Koploper Bayer Leverkusen slaat in blessuretijd toe bij Leipzig
LEIPZIG (ANP) - Bayer Leverkusen heeft puntenverlies in de Bundesliga moeizaam weten te voorkomen. De koploper besliste de uitwedstrijd tegen RB Leipzig in de blessuretijd van de tweede helft: 2-3. De Ecuadoraan Piero Hincapié scoorde uit een hoekschop.
Oranje-international Jeremie Frimpong viel na een half uur uit bij Leverkusen. Het is nog niet duidelijk hoe ernstig zijn blessure is.
Lang leek het de wedstrijd te worden van Xavi Simons, die Leipzig al in de 7e minuut op voorsprong zette. De 20-jarige aanvaller nam de bal in het 16-metergebied aan en schoot, tussen een paar spelers in, vanuit de draai knap raak: 1-0. Het was het vijfde doelpunt in de Bundesliga van Simons.
Tweede doelpunt
Nathan Tella bracht Leverkusen kort na de pauze langszij (1-1). Het elftal van trainer Xabi Alonso was niet veel later in de buurt van een tweede doelpunt, maar Leipzig ontsnapte. Simons schakelde vervolgens snel om en gaf de bal in de loop van Dani Olmo mee. De Spanjaard stelde de snelle Loïs Openda in staat de 2-1 te maken.
Leverkusen richtte zich opnieuw op en Jonathan Tah maakte in de 63e minuut gelijk. Bij die stand leek het te blijven, totdat Hincapié toch nog toesloeg.
Achttien duels
Bayer Leverkusen is na achttien duels nog altijd ongeslagen en heeft 48 punten. Regerend kampioen Bayern München staat 7 punten achter op de koploper, maar speelde twee wedstrijden minder. Bayern ontvangt zondag Werder Bremen.
Nummer 3 VfB Stuttgart verloor voor de tweede week op rij, nu met 1-0 bij VfL Bochum. Stuttgart heeft 34 punten, RB Leipzig en Borussia Dortmund 33.
Meer uit Voetbal
WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
9 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
9 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
10 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
12 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
12 uur geleden