Koploper Atalanta wint bij AS Roma, trainer Mourinho krijgt rood
ROME (ANP) - Atalanta heeft zich bij AS Roma hersteld van het gelijkspel van vorige week tegen Cremonese. Een schot van afstand van de jonge Italiaan Giorgio Scalvini was genoeg voor de overwinning in Rome (0-1) en daardoor is de club uit Bergamo in ieder geval voor even weer de koploper van Italië. AS Roma-trainer José Mourinho werd met een rode kaart weggestuurd, nadat hij met veel protest zijn onvrede had geuit over een beslissing van de scheidsrechter.
De wedstrijd begon met maar weinig kansen. Alleen de thuisploeg schoot in het eerste halfuur een keer op doel. Atalanta - met Hans Hateboer, Marten de Roon en Teun Koopmeiners in de basis - ondernam tot de treffer van Scalvini in de 35e minuut geen enkele doelpoging. Het lage schot van de 18-jarige verdediger van buiten het strafschopgebied was de Romeinse doelman te machtig.
Ook in de tweede helft creëerde Atalanta niet veel en was AS Roma gevaarlijker. Maar onder anderen invaller Eldor Shomurodov wist niet raak te koppen. Enkele keren dacht de thuisploeg recht te hebben op een strafschop, maar kreeg die niet ondanks protesten van Mourinho.
Atalanta neemt de koppositie over van Udinese, dat eerder met 3-1 had gewonnen van Inter en nu 1 punt minder heeft dan de koploper. Atalanta heeft 3 punten voorsprong op Napoli en AC Milan, die om 20.45 uur tegen elkaar spelen.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
5 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
5 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
6 uur geledenTURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."
8 uur geleden