Koploper Bayern München in Bundesliga ook langs VfL Wolfsburg
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in de Bundesliga niet laten verrassen door VfL Wolfsburg. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in eigen stadion met 3-2. Voor Bayern, komende woensdag de tegenstander van Feyenoord in de Champions League, was het de derde zege op rij in de competitie.
Leon Goretzka scoorde twee keer voor Bayern. In de twintigste minuut schoot de middenvelder van afstand via de binnenkant van de paal raak. Mohamed Amoura maakte al snel gelijk: 1-1. Bayern ging dankzij Michael Olise rusten met een voorsprong. Wolfsburg-doelman Kamil Grabara ging niet vrijuit bij het schot van de Fransman. Goretzka scoorde na ruim een uur spelen opnieuw, dit keer met zijn hoofd uit een vrije trap (3-1). Amoura was in de 88e minuut ook voor een tweede keer trefzeker, maar verder kwam Wolfsburg niet.
Bayer Leverkusen, de eerste achtervolger van Bayern München, won met 3-1 van Borussia Mönchengladbach. Florian Wirtz scoorde twee keer, waarvan eenmaal uit een strafschop. Leverkusen heeft nu acht competitieduels op rij gewonnen. Bayern München heeft na achttien duels 45 punten. Leverkusen staat op 41 punten.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Southampton wordt beticht van spioneren bij een besloten training van Middlesbrough. De overkoepelende English Football League (EFL) is een onderzoek gestart. De twee teams uit het Championship spelen zaterdagmiddag hun eerste van twee wedstrijden in de play-offs om promotie naar de Premier League.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Luís Suárez staat open voor een rentree in het Uruguayaanse voetbalelftal en daarmee deelname aan het WK voetbal. "Ik zou nooit nee zeggen tegen het nationale team als ze me nodig hebben, zeker niet met een WK in aantocht", citeerde persbureau EFE de 39-jarige aanvaller, die in september 2024 na 143 interlands en 69 doelpunten afscheid nam van het nationale elftal. Suárez speelde in zijn carrière bij onder meer FC Groningen, Ajax, Liverpool en FC Barcelona en is nu actief bij het Amerikaanse Inter Miami.
1 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi vindt dat Neymar met Brazilië mee moet naar het WK voetbal. "We willen de beste spelers erbij hebben en Neymar, ongeacht zijn vorm, zal daar altijd bij horen," zei Messi in het programma Lo del Pollo. "Het zou fantastisch zijn om hem op het WK te zien, gezien wat hij betekent voor Brazilië en voor het voetbal."
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Wereldbond FIFA heeft voor het komende WK voetbal drie aparte openingsceremonies bedacht. Tal van sterren uit de muziekwereld zullen optreden bij de openingswedstrijden in de gastlanden Verenigde Staten, Canada en Mexico.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn vrijdagavond voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De Eindhovenaren verzekerden zich in de voorlaatste speelronde van de Vrouwen Eredivisie van de titel door thuis met 2-0 van ADO Den Haag te winnen.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorthy Mokio verkiest het nationale elftal van de Democratische Republiek Congo boven dat van België. Dat heeft de 18-jarige verdedigende middenvelder van Ajax vrijdag bekendgemaakt op sociale media. "Ik ben Congolees in hart en nieren", schrijft de in Gent geboren voetballer. "En het is onder deze kleuren dat ik het volgende hoofdstuk van mijn verhaal wil schrijven."
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst en Owen Wijndal zijn hersteld van hun blessures en zijn zondag beschikbaar voor Ajax in het duel met FC Utrecht. Dat zegt trainer Óscar García in een bericht op de site van de Amsterdamers. Ook heeft Davy Klaassen weer meegetraind met de groep, maar de middenvelder is nog niet wedstrijdfit.
17 uur geleden