Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koploper Bayer Leverkusen slaat in blessuretijd toe bij Leipzig

Koploper Bayer Leverkusen slaat in blessuretijd toe bij Leipzig

LEIPZIG (ANP) - Bayer Leverkusen heeft puntenverlies in de Bundesliga moeizaam weten te voorkomen. De koploper besliste de uitwedstrijd tegen RB Leipzig in de blessuretijd van de tweede helft: 2-3. De Ecuadoraan Piero Hincapié scoorde uit een hoekschop.

Oranje-international Jeremie Frimpong viel na een half uur uit bij Leverkusen. Het is nog niet duidelijk hoe ernstig zijn blessure is.

Lang leek het de wedstrijd te worden van Xavi Simons, die Leipzig al in de 7e minuut op voorsprong zette. De 20-jarige aanvaller nam de bal in het 16-metergebied aan en schoot, tussen een paar spelers in, vanuit de draai knap raak: 1-0. Het was het vijfde doelpunt in de Bundesliga van Simons.

Tweede doelpunt

Nathan Tella bracht Leverkusen kort na de pauze langszij (1-1). Het elftal van trainer Xabi Alonso was niet veel later in de buurt van een tweede doelpunt, maar Leipzig ontsnapte. Simons schakelde vervolgens snel om en gaf de bal in de loop van Dani Olmo mee. De Spanjaard stelde de snelle Loïs Openda in staat de 2-1 te maken.

Leverkusen richtte zich opnieuw op en Jonathan Tah maakte in de 63e minuut gelijk. Bij die stand leek het te blijven, totdat Hincapié toch nog toesloeg.

Achttien duels

Bayer Leverkusen is na achttien duels nog altijd ongeslagen en heeft 48 punten. Regerend kampioen Bayern München staat 7 punten achter op de koploper, maar speelde twee wedstrijden minder. Bayern ontvangt zondag Werder Bremen.

Nummer 3 VfB Stuttgart verloor voor de tweede week op rij, nu met 1-0 bij VfL Bochum. Stuttgart heeft 34 punten, RB Leipzig en Borussia Dortmund 33.

Meer uit Voetbal

Spaans international Lamine Yamal op tijd fit voor WK voetbal

BARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.

59 minuten geleden
FC Barcelona ziet Raphinha terugkeren voor mogelijk kampioensduel

BARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.

1 uur geleden
Klaassen ontbreekt bij Ajax in topper tegen PSV

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."

2 uur geleden
Fans Vitesse opgelucht: al zoveel gekke situaties meegemaakt

ARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.

4 uur geleden
KNVB gaat advies advocaat-generaal 'zorgvuldig bestuderen'

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.

4 uur geleden
Vitesse spreekt na advies van 'belangrijk juridisch signaal'

ARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.

5 uur geleden
Advies advocaat-generaal: Vitesse mag proflicentie houden

DEN HAAG (ANP) - Vitesse mag de proflicentie behouden. Dat heeft de advocaat-generaal vrijdag geconcludeerd over een arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies van de advocaat-generaal neemt de Hoge Raad later een beslissing.

5 uur geleden