Koploper Atlético Madrid verrassend onderuit bij Leganés
LEGANÉS (ANP) - Atlético Madrid heeft na acht overwinningen op rij weer eens verloren in La Liga. Dat gebeurde verrassend in een uitwedstrijd bij Leganés, de bescheiden nummer 16. Antoine Griezmann verzuimde kort voor tijd het puntenverlies te beperken. De Fransman miste een strafschop. Het was pas de tweede competitienederlaag van dit seizoen voor de ploeg van trainer Diego Simeone.
De enige treffer in de voorstad van Madrid viel kort na rust. Verdediger Matija Nastasic scoorde met het hoofd uit een hoekschop van Daniel Raba.
Atlético had in alle competities samen zelfs vijftien keer achter elkaar gewonnen. "Het waren vijftien bijzondere wedstrijden. Ik ben er trots op dat we hiermee een clubrecord hebben behaald", zei Simeone bij streamingdienst DAZN. "Het doelpunt gaf Leganés de kracht om nog feller te verdedigen. We moeten deze nederlaag accepteren en toewerken naar dinsdag." Dan speelt Atlético in de Champions League een thuiswedstrijd tegen Bayer Leverkusen.
Atlético heeft in La Liga nu 44 punten uit twintig duels. Real Madrid heeft een punt minder en speelt zondag nog thuis tegen Las Palmas.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
3 uur geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
20 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
20 uur geleden