Koploper Atalanta wint bij AS Roma, trainer Mourinho krijgt rood
ROME (ANP) - Atalanta heeft zich bij AS Roma hersteld van het gelijkspel van vorige week tegen Cremonese. Een schot van afstand van de jonge Italiaan Giorgio Scalvini was genoeg voor de overwinning in Rome (0-1) en daardoor is de club uit Bergamo in ieder geval voor even weer de koploper van Italië. AS Roma-trainer José Mourinho werd met een rode kaart weggestuurd, nadat hij met veel protest zijn onvrede had geuit over een beslissing van de scheidsrechter.
De wedstrijd begon met maar weinig kansen. Alleen de thuisploeg schoot in het eerste halfuur een keer op doel. Atalanta - met Hans Hateboer, Marten de Roon en Teun Koopmeiners in de basis - ondernam tot de treffer van Scalvini in de 35e minuut geen enkele doelpoging. Het lage schot van de 18-jarige verdediger van buiten het strafschopgebied was de Romeinse doelman te machtig.
Ook in de tweede helft creëerde Atalanta niet veel en was AS Roma gevaarlijker. Maar onder anderen invaller Eldor Shomurodov wist niet raak te koppen. Enkele keren dacht de thuisploeg recht te hebben op een strafschop, maar kreeg die niet ondanks protesten van Mourinho.
Atalanta neemt de koppositie over van Udinese, dat eerder met 3-1 had gewonnen van Inter en nu 1 punt minder heeft dan de koploper. Atalanta heeft 3 punten voorsprong op Napoli en AC Milan, die om 20.45 uur tegen elkaar spelen.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.
4 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
14 uur geleden