Koploper Atlético Madrid wint weer eens op eigen veld
MADRID (ANP) - Koploper Atlético Madrid is weer een stapje dichter bij de landstitel gekomen. De ploeg van coach Diego Simeone versloeg middenmoter Athletic Bilbao met 2-1. Daardoor hebben de Madrilenen nu een voorsprong van 6 punten op nummer 2 Barcelona. Er zijn nog twaalf speelronden te gaan in La Liga. Nummer 3 Real Madrid heeft 8 punten minder dan de stadgenoot.
Het zag er aanvankelijk in het lege Wanda Metropolitano niet rooskleurig uit voor de thuisclub. Met een fortuinlijk schot opende Iker Muniain in de 21e minuut de score voor Athletic Bilbao. Op slag van rust zorgde Marcos Llorente met een kopbal voor de gelijkmaker. Luis Suárez benutte kort na de rust een strafschop voor Atlético. Het was zijn achttiende competitietreffer.
Voor Atlético was het de eerste zege in een serie van vijf thuiswedstrijden. Voor bekerfinalist Athletic Bilbao daarentegen was het de eerste nederlaag in een reeks van negen duels.
Meer uit Voetbal
PERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
18 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Niemand kan Iran uitsluiten van het WK voetbal. Dat stelt de nationale voetbalploeg van het land in een bericht op sociale media in een reactie op uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president zou "het niet gepast zijn" om naar het WK te komen voor "hun eigen leven en veiligheid".
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht kan de laatste acht wedstrijden van dit seizoen niet beschikken over Miguel Rodríguez. De 22-jarige Spaanse buitenspeler heeft tijdens de training een zware knieblessure opgelopen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
19 uur geleden