Koploper Boston Celtics wint topper van Dallas Mavericks in NBA
DALLAS (ANP) - De basketballers van Boston Celtics hebben het topduel in de Amerikaanse NBA met Dallas Mavericks gewonnen: 124-95. De Celtics verstevigden met hun 27e zege van dit seizoen hun leidende positie in het kampioenschap. Jayson Tatum blonk uit bij de ploeg uit Boston met een 'triple double': 29 punten, 14 rebounds en 10 assists.
Bij de Mavericks kwam topschutter Luka Doncic tot 'slechts' 23 punten. De Sloveen bleef het laatste kwart van de wedstrijd aan de kant en leek last te hebben van zijn linkerenkel.
Utah Jazz boekte een duidelijke zege op Houston Rockets: 131-114. Jazz leunde vooral op de Fin Lauri Markkanen, die een persoonlijke topscore noteerde van 49 punten.
Meer uit Sport
MIDDELKERKE (ANP) - Veldrijdster Inge van der Heijden is voor het eerst Europees kampioen geworden. De 26-jarige Brabantse kwam na zes ronden in het Belgische Middelkerke solo over de finish. Met Lucinda Brand als tweede en Aniek van Alphen als derde was het podium geheel Nederlands.
11 minuten geledenSÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.
53 minuten geledenPORTIMAO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van Portugal. Hij reed in de kwalificatie van de MotoGP de snelste tijd op het circuit Autodromo Internacional do Algarve in Portimão (1.37,556). Hij was net iets sneller dan de Spanjaard Pedro Acosta. De Fransman Fabio Quartararo liet de derde tijd noteren.
2 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie NBA wil een eigen competitie in Europa beginnen. Die zou volgens algemeen directeur George Aivazoglou van NBA Europa in oktober 2027 moeten beginnen.
3 uur geledenOSAKA (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Grand Prix van Osaka een score van 155,20 punten en bleef zo ver verwijderd van de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.
5 uur geledenRIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de finale bereikt van de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar. De Kazachse nummer 6 van de wereld won in het Saudische Riyad in de halve finale in drie sets van de Amerikaanse Jessica Pegula, de nummer 5 van de wereld: 4-6 6-4 6-3.
21 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Athene bereikt. De 38-jarige Serviër klopte Yannick Hanfmann in de halve eindstrijd: 6-3 6-4.
22 uur geleden