Koploper Atlético Madrid verrassend onderuit bij Leganés
LEGANÉS (ANP) - Atlético Madrid heeft na acht overwinningen op rij weer eens verloren in La Liga. Dat gebeurde verrassend in een uitwedstrijd bij Leganés, de bescheiden nummer 16. Antoine Griezmann verzuimde kort voor tijd het puntenverlies te beperken. De Fransman miste een strafschop. Het was pas de tweede competitienederlaag van dit seizoen voor de ploeg van trainer Diego Simeone.
De enige treffer in de voorstad van Madrid viel kort na rust. Verdediger Matija Nastasic scoorde met het hoofd uit een hoekschop van Daniel Raba.
Atlético had in alle competities samen zelfs vijftien keer achter elkaar gewonnen. "Het waren vijftien bijzondere wedstrijden. Ik ben er trots op dat we hiermee een clubrecord hebben behaald", zei Simeone bij streamingdienst DAZN. "Het doelpunt gaf Leganés de kracht om nog feller te verdedigen. We moeten deze nederlaag accepteren en toewerken naar dinsdag." Dan speelt Atlético in de Champions League een thuiswedstrijd tegen Bayer Leverkusen.
Atlético heeft in La Liga nu 44 punten uit twintig duels. Real Madrid heeft een punt minder en speelt zondag nog thuis tegen Las Palmas.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo gaat met het Surinaamse elftal "aan een sterk plan werken" om zich in maart alsnog te kwalificeren voor het WK voetbal. Suriname is bij de loting voor de play-offs gekoppeld aan Bolivia en treft bij winst daarna Irak. "We hebben vier maanden, dat is genoeg tijd om ons helemaal in te leven, een plan te bouwen en het team klaar te maken voor wat komt", aldus Menzo tegen het ANP. "Voorbereiding is macht."
12 uur geledenLIVINGSTON (ANP) - Voetballer Joshua Brenet mag de uitwedstrijd van zijn club Livingston tegen Rangers FC zaterdag overslaan. Trainer David Martindale geeft de international van Curaçao vrijaf om de kwalificatie voor het WK te vieren.
18 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Ella Peddemors en Lineth Beerensteyn hebben de voetbalsters van VfL Wolfsburg aan een thuiszege op Manchester United (5-2) in de Champions League geholpen. De Nederlandse internationals maakten vier van de vijf doelpunten voor hun ploeg.
1 dag geledenLISSABON (ANP) - Dodi Lukebakio mist dinsdag de uitwedstrijd van Benfica tegen Ajax in de Champions League. De aanvallende middenvelder heeft woensdag een breuk in zijn linkerenkel opgelopen tijdens de kwalificatiewedstrijd van België tegen Liechtenstein (7-0) voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
1 dag geledenRABAT (ANP) - Achraf Hakimi is verkozen tot Afrikaans voetballer van het jaar. De 27-jarige rechtsback won dit seizoen de Champions League en Franse titel en beker met Paris Saint-Germain. Hij plaatste zich met Marokko voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 dag geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is op 5 december een van de twaalf groepshoofden tijdens de loting voor het WK voetbal van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit de wereldranglijst die wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijgegeven.
1 dag geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi heeft op sociale media zijn excuses aangeboden aan zijn club en de Duitse nationale selectie. Bondscoach Julian Nagelsmann had Adeyemi voor de afgelopen interlandperiode wel geselecteerd, maar hield hem buiten de ploeg nadat naar buiten was gekomen dat een rechter de vleugelspeler een boete van 450.000 euro heeft opgelegd voor verboden wapenbezit.
1 dag geleden