Koploper Bayer Leverkusen slaat in blessuretijd toe bij Leipzig
LEIPZIG (ANP) - Bayer Leverkusen heeft puntenverlies in de Bundesliga moeizaam weten te voorkomen. De koploper besliste de uitwedstrijd tegen RB Leipzig in de blessuretijd van de tweede helft: 2-3. De Ecuadoraan Piero Hincapié scoorde uit een hoekschop.
Oranje-international Jeremie Frimpong viel na een half uur uit bij Leverkusen. Het is nog niet duidelijk hoe ernstig zijn blessure is.
Lang leek het de wedstrijd te worden van Xavi Simons, die Leipzig al in de 7e minuut op voorsprong zette. De 20-jarige aanvaller nam de bal in het 16-metergebied aan en schoot, tussen een paar spelers in, vanuit de draai knap raak: 1-0. Het was het vijfde doelpunt in de Bundesliga van Simons.
Tweede doelpunt
Nathan Tella bracht Leverkusen kort na de pauze langszij (1-1). Het elftal van trainer Xabi Alonso was niet veel later in de buurt van een tweede doelpunt, maar Leipzig ontsnapte. Simons schakelde vervolgens snel om en gaf de bal in de loop van Dani Olmo mee. De Spanjaard stelde de snelle Loïs Openda in staat de 2-1 te maken.
Leverkusen richtte zich opnieuw op en Jonathan Tah maakte in de 63e minuut gelijk. Bij die stand leek het te blijven, totdat Hincapié toch nog toesloeg.
Achttien duels
Bayer Leverkusen is na achttien duels nog altijd ongeslagen en heeft 48 punten. Regerend kampioen Bayern München staat 7 punten achter op de koploper, maar speelde twee wedstrijden minder. Bayern ontvangt zondag Werder Bremen.
Nummer 3 VfB Stuttgart verloor voor de tweede week op rij, nu met 1-0 bij VfL Bochum. Stuttgart heeft 34 punten, RB Leipzig en Borussia Dortmund 33.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona gelooft niet meer in een nieuwe Super League. De kampioen van Spanje heeft zich teruggetrokken uit het project voor een nieuwe voetbalcompetitie die wil concurreren met de Champions League. "We hebben iedereen op de hoogte gesteld dat we ons hebben teruggetrokken", meldt de koploper van La Liga.
52 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De rentree van Alassane Pléa bij PSV laat nog wel even op zich wachten. De Franse aanvaller ondergaat binnenkort een aanvullende operatie die het herstel van zijn knieblessure moet bevorderen.
1 uur geledenKERKRADE (ANP) - Algemeen directeur Jordens Peters baalt van de vuurwerkactie van een groep supporters van Roda JC vrijdagavond in het thuisduel met ADO Den Haag. Daardoor werd de wedstrijd al na 13 seconden voor een kwartier stilgelegd.
4 uur geledenERMOUPOLI (ANP) - Luciano Narsingh maakt het seizoen af bij Hellas Syrou, uitkomend op het tweede niveau van Griekenland. De 35-jarige aanvaller was transfervrij sinds zijn vertrek afgelopen zomer bij Nea Salamis uit Cyprus.
5 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda is na een nieuwe nederlaag naar de laatste plaats in de Eredivisie gezakt. De kwakkelende ploeg van coach Carl Hoefkens verloor in eigen huis van Excelsior met 2-0. NAC speelde het overgrote deel van de wedstrijd met tien man, omdat Rio Hillen in de 12e minuut de rode kaart kreeg. Excelsior nam de drie punten dankbaar aan; het elftal van trainer Ruben den Uil klom naar de tiende plaats.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan voorlopig geen beroep doen op de Braziliaan Rodrygo. De aanvaller heeft een peesontsteking in zijn rechterhamstring, meldt de Spaanse voetbalclub op zijn website. Real doet geen mededeling over de duur van zijn afwezigheid, maar de aard van de blessure vraagt om een zorgvuldige behandeling.
18 uur geledenRIYAD (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo mist vrijdag ook de thuiswedstrijd van Al Nassr tegen Al Ittihad. Volgens veel media is de Portugese vedette nog steeds teleurgesteld in het staatsinvesteringsfonds PIF uit Saudi-Arabië.
18 uur geleden