Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koploper Barça verliest bij Sociedad, De Jong in rust gewisseld

Koploper Barça verliest bij Sociedad, De Jong in rust gewisseld

SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft bij Real Sociedad de tweede competitienederlaag van het seizoen geleden. De koploper uit Catalonië leek via Robert Lewandowski nog vroeg op voorsprong te komen, maar de treffer ging niet door om buitenspel. Vervolgens was de thuisploeg de betere en maakte Surinaams international Sheraldo Becker de winnende treffer (1-0). Frenkie de Jong bleef in de rust achter in de kleedkamer.

Lewandowski werkte de bal na een klein kwartier binnen na een afgeslagen schot van aanvoerder De Jong, dat de Baskische verdediging niet genoeg verwerkte. De Pool bleek na het bekijken van de videobeelden op het moment dat De Jong schoot echter buitenspel te staan, al was dat niet op alle beelden goed te zien.

Sociedad kwam na ruim een half uur op voorsprong via voormalig PEC Zwolle- en ADO Den Haag-aanvaller Becker. Het was zijn derde competitiedoelpunt voor Sociedad en eerste van het seizoen. Via onder anderen Spaans international Mikel Oyarzabal had de thuisploeg de marge nog kunnen vergroten.

De Jong

De Jong werd in de eerste helft al even behandeld na een duel, maar gaf vervolgens aan dat hij verder kon. Aan het begin van de tweede helft keerde de middenvelder echter niet terug uit de kleedkamer. De Jong maakt juist voor het eerst in maanden deel uit van de selectie van het Nederlands elftal, die maandag bij elkaar komt in Zeist.

Barcelona heeft aan kop van La Liga nog 6 punten voorsprong op Real Madrid. De aartsrivaal mag nog een duel inhalen.

Meer uit Voetbal

De Roon scoort in beker voor winnend Atalanta

BERGAMO (ANP) - Marten de Roon heeft met Atalanta de kwartfinales van het Italiaanse bekertoernooi bereikt. De 34-jarige middenvelder maakte in de met 4-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Genoa het tweede doelpunt. De Roon schoot in de 54e minuut van afstand fraai raak.

3 minuten geleden
Duitsland organiseert in 2029 EK voetbal voor vrouwen

NYON (ANP/DPA) - Duitsland organiseert in 2029 het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. Dat heeft de UEFA bekendgemaakt. Duitsland kreeg de voorkeur boven Polen en de gezamenlijke kandidatuur van Zweden en Denemarken.

4 minuten geleden
Hekkensluiter Mainz ontslaat trainer Henriksen

MAINZ (ANP) - Voetbalclub FSV Mainz 05 heeft de Deense trainer Bo Henriksen ontslagen. De Duitse club is de hekkensluiter in de Bundesliga en zegt op sportieve gronden aan een nieuwe start toe te zijn.

32 minuten geleden
Sevilla moet tribune na staken stadsderby drie duels leeg laten

SEVILLA (ANP) - Sevilla FC moet drie thuiswedstrijden zonder een deel van het fanatieke publiek in de noordkant van het stadion spelen. Dat heeft de tuchtcommissie van de Spaanse voetbalbond (RFEF) woensdag bepaald. De club uit Sevilla krijgt de straf opgelegd vanwege verschillende incidenten bij de derby tegen Real Betis van afgelopen zondag.

1 uur geleden
Clubs hoeven spelers voor Afrika Cup pas 15 december af te staan

ZÜRICH (ANP/BELGA) - Clubs hoeven spelers voor de Afrika Cup pas af te staan vanaf maandag 15 december. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt. De Afrika Cup is van 21 december tot en met 18 januari in Marokko.

1 uur geleden
Doelman Vaessen van FC Groningen in hoger beroep vrijgesproken

ZESIT (ANP) - Doelman Etienne Vaessen van FC Groningen is ook in hoger beroep vrijgesproken na zijn rode kaart in het verloren bekerduel met Sparta Rotterdam (5-2) op 30 oktober. De keeper was al vrijgesproken door de onafhankelijke tuchtcommissie betaald voetbal, maar de aanklager betaald voetbal was het daarmee niet eens. De onafhankelijke commissie van beroep laat de vrijspraak staan.

4 uur geleden
Bondscoach Veurink hoopte op meer tegenstand van Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.

16 uur geleden