Koploper Atlético Madrid wint weer eens op eigen veld
MADRID (ANP) - Koploper Atlético Madrid is weer een stapje dichter bij de landstitel gekomen. De ploeg van coach Diego Simeone versloeg middenmoter Athletic Bilbao met 2-1. Daardoor hebben de Madrilenen nu een voorsprong van 6 punten op nummer 2 Barcelona. Er zijn nog twaalf speelronden te gaan in La Liga. Nummer 3 Real Madrid heeft 8 punten minder dan de stadgenoot.
Het zag er aanvankelijk in het lege Wanda Metropolitano niet rooskleurig uit voor de thuisclub. Met een fortuinlijk schot opende Iker Muniain in de 21e minuut de score voor Athletic Bilbao. Op slag van rust zorgde Marcos Llorente met een kopbal voor de gelijkmaker. Luis Suárez benutte kort na de rust een strafschop voor Atlético. Het was zijn achttiende competitietreffer.
Voor Atlético was het de eerste zege in een serie van vijf thuiswedstrijden. Voor bekerfinalist Athletic Bilbao daarentegen was het de eerste nederlaag in een reeks van negen duels.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim heeft dinsdag weer de beschikking over Youri Baas voor de uitwedstrijd in de Champions League tegen Villarreal. De 22-jarige verdediger miste de laatste twee wedstrijden van de Amsterdammers door een blessure.
49 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zaterdag alsnog de beschikking over Ramiz Zerrouki voor het thuisduel met Excelsior. De rode kaart die de Algerijnse middenvelder zondag in de gewonnen wedstrijd bij Heracles Almelo kreeg, is geseponeerd. Dat meldt de club uit Enschede op X.
3 uur geledenRABAT (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft "het onacceptabele gedrag van enkele spelers en officials" tijdens de finale van de Afrika Cup tussen Senegal en gastland Marokko veroordeeld. Tijdens de eindstrijd in Rabat haalde de Senegalese bondscoach onder meer zijn team van het veld, omdat hij het niet eens was met een beslissing van de arbiter. Na de terugkeer op het veld won Senegal alsnog na een verlenging.
4 uur geledenSAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
16 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
16 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
16 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
17 uur geleden