Koploper Atlético Madrid verrassend onderuit bij Leganés
LEGANÉS (ANP) - Atlético Madrid heeft na acht overwinningen op rij weer eens verloren in La Liga. Dat gebeurde verrassend in een uitwedstrijd bij Leganés, de bescheiden nummer 16. Antoine Griezmann verzuimde kort voor tijd het puntenverlies te beperken. De Fransman miste een strafschop. Het was pas de tweede competitienederlaag van dit seizoen voor de ploeg van trainer Diego Simeone.
De enige treffer in de voorstad van Madrid viel kort na rust. Verdediger Matija Nastasic scoorde met het hoofd uit een hoekschop van Daniel Raba.
Atlético had in alle competities samen zelfs vijftien keer achter elkaar gewonnen. "Het waren vijftien bijzondere wedstrijden. Ik ben er trots op dat we hiermee een clubrecord hebben behaald", zei Simeone bij streamingdienst DAZN. "Het doelpunt gaf Leganés de kracht om nog feller te verdedigen. We moeten deze nederlaag accepteren en toewerken naar dinsdag." Dan speelt Atlético in de Champions League een thuiswedstrijd tegen Bayer Leverkusen.
Atlético heeft in La Liga nu 44 punten uit twintig duels. Real Madrid heeft een punt minder en speelt zondag nog thuis tegen Las Palmas.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.
9 uur geledenPRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.
9 uur geledenPRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).
9 uur geledenFREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".
11 uur geledenPRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.
11 uur geledenZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.
12 uur geleden