Koploper Bayer Leverkusen in topper niet langs Borussia Dortmund
LEVERKUSEN (ANP) - Koploper Bayer Leverkusen heeft voor de tweede keer dit seizoen puntenverlies geleden in de Bundesliga. De topper tegen Borussia Dortmund eindigde in een 1-1-gelijkspel.
Leverkusen staat na dertien competitiewedstrijden op 35 punten en heeft nu evenveel verliespunten als achtervolger Bayern München, dat een duel minder heeft gespeeld. Op 15 september werd het in München 2-2 tussen beide ploegen.
Dortmund nam in Leverkusen na 5 minuten al de leiding. Spits Niclas Füllkrug bediende vleugelverdediger Julian Ryerson, die Leverkusen-doelman Lukas Hradecky passeerde. Het was voor Leverkusen de eerste achterstand dit seizoen in eigen huis.
Gelijkmaker
De ploeg van trainer Xabi Alonso werd daarna sterker, met Oranje-international Jeremie Frimpong als een van de opvallendste spelers. Hij stelde op slag van rust Florian Wirtz in staat om te scoren, maar de gelijkmaker werd afgekeurd wegens buitenspel van Victor Boniface.
In de tweede helft bleef Leverkusen zoeken naar de 1-1. Die viel ruim tien minuten voor tijd. De net ingevallen Patrik Schick behield in het strafschopgebied het overzicht en liet Boniface scoren.
Bij Borussia Dortmund, dat vijfde staat in de Bundesliga, bleef Oranje-international Donyell Malen het gehele duel op de bank.
Meer uit Voetbal
MONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.
55 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Jaden Slory maakt het seizoen af bij Go Ahead Eagles. De club uit Deventer huurt de 20-jarige vleugelspeler van Feyenoord. Hij stond in de belangstelling van meerdere clubs. Slory koos voor Go Ahead Eagles omdat hij goede herinneringen bewaart aan trainer Melvin Boel, die hij tijdens zijn periode bij FC Dordrecht leerde kennen.
3 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de samenwerking met hoofdsponsor syNeo per direct beëindigd. Het Duitse cosmeticabedrijf wilde niet langer voldoen aan de contractuele verplichtingen, meldt de Limburgse club uit de Eredivisie op zijn website. Volgens regionale omroep L1 zou het bedrijf jaarlijks 600.000 euro inbrengen en betrof het een contract van vijf seizoenen.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De rode kaart die NEC-aanvaller Sami Ouaissa afgelopen zaterdag kreeg in de thuiswedstrijd tegen Ajax (2-2) heeft geen gevolgen gekregen. Scheidsrechter Allard Lindhout bestrafte een overtreding in de 59e minuut op Davy Klaassen met rood. De KNVB heeft de kaart geseponeerd.
4 uur geledenZURICH (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal sluit het kalenderjaar, net als vorig jaar, af als zevende op de FIFA-ranglijst. Europees kampioen Spanje blijft lijstaanvoerder. Wereldkampioen Argentinië en Frankrijk maken de top-3 compleet. De gehele top-10 is onveranderd gebleven ten opzichte van vorige maand.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool vreest dat Alexander Isak in de gewonnen uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur (1-2) afgelopen zaterdag een beenbreuk heeft opgelopen. Dat melden The Athletic en Sky Sports. De Engelse club is nog in afwachting van de resultaten van een scan.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Shanice van de Sanden (33) gaat bij PSV voetballen. De aanvalster komt transfervrij over van het Mexicaanse Toluca en tekent een contract tot medio 2027. Van de Sanden sluit tijdens de voorbereiding op de tweede helft van het seizoen aan bij het elftal van Roeland ten Berge.
8 uur geleden