Koploper Bayern München in Bundesliga ook langs VfL Wolfsburg
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in de Bundesliga niet laten verrassen door VfL Wolfsburg. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in eigen stadion met 3-2. Voor Bayern, komende woensdag de tegenstander van Feyenoord in de Champions League, was het de derde zege op rij in de competitie.
Leon Goretzka scoorde twee keer voor Bayern. In de twintigste minuut schoot de middenvelder van afstand via de binnenkant van de paal raak. Mohamed Amoura maakte al snel gelijk: 1-1. Bayern ging dankzij Michael Olise rusten met een voorsprong. Wolfsburg-doelman Kamil Grabara ging niet vrijuit bij het schot van de Fransman. Goretzka scoorde na ruim een uur spelen opnieuw, dit keer met zijn hoofd uit een vrije trap (3-1). Amoura was in de 88e minuut ook voor een tweede keer trefzeker, maar verder kwam Wolfsburg niet.
Bayer Leverkusen, de eerste achtervolger van Bayern München, won met 3-1 van Borussia Mönchengladbach. Florian Wirtz scoorde twee keer, waarvan eenmaal uit een strafschop. Leverkusen heeft nu acht competitieduels op rij gewonnen. Bayern München heeft na achttien duels 45 punten. Leverkusen staat op 41 punten.
Meer uit Voetbal
UDINE (ANP) - Jurgen Ekkelenkamp heeft Udinese aan een 1-0-zege op AS Roma geholpen. De Nederlandse middenvelder maakte vijf minuten na rust de enige treffer van het duel in Udine.
10 uur geledenRIYAD (ANP) - Aanvaller Karim Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal. De club uit Riyad maakte de komst van de 38-jarige Fransman bekend op X.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord laat aanvaller Cyle Larin terugkeren naar RCD Mallorca. De Rotterdamse club heeft de huurovereenkomst van de 30-jarige Canadees per direct ontbonden.
12 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA wil dat Rusland weer gaat deelnemen aan de internationale voetbaltoernooien. "Absoluut. Dat moet. In ieder geval op jeugdniveau. Dit verbod heeft niets opgeleverd", zei Infantino in een interview met de Britse zender Sky. "Het heeft alleen maar tot frustratie en haat geleid. Het zou helpen als meisjes en jongens uit Rusland voetbalwedstrijden in andere delen van Europa zouden kunnen spelen."
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt afscheid van Kolbeinn Finnsson, Jesse van de Haar en Ivar Jenner. Finnsson en Van de Haar spelen tot de zomer op huurbasis voor respectievelijk het Noorse Vålerenga IF en SK Beveren in België. Er zijn koopopties opgenomen in de overeenkomsten. Het contract met Jenner werd ontbonden.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal voor Gonçalo Borges. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 24-jarige aanvaller is daarmee voor twee wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van doelman Maarten Paes afgerond. De 27-jarige keeper komt per direct over van de Amerikaanse club FC Dallas en heeft een contract getekend tot medio 2029, meldt de Amsterdamse club in een persbericht. De transfer zat eraan te komen; Paes bekeek zondag de wedstrijd tegen Excelsior al vanaf de tribune.
17 uur geleden