kampioen Liverpool op 10 punten

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool kan titelprolongatie in de Premier League vergeten. De regerend landskampioen, met Georginio Wijnaldum in het basisteam, verloor op eigen veld met pijnlijke cijfers van koploper Manchester City: 1-4, na een ruststand van 0-0. De achterstand van de 'Reds' op de lijstaanvoerder liep daardoor op tot 10 punten, ook nog met een wedstrijd meer gespeeld.

Ilkay Gündogan was de man van de wedstrijd. De Duitse middenvelder van City scoorde twee keer nadat hij in de slotfase van de eerste helft eerst nog een strafschop had gemist. Ook Raheem Sterling en Phil Foden brachten een treffer op hun naam.

Voor Liverpool, met Alisson als onzekere doelman, was het de derde opeenvolgende competitienederlaag in een thuiswedstrijd. Dat gebeurde voor het laatst in 1963.

Manchester United

Manchester City verstevigde met de ruime zege op Anfield de leidende positie in de Premier League. Nummer 2 Manchester United, dat zaterdag op 3-3 bleef steken tegen Everton, staat nu op 5 punten, ook nog met een wedstrijd meer gespeeld. Ook nummer 3 Leicester City kwam niet tot winst: 0-0 bij Wolverhampton Wanderers.

Manchester City was voor de rust nauwelijks gevaarlijk, maar was in de 37e minuut wel heel dicht bij een voorsprong. Gündogan faalde echter vanaf de strafschopstip. Hij schoot de bal hoog over het doel van Alisson nadat Fabinho een overtreding had gemaakt op Sterling. Namens Liverpool, dat voor de rust de betere ploeg was, misten Sadio Mané en Thiago een paar goede kansen.

Salah

Gündogan maakte zijn misser kort na de pauze goed. Hij kwam tot scoren uit de rebound van een schot van Foden, dat nog door Alisson werd gekeerd. Na ruim een uur maakte Liverpool gelijk. Mohamed Salah benutte een strafschop nadat hij zelf door Ruben Dias aan zijn arm was getrokken (1-1).

In de slotfase ging het achterin helemaal fout bij Liverpool. Opnieuw Gündogan, Sterling en de uitblinkende Foden straften fouten van met name Alisson hard af: 1-4.

Meer uit Voetbal

Go Ahead verliest bij Nice en moet vrezen voor uitschakeling EL

NICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.

1 uur geleden
Duel tussen FC Utrecht en KRC Genk 53 minuten later begonnen

UTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.

3 uur geleden
Van Persie: dit voelt als een frisse en nieuwe start

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.

3 uur geleden
Mobiele eenheid drijft fans KRC Genk uit stadion van FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.

3 uur geleden
Olympique Lyon en Aston Villa naar achtste finale Europa League

BERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.

4 uur geleden
Aftrap van FC Utrecht uitgesteld na problemen met fans KRC Genk

UTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.

4 uur geleden
Dolend Feyenoord boekt tegen Graz eerste zege sinds december

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor het eerst sinds begin december een wedstrijd gewonnen. De Rotterdammers rekenden voor eigen publiek in de Europa League af met Sturm Graz (3-0) en voorkwamen daarmee dat de crisis bij de club nog grotere vormen aanneemt. Feyenoord heeft dankzij de zege nog een kleine kans om de tussenronde van het tweede Europese clubtoernooi te bereiken.

4 uur geleden