Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koploper Barça verliest bij Sociedad, De Jong in rust gewisseld

Koploper Barça verliest bij Sociedad, De Jong in rust gewisseld

SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft bij Real Sociedad de tweede competitienederlaag van het seizoen geleden. De koploper uit Catalonië leek via Robert Lewandowski nog vroeg op voorsprong te komen, maar de treffer ging niet door om buitenspel. Vervolgens was de thuisploeg de betere en maakte Surinaams international Sheraldo Becker de winnende treffer (1-0). Frenkie de Jong bleef in de rust achter in de kleedkamer.

Lewandowski werkte de bal na een klein kwartier binnen na een afgeslagen schot van aanvoerder De Jong, dat de Baskische verdediging niet genoeg verwerkte. De Pool bleek na het bekijken van de videobeelden op het moment dat De Jong schoot echter buitenspel te staan, al was dat niet op alle beelden goed te zien.

Sociedad kwam na ruim een half uur op voorsprong via voormalig PEC Zwolle- en ADO Den Haag-aanvaller Becker. Het was zijn derde competitiedoelpunt voor Sociedad en eerste van het seizoen. Via onder anderen Spaans international Mikel Oyarzabal had de thuisploeg de marge nog kunnen vergroten.

De Jong

De Jong werd in de eerste helft al even behandeld na een duel, maar gaf vervolgens aan dat hij verder kon. Aan het begin van de tweede helft keerde de middenvelder echter niet terug uit de kleedkamer. De Jong maakt juist voor het eerst in maanden deel uit van de selectie van het Nederlands elftal, die maandag bij elkaar komt in Zeist.

Barcelona heeft aan kop van La Liga nog 6 punten voorsprong op Real Madrid. De aartsrivaal mag nog een duel inhalen.

Meer uit Voetbal

Brighton & Hove Albion bouwt apart stadion voor vrouwenteam

BRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.

2 uur geleden
Verdediger Stones vertrekt na tien jaar bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.

4 uur geleden
KNVB-directeur: onwijs vervelend om tegenover NAC te staan

UTRECHT (ANP) - Marianne van Leeuwen vindt het "onwijs vervelend" dat de KNVB tegenover NAC in de rechtszaal staat. Dat zei de directeur betaald voetbal na het kort geding voor de rechtbank in Utrecht. Daarin eist NAC Breda dat een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt overgespeeld omdat er een speler op het veld stond die niet speelgerechtigd was.

7 uur geleden
NAC houdt vast aan eis overspelen duel met Go Ahead Eagles

UTRECHT (ANP) - NAC Breda houdt vast aan de eis om het competitieduel met Go Ahead Eagles over te spelen. Dat heeft de advocaat van de Bredase club voor de rechtbank in Utrecht gezegd in een zaak tegen de KNVB. Volgens NAC gaat het om "het consequent toepassen van de regels" omdat bij de Eagles een speler meedeed die niet speelgerechtigd was. "Bij afwijking ontstaat willekeur", aldus de advocaat. De rechter doet maandag om 12.00 uur uitspraak in het kort geding.

9 uur geleden
Media: gele kaarten tijdens WK ook al na groepsfase geschrapt

VANCOUVER (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA voert na de groepsfase van het komende WK een extra moment in om gele kaarten te schrappen. Dat moet voorkomen dat meer spelers geschorst worden, nu het toernooi door het hogere aantal deelnemers een extra knock-outronde kent. Na de kwartfinales worden de gele kaarten ook geschrapt, net als tijdens eerdere WK's. Dat melden bronnen aan de Britse omroep BBC en het Duitse persbureau dpa.

9 uur geleden
Mendy (Cagliari) maakt snelste goal van dit seizoen in Serie A

CAGLIARI (ANP) - De 19-jarige Senegalese voetballer Paul Mendy heeft zijn basisdebuut bij de Italiaanse club Cagliari gevierd met het snelste doelpunt van dit seizoen in de Serie A. Hij kopte al na zestien seconden de 1-0 binnen tegen Atalanta. Enkele minuten later werkte hij ook de 2-0 binnen.

21 uur geleden
Noorse voetbalbond wil afschaffing FIFA-vredesprijs

OSLO (ANP/DPA) - De Noorse voetbalbond roept de wereldbond FIFA op de controversiële vredesprijs af te schaffen. Voorzitter Lise Klaveness bekritiseerde in een onlinepersconferentie de invoering van de prijs door FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg hem in december voor het eerst uitgereikt.

23 uur geleden