Koploper Atlético Madrid wint weer eens op eigen veld
MADRID (ANP) - Koploper Atlético Madrid is weer een stapje dichter bij de landstitel gekomen. De ploeg van coach Diego Simeone versloeg middenmoter Athletic Bilbao met 2-1. Daardoor hebben de Madrilenen nu een voorsprong van 6 punten op nummer 2 Barcelona. Er zijn nog twaalf speelronden te gaan in La Liga. Nummer 3 Real Madrid heeft 8 punten minder dan de stadgenoot.
Het zag er aanvankelijk in het lege Wanda Metropolitano niet rooskleurig uit voor de thuisclub. Met een fortuinlijk schot opende Iker Muniain in de 21e minuut de score voor Athletic Bilbao. Op slag van rust zorgde Marcos Llorente met een kopbal voor de gelijkmaker. Luis Suárez benutte kort na de rust een strafschop voor Atlético. Het was zijn achttiende competitietreffer.
Voor Atlético was het de eerste zege in een serie van vijf thuiswedstrijden. Voor bekerfinalist Athletic Bilbao daarentegen was het de eerste nederlaag in een reeks van negen duels.
Meer uit Voetbal
PORTLAND (ANP) - Aanvaller Vincent Janssen vervolgt zijn voetbalcarrière bij het Amerikaanse Portland Timbers in de Major League Soccer. De 32-jarige oud-international komt transfervrij over van Royal Antwerp FC en tekent een contract voor twee jaar bij de club uit de staat Oregon.
8 uur geledenZABRZE (ANP) - Fenerbahçe heeft zich ten koste van Górnik Zabrze geplaatst voor de derde voorronde van de Champions League. De Turkse club van de Nederlanders Nathan Aké en Jayden Oosterwolde speelde in de returnwedstrijd in Polen met 1-1 gelijk. Fenerbahçe had de eerste wedstrijd in Istanbul met 1-0 gewonnen.
8 uur geledenZÜRICH (ANP/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino noemt de plannen om een deel van de commerciële rechten van de toekomstige WK's te verkopen "een kans, maar geen verplichting". Dat zei de Zwitser in een video die woensdagavond werd vrijgegeven door de wereldvoetbalbond.
9 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft ondanks de thuisnederlaag tegen Ferencváros in de tweede voorronde van de Europa League "alle vertrouwen" in de returnwedstrijd in Hongarije van donderdag. De ploeg uit Enschede verloor vorige week met 2-1 in de eigen Grolsch Veste.
11 uur geledenZÜRICH (ANP) - De tuchtcommissie van de FIFA is procedures gestart tegen de Argentijnse voetbalbond en onder anderen de spelers Leandro Paredes, Nahuel Molina en Thiago Almada vanwege mogelijke misdragingen tijdens het afgelopen WK. Dat meldde de wereldvoetbalbond woensdag.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax mist donderdag in de returnwedstrijd tegen FK Vojvodina in de tweede voorronde van de Conference League nog verdedigers Josip Šutalo, Ko Itakura en Dies Janse. Dat zei trainer Míchel een dag voor de wedstrijd in de Johan Cruijff ArenA. De Amsterdammers wonnen het eerste duel in Servië met 4-1.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer vertrekt bij Feyenoord. De Rotterdammers verkopen de 20-jarige Slowaakse buitenspeler aan VfB Stuttgart, de nummer 4 van vorig seizoen uit de Bundesliga. Feyenoord ontvangt naar verluidt zeker 15 miljoen euro voor Sauer, die nog een contract voor twee jaar had in De Kuip.
14 uur geleden