Koploper Barça verliest bij Sociedad, De Jong in rust gewisseld
SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft bij Real Sociedad de tweede competitienederlaag van het seizoen geleden. De koploper uit Catalonië leek via Robert Lewandowski nog vroeg op voorsprong te komen, maar de treffer ging niet door om buitenspel. Vervolgens was de thuisploeg de betere en maakte Surinaams international Sheraldo Becker de winnende treffer (1-0). Frenkie de Jong bleef in de rust achter in de kleedkamer.
Lewandowski werkte de bal na een klein kwartier binnen na een afgeslagen schot van aanvoerder De Jong, dat de Baskische verdediging niet genoeg verwerkte. De Pool bleek na het bekijken van de videobeelden op het moment dat De Jong schoot echter buitenspel te staan, al was dat niet op alle beelden goed te zien.
Sociedad kwam na ruim een half uur op voorsprong via voormalig PEC Zwolle- en ADO Den Haag-aanvaller Becker. Het was zijn derde competitiedoelpunt voor Sociedad en eerste van het seizoen. Via onder anderen Spaans international Mikel Oyarzabal had de thuisploeg de marge nog kunnen vergroten.
De Jong
De Jong werd in de eerste helft al even behandeld na een duel, maar gaf vervolgens aan dat hij verder kon. Aan het begin van de tweede helft keerde de middenvelder echter niet terug uit de kleedkamer. De Jong maakt juist voor het eerst in maanden deel uit van de selectie van het Nederlands elftal, die maandag bij elkaar komt in Zeist.
Barcelona heeft aan kop van La Liga nog 6 punten voorsprong op Real Madrid. De aartsrivaal mag nog een duel inhalen.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.
1 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
11 uur geledenWELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.
12 uur geleden