Koploper Atalanta wint bij AS Roma, trainer Mourinho krijgt rood
ROME (ANP) - Atalanta heeft zich bij AS Roma hersteld van het gelijkspel van vorige week tegen Cremonese. Een schot van afstand van de jonge Italiaan Giorgio Scalvini was genoeg voor de overwinning in Rome (0-1) en daardoor is de club uit Bergamo in ieder geval voor even weer de koploper van Italië. AS Roma-trainer José Mourinho werd met een rode kaart weggestuurd, nadat hij met veel protest zijn onvrede had geuit over een beslissing van de scheidsrechter.
De wedstrijd begon met maar weinig kansen. Alleen de thuisploeg schoot in het eerste halfuur een keer op doel. Atalanta - met Hans Hateboer, Marten de Roon en Teun Koopmeiners in de basis - ondernam tot de treffer van Scalvini in de 35e minuut geen enkele doelpoging. Het lage schot van de 18-jarige verdediger van buiten het strafschopgebied was de Romeinse doelman te machtig.
Ook in de tweede helft creëerde Atalanta niet veel en was AS Roma gevaarlijker. Maar onder anderen invaller Eldor Shomurodov wist niet raak te koppen. Enkele keren dacht de thuisploeg recht te hebben op een strafschop, maar kreeg die niet ondanks protesten van Mourinho.
Atalanta neemt de koppositie over van Udinese, dat eerder met 3-1 had gewonnen van Inter en nu 1 punt minder heeft dan de koploper. Atalanta heeft 3 punten voorsprong op Napoli en AC Milan, die om 20.45 uur tegen elkaar spelen.
Meer uit Voetbal
STUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.
12 uur geledenSOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.
14 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.
17 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
17 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.
19 uur geleden