Koploper Barça verliest bij Sociedad, De Jong in rust gewisseld
SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft bij Real Sociedad de tweede competitienederlaag van het seizoen geleden. De koploper uit Catalonië leek via Robert Lewandowski nog vroeg op voorsprong te komen, maar de treffer ging niet door om buitenspel. Vervolgens was de thuisploeg de betere en maakte Surinaams international Sheraldo Becker de winnende treffer (1-0). Frenkie de Jong bleef in de rust achter in de kleedkamer.
Lewandowski werkte de bal na een klein kwartier binnen na een afgeslagen schot van aanvoerder De Jong, dat de Baskische verdediging niet genoeg verwerkte. De Pool bleek na het bekijken van de videobeelden op het moment dat De Jong schoot echter buitenspel te staan, al was dat niet op alle beelden goed te zien.
Sociedad kwam na ruim een half uur op voorsprong via voormalig PEC Zwolle- en ADO Den Haag-aanvaller Becker. Het was zijn derde competitiedoelpunt voor Sociedad en eerste van het seizoen. Via onder anderen Spaans international Mikel Oyarzabal had de thuisploeg de marge nog kunnen vergroten.
De Jong
De Jong werd in de eerste helft al even behandeld na een duel, maar gaf vervolgens aan dat hij verder kon. Aan het begin van de tweede helft keerde de middenvelder echter niet terug uit de kleedkamer. De Jong maakt juist voor het eerst in maanden deel uit van de selectie van het Nederlands elftal, die maandag bij elkaar komt in Zeist.
Barcelona heeft aan kop van La Liga nog 6 punten voorsprong op Real Madrid. De aartsrivaal mag nog een duel inhalen.
Meer uit Voetbal
EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
7 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
7 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
10 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
16 uur geleden