Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koploper Bayer Leverkusen slaat in blessuretijd toe bij Leipzig

Koploper Bayer Leverkusen slaat in blessuretijd toe bij Leipzig

LEIPZIG (ANP) - Bayer Leverkusen heeft puntenverlies in de Bundesliga moeizaam weten te voorkomen. De koploper besliste de uitwedstrijd tegen RB Leipzig in de blessuretijd van de tweede helft: 2-3. De Ecuadoraan Piero Hincapié scoorde uit een hoekschop.

Oranje-international Jeremie Frimpong viel na een half uur uit bij Leverkusen. Het is nog niet duidelijk hoe ernstig zijn blessure is.

Lang leek het de wedstrijd te worden van Xavi Simons, die Leipzig al in de 7e minuut op voorsprong zette. De 20-jarige aanvaller nam de bal in het 16-metergebied aan en schoot, tussen een paar spelers in, vanuit de draai knap raak: 1-0. Het was het vijfde doelpunt in de Bundesliga van Simons.

Tweede doelpunt

Nathan Tella bracht Leverkusen kort na de pauze langszij (1-1). Het elftal van trainer Xabi Alonso was niet veel later in de buurt van een tweede doelpunt, maar Leipzig ontsnapte. Simons schakelde vervolgens snel om en gaf de bal in de loop van Dani Olmo mee. De Spanjaard stelde de snelle Loïs Openda in staat de 2-1 te maken.

Leverkusen richtte zich opnieuw op en Jonathan Tah maakte in de 63e minuut gelijk. Bij die stand leek het te blijven, totdat Hincapié toch nog toesloeg.

Achttien duels

Bayer Leverkusen is na achttien duels nog altijd ongeslagen en heeft 48 punten. Regerend kampioen Bayern München staat 7 punten achter op de koploper, maar speelde twee wedstrijden minder. Bayern ontvangt zondag Werder Bremen.

Nummer 3 VfB Stuttgart verloor voor de tweede week op rij, nu met 1-0 bij VfL Bochum. Stuttgart heeft 34 punten, RB Leipzig en Borussia Dortmund 33.

Meer uit Voetbal

AZ-aanvoerder Clasie keert na blessure terug in selectie

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.

38 minuten geleden
Vitesse ziet voorlopig af van aanstellen technisch manager

ARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.

39 minuten geleden
Spits Miedema mist WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk

ZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.

40 minuten geleden
Einde seizoen voor geblesseerde Feyenoorder Sauer

ROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer komt dit seizoen niet meer in actie voor Feyenoord. Dat vertelde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.

1 uur geleden
Gattuso weg als bondscoach Italië na mislopen WK voetbal

ROME (ANP) - Gennaro Gattuso stopt als bondscoach van het Italiaanse voetbalelftal na het mislopen van het WK voetbal. Dat laat de Italiaanse voetbalbond FIGC weten op de eigen site. Gattuso verloor dinsdag met Italië na strafschoppen van Bosnië en Herzegovina in de finale van de play-offs voor het WK. Het is de derde keer op rij dat viervoudig wereldkampioen Italië het WK misloopt.

2 uur geleden
Oranje-international De Jong hervat volgende week groepstraining

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong hervat volgende week de groepstraining bij FC Barcelona. Dat vertelde trainer Hansi Flick in een vooruitblik op de topper van zaterdag in de Spaanse voetbalcompetitie bij Atlético Madrid.

2 uur geleden
NEC-coach Schreuder: onzeker of Chery speelt na paspoortkwestie

NIJMEGEN (ANP) - NEC-trainer Dick Schreuder weet nog niet of zijn aanvoerder Tjaronn Chery zaterdag tegen Excelsior speelt. Dat zei de 54-jarige coach in een interview met het clubkanaal. Vanwege de zogenoemde paspoortkwestie was de international van Suriname niet meer speelgerechtigd en mocht daardoor enige tijd niet meetrainen.

2 uur geleden