Koploper Atlético Madrid verrassend onderuit bij Leganés
LEGANÉS (ANP) - Atlético Madrid heeft na acht overwinningen op rij weer eens verloren in La Liga. Dat gebeurde verrassend in een uitwedstrijd bij Leganés, de bescheiden nummer 16. Antoine Griezmann verzuimde kort voor tijd het puntenverlies te beperken. De Fransman miste een strafschop. Het was pas de tweede competitienederlaag van dit seizoen voor de ploeg van trainer Diego Simeone.
De enige treffer in de voorstad van Madrid viel kort na rust. Verdediger Matija Nastasic scoorde met het hoofd uit een hoekschop van Daniel Raba.
Atlético had in alle competities samen zelfs vijftien keer achter elkaar gewonnen. "Het waren vijftien bijzondere wedstrijden. Ik ben er trots op dat we hiermee een clubrecord hebben behaald", zei Simeone bij streamingdienst DAZN. "Het doelpunt gaf Leganés de kracht om nog feller te verdedigen. We moeten deze nederlaag accepteren en toewerken naar dinsdag." Dan speelt Atlético in de Champions League een thuiswedstrijd tegen Bayer Leverkusen.
Atlético heeft in La Liga nu 44 punten uit twintig duels. Real Madrid heeft een punt minder en speelt zondag nog thuis tegen Las Palmas.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn tweede nederlaag op rij geleden. Vier dagen na de 4-0 bij Atlético Madrid in het Spaanse bekertoernooi verloor de ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong de competitiewedstrijd bij Girona met 2-1. Barcelona moet na de nederlaag de koppositie in La Liga afstaan aan Real Madrid, dat nu 2 punten meer heeft.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.
9 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.
10 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - José Mourinho vreest Real Madrid meer dan ooit. "Een gekrenkte ploeg is gevaarlijk", zei de coach van het Portugese Benfica op de persconferentie in aanloop naar het eerste treffen met de Spaanse club in de tussenronde van de Champions League. Mourinho verwees naar de 4-2-zege op Real Madrid vorige maand in de laatste ronde van de groepsfase, waardoor vijftienvoudig Champions League-winnaar Real zich niet rechtstreeks plaatste bij de laatste zestien.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Thibo Baeten van Go Ahead Eagles is voor drie wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk. De KNVB heeft de aanvaller de straf opgelegd vanwege de overtreding die hij zondag maakte op Feyenoord-speler Oussama Targhalline, waarvoor hij rood kreeg.
15 uur geledenSANTOS (ANP) - Neymar is na twee maanden blessureleed weer in actie gekomen voor zijn Braziliaanse club Santos. In het Campeonato Paulista, het kampioenschap van de staat São Paulo, viel hij bij rust in tegen Velo Clube. Hij gaf een assist in de thuiswedstrijd die Santos met 6-0 won. De Braziliaan onderging in december een knieoperatie.
19 uur geledenNAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.
1 dag geleden