Koploper Barça verliest bij Sociedad, De Jong in rust gewisseld
SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft bij Real Sociedad de tweede competitienederlaag van het seizoen geleden. De koploper uit Catalonië leek via Robert Lewandowski nog vroeg op voorsprong te komen, maar de treffer ging niet door om buitenspel. Vervolgens was de thuisploeg de betere en maakte Surinaams international Sheraldo Becker de winnende treffer (1-0). Frenkie de Jong bleef in de rust achter in de kleedkamer.
Lewandowski werkte de bal na een klein kwartier binnen na een afgeslagen schot van aanvoerder De Jong, dat de Baskische verdediging niet genoeg verwerkte. De Pool bleek na het bekijken van de videobeelden op het moment dat De Jong schoot echter buitenspel te staan, al was dat niet op alle beelden goed te zien.
Sociedad kwam na ruim een half uur op voorsprong via voormalig PEC Zwolle- en ADO Den Haag-aanvaller Becker. Het was zijn derde competitiedoelpunt voor Sociedad en eerste van het seizoen. Via onder anderen Spaans international Mikel Oyarzabal had de thuisploeg de marge nog kunnen vergroten.
De Jong
De Jong werd in de eerste helft al even behandeld na een duel, maar gaf vervolgens aan dat hij verder kon. Aan het begin van de tweede helft keerde de middenvelder echter niet terug uit de kleedkamer. De Jong maakt juist voor het eerst in maanden deel uit van de selectie van het Nederlands elftal, die maandag bij elkaar komt in Zeist.
Barcelona heeft aan kop van La Liga nog 6 punten voorsprong op Real Madrid. De aartsrivaal mag nog een duel inhalen.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
5 uur geledenGIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
23 uur geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
1 dag geleden