Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koploper Atlético Madrid verliest bij Sevilla

Koploper Atlético Madrid verliest bij Sevilla

SEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft in de strijd om de Spaanse titel een kostbare nederlaag geïncasseerd. De koploper ging bij nummer 4 Sevilla met 1-0 onderuit. Daardoor kan FC Barcelona op 1 punt komen van de lijstaanvoerder. De ploeg van trainer Ronald Koeman moet daarvoor maandagavond winnen in de thuiswedstrijd tegen het laaggeklasseerde Real Valladolid. Real Madrid, dat met 2-0 won van SD Eibar, heeft 3 punten minder dan de leidende stadgenoot.

Dankzij keeper Jan Oblak kwam Atlético de beginfase ongeschonden door. De Sloveen stopte een strafschop van Lucas Ocampos, die raak had geschoten in zijn negen voorgaande penalty's in La Liga voor Sevilla. Oblak keerde in de voorgaande competitiewedstrijd op eigen veld tegen Alavés (1-0) in de slotfase ook al een strafschop.

Atlético slaagde er tegen Sevilla, met aanvaller Luuk de Jong als basisspeler, niet in om veel kansen te creëren. Ook clubtopscorer Luis Suárez kon de ban niet breken voor de Madrileense ploeg. Het was Marcos Acuña die in de 70e minuut het verschil maakte. De Argentijn kopte raak uit een voorzet van Jesús Navas. De VAR bekeek het doelpunt aandachtig vanwege een vermeende handsbal, maar greep niet in.

De Jong werd bij de thuisploeg na ruim een uur gewisseld. Karim Rekik bleef op de bank.

Meer uit Voetbal

UEFA roept Kvaratskhelia uit tot beste speler in Champions League

NYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.

28 minuten geleden
Arsenal viert dag na verloren finale landstitel in Londen

LONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.

54 minuten geleden
Uruguayaanse voetballers zonder aanvaller Suárez naar WK

MONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.

56 minuten geleden
Oranje-opponent Japan boekt nipte oefenzege op IJsland

TOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.

3 uur geleden
Oranje traint voor 1500 enthousiaste toeschouwers in Zeist

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste groepstraining voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Bondscoach Ronald Koeman staat met 27 spelers op het veld in Zeist. Ze worden aangemoedigd door 1500 veelal jonge fans die een kaartje hebben bemachtigd voor de oefensessie.

4 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk bedankt ontslagen Liverpool-trainer Slot

ZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van Liverpool heeft op Instagram Arne Slot bedankt. De Nederlandse trainer werd zaterdag ontslagen bij de Engelse club.

4 uur geleden
Vertraging WK-ganger Zuid-Afrika door visumproblemen

KAAPSTAD (ANP/RTR) - De voetballers van Zuid-Afrika hebben door visumproblemen vertraging opgelopen bij hun reis naar Mexico, waar ze de openingswedstrijd van het WK voetbal spelen. Zuid-Afrika speelt op 11 juni het eerste duel met gastland Mexico, dat het toernooi organiseert met de Verenigde Staten en Canada.

4 uur geleden