Koploper Bayer Leverkusen in topper niet langs Borussia Dortmund
LEVERKUSEN (ANP) - Koploper Bayer Leverkusen heeft voor de tweede keer dit seizoen puntenverlies geleden in de Bundesliga. De topper tegen Borussia Dortmund eindigde in een 1-1-gelijkspel.
Leverkusen staat na dertien competitiewedstrijden op 35 punten en heeft nu evenveel verliespunten als achtervolger Bayern München, dat een duel minder heeft gespeeld. Op 15 september werd het in München 2-2 tussen beide ploegen.
Dortmund nam in Leverkusen na 5 minuten al de leiding. Spits Niclas Füllkrug bediende vleugelverdediger Julian Ryerson, die Leverkusen-doelman Lukas Hradecky passeerde. Het was voor Leverkusen de eerste achterstand dit seizoen in eigen huis.
Gelijkmaker
De ploeg van trainer Xabi Alonso werd daarna sterker, met Oranje-international Jeremie Frimpong als een van de opvallendste spelers. Hij stelde op slag van rust Florian Wirtz in staat om te scoren, maar de gelijkmaker werd afgekeurd wegens buitenspel van Victor Boniface.
In de tweede helft bleef Leverkusen zoeken naar de 1-1. Die viel ruim tien minuten voor tijd. De net ingevallen Patrik Schick behield in het strafschopgebied het overzicht en liet Boniface scoren.
Bij Borussia Dortmund, dat vijfde staat in de Bundesliga, bleef Oranje-international Donyell Malen het gehele duel op de bank.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Myron Boadu heeft zich dinsdag laten opereren aan zijn kniegewricht. De 24-jarige aanvaller moet zes tot acht weken revalideren, meldt de Eindhovense club.
14 minuten geledenDUBAI (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA overweegt een aanpassing van de buitenspelregel. "Misschien moet de speler in de toekomst volledig voorbij de verdediger zijn om buitenspel te staan", zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens de World Sports Summit in Dubai. In dat geval zou het geen buitenspel meer zijn als een been of arm van de aanvaller voor de laatste verdediger uitsteekt.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Terence Kongolo maakt in de voorbereiding op de tweede seizoenshelft geen onderdeel uit van het eerste elftal van NAC. De 31-jarige verdediger komt voorlopig niet in de plannen voor en traint na de winterstop mee met NAC Onder 21, meldt de club uit Breda op de website.
1 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De 58-jarige Japanner Kazuyoshi Miura maakt zich op voor zijn 41e seizoen als profvoetballer. "Mijn passie voor het voetbal is niet veranderd, hoe oud ik ook ben", zei hij tijdens een presentatie bij zijn nieuwe club Fukushima United.
8 uur geledenDUBAI (ANP) - Alle inkomsten uit de kaartverkoop van het WK 2026 worden geïnvesteerd in het voetbal wereldwijd, verzekert voorzitter Gianni Infantino van de FIFA. "We zijn de enige organisatie in de wereld die voetbal wereldwijd financiert", zei de Zwitser. "Daarom wordt er in zoveel landen gevoetbald."
8 uur geledenRABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
19 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
20 uur geleden