Koploper Bayern München is het even kwijt in de Bundesliga
FRANKFURT (ANP) - Bayern München is het even kwijt in de Bundesliga. De kampioen van de laatste 8 jaar in Duitsland heeft de uitwedstrijd bij Eintracht Frankfurt verloren (2-1). Bayern speelde maandag ook al gelijk tegen Arminia Bielefeld (3-3).
Eintracht Frankfurt leidde bij rust met 2-0. Daichi Kamada opende de score en Amin Younes, oud-speler van Ajax, verdubbelde de voorsprong met een mooie treffer. Robert Lewandowski tekende voor de 2-1 van Bayern. De Pool vierde zijn 26e competitietreffer. Hij heeft in elf van de laatste twaalf competitiewedstrijden gescoord.
RB Leipzig kan zondag profiteren van de derde competitienederlaag van Bayern. De nummer 2 van de ranglijst verkleint de achterstand op de koploper tot 2 punten als het wint bij Hertha BSC. Eintracht Frankfurt verstevigde de vierde plaats van de Bundesliga.
Nederlanders
Borussia Mönchengladbach verloor de thuiswedstrijd tegen 1. FSV Mainz 05 (1-2). Jeremiah St. Juste had een basisplaats bij de bezoekers en bereidde de openingstreffer van Karim Onisiwo voor. Lars Stindl tekende voor de gelijkmaker van Borussia Mönchengladbach. Kevin Stöger bezorgde de nummer 17 van de ranglijst een welkome zege in de strijd tegen degradatie (1-2). Jean-Paul Boëtius mocht in de slotfase invallen bij Mainz.
Grischa Prömel bezorgde 1. FC Union Berlin een zege bij Freiburg (0-1). Guus Til bleef de hele wedstrijd op de bank bij de verliezende ploeg. FC Köln ging in eigen stadion onderuit tegen VfB Stuttgart (0-1). Sasa Kalajdzic maakte het enige doelpunt.
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
1 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
8 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
8 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
11 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
17 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
19 uur geleden