Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koploper Bayer Leverkusen slaat in blessuretijd toe bij Leipzig

Koploper Bayer Leverkusen slaat in blessuretijd toe bij Leipzig

LEIPZIG (ANP) - Bayer Leverkusen heeft puntenverlies in de Bundesliga moeizaam weten te voorkomen. De koploper besliste de uitwedstrijd tegen RB Leipzig in de blessuretijd van de tweede helft: 2-3. De Ecuadoraan Piero Hincapié scoorde uit een hoekschop.

Oranje-international Jeremie Frimpong viel na een half uur uit bij Leverkusen. Het is nog niet duidelijk hoe ernstig zijn blessure is.

Lang leek het de wedstrijd te worden van Xavi Simons, die Leipzig al in de 7e minuut op voorsprong zette. De 20-jarige aanvaller nam de bal in het 16-metergebied aan en schoot, tussen een paar spelers in, vanuit de draai knap raak: 1-0. Het was het vijfde doelpunt in de Bundesliga van Simons.

Tweede doelpunt

Nathan Tella bracht Leverkusen kort na de pauze langszij (1-1). Het elftal van trainer Xabi Alonso was niet veel later in de buurt van een tweede doelpunt, maar Leipzig ontsnapte. Simons schakelde vervolgens snel om en gaf de bal in de loop van Dani Olmo mee. De Spanjaard stelde de snelle Loïs Openda in staat de 2-1 te maken.

Leverkusen richtte zich opnieuw op en Jonathan Tah maakte in de 63e minuut gelijk. Bij die stand leek het te blijven, totdat Hincapié toch nog toesloeg.

Achttien duels

Bayer Leverkusen is na achttien duels nog altijd ongeslagen en heeft 48 punten. Regerend kampioen Bayern München staat 7 punten achter op de koploper, maar speelde twee wedstrijden minder. Bayern ontvangt zondag Werder Bremen.

Nummer 3 VfB Stuttgart verloor voor de tweede week op rij, nu met 1-0 bij VfL Bochum. Stuttgart heeft 34 punten, RB Leipzig en Borussia Dortmund 33.

Meer uit Voetbal

Chong is het zat te zeggen dat iedereen bij Curaçao hetzelfde is

PHILADELPHIA (ANP) - Tahith Chong (26) is het zat om steeds uit te moeten leggen dat alle spelers bij Curaçao als 'broeders' van hem zijn. De aanvaller is de enige van de 26 selectiespelers die op het eiland is geboren. Verschillende internationale media hebben daar vraagtekens bij gezet. "We hebben allemaal roots uit Curaçao. We willen samen iets bijzonders bereiken. Iedereen is bij ons gelijk. Er is geen onderscheid", stelde Chong in het Philadelphia Stadium waar Curaçao op donderdag de derde groepswedstrijd tegen Ivoorkust speelt.

47 minuten geleden
Advocaat heeft goed gevoel over Curaçao voor treffen Ivoorkust

PHILADELPHIA (ANP) - Dick Advocaat (78) heeft vertrouwen in het elftal van Curaçao dat op donderdag de derde groepswedstrijd speelt tegen Ivoorkust. 'The Blue Wave' moet in het Philadelphia Stadium winnen om naar de zestiende finales te gaan. "We kunnen het iedere tegenstander moeilijk maken. Als we zo spelen als tegen Ecuador, dan zitten we in de goede richting. Ik heb er wel een goed gevoel bij."

48 minuten geleden
Oranje gaat voor groepswinst in laatste groepsduel met Tunesië

KANSAS CITY (ANP) - Ronald Koeman wil met het Nederlands elftal op het WK als eerste eindigen in de poule. De bondscoach houdt tijdens de laatste groepswedstrijd geen rekening met de mogelijke tegenstander in de zestiende finales. Ook vindt hij het niet nodig om spelers rust te gunnen. "We willen steeds beter worden op het WK", zei de 63-jarige oefenmeester op een persconferentie. "We willen goed voetbal spelen en een goede uitslag neerzetten. De uitslag van Japan tegen Zweden is ook van belang. Maar het belangrijkste zijn wij zelf."

51 minuten geleden
Gravenberch na reserverol op EK nu basisspeler: dat voelt goed

KANSAS CITY (ANP) - Ryan Gravenberch dankt zijn basisplaats in het Nederlands elftal aan de snelle ontwikkeling die hij bij Liverpool heeft doorgemaakt. Dat zei de middenvelder woensdag tijdens een persconferentie in Kansas City, een dag voor de laatste groepswedstrijd op het wereldkampioenschap tegen Tunesië.

54 minuten geleden
Koeman hoopt dat voorspelde noodweer uitblijft in Kansas City

KANSAS CITY (ANP) - Ronald Koeman hoopt dat de laatste groepswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Tunesië niet hoeft te worden onderbroken door noodweer. "We kunnen ons op alles voorbereiden, maar niet op het weer", zei de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het derde duel van Oranje op het WK. "Laten we hopen dat het duel onder goede omstandigheden gespeeld kan worden en ook kan worden afgemaakt. Maar dat weten we niet zeker."

57 minuten geleden
Zwitserland houdt gastland Canada van groepswinst op WK

VANCOUVER (ANP) - Zwitserland heeft zich dankzij een zege op gastland Canada verzekerd van de winst van poule B op het WK. De ploeg van bondscoach Murat Yakin maakte in Vancouver aan het begin van de tweede helft het verschil via Rubén Vargas en Johan Manzambi: 2-1.

3 uur geleden
FC Utrecht legt transfervrije linksback Paredes vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de Amerikaanse linksback Kevin Paredes transfervrij vastgelegd. De 23-jarige voetballer stond sinds begin 2022 onder contract bij VfL Wolfsburg, waarmee hij vorige maand degradeerde uit de Bundesliga. De viervoudig international van de VS kwam door een voetblessure de afgelopen twee seizoenen niet veel in actie. Daarvoor kreeg hij wel veel speeltijd.

4 uur geleden