Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koploper Arsenal is in vermakelijke topper ook Liverpool de baas

Koploper Arsenal is in vermakelijke topper ook Liverpool de baas

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft ook de topper tegen Liverpool gewonnen. In een spannende en aantrekkelijke wedstrijd maakte Bukayo Saka een kwartier voor tijd uit een makkelijk gegeven strafschop het winnende doelpunt voor de thuisploeg: 3-2. Door de overwinning heeft Arsenal aan kop van de Premier League weer 1 punt voorsprong op Manchester City.

Virgil van Dijk stond zoals gebruikelijk in het centrum van de verdediging van Liverpool. Hij kon niet voorkomen dat Arsenal al in de 1e minuut op voorsprong kwam. Na een snelle aanval via Saka gaf aanvoerder Martin Ødegaard een fraaie steekpass op Gabriel Martinelli, die overtuigend afrondde.

Spits Darwin Núñez maakte na ruim een halfuur gelijk door op aangeven van Luis Díaz binnen te glijden. De kans voor de van Benfica overgekomen Uruguayaan, die zijn tweede competitietreffer voor Liverpool maakte, kwam voort uit slecht verdedigen door Gabriel.

Saka bracht Arsenal een paar seconden voor rust toch weer op voorsprong. Martinelli was met een mooie lage voorzet weer betrokken. Ondanks de slechte timing van die tegentreffer richtte de ploeg van trainer Jürgen Klopp zich weer op. Arsenal was gevaarlijker begonnen aan de tweede helft, maar het was aanvaller Roberto Firmino die de stand gelijk trok.

De derde keer dat Arsenal op voorsprong kwam, na een vermeende overtreding van Thiago op Gabriel Jesus, gaf het die niet meer weg. Zo bleef Liverpool in de Premier League op twee zeges in acht wedstrijden staan, wat goed is voor de tiende plek. Arsenal verspeelde dit seizoen alleen punten tegen het Manchester United van trainer Erik ten Hag.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Marokko realistisch na WK-nederlaag tegen Frankrijk

FOXBOROUGH (ANP/RTR) - Bondscoach Mohamed Ouahbi van Marokko was realistisch na de verloren kwartfinale op het WK voetbal tegen Frankrijk (0-2). "We moeten erkennen dat ze een geweldig team hebben", zei hij over tegenstander Frankrijk.

26 minuten geleden
Mbappé stelt Fransen gerust na wissel tijdens WK-zege op Marokko

FOXBOROUGH (ANP/AFP) - Aanvoerder Kylian Mbappé heeft Frankrijk gerustgesteld na zijn wissel tijdens de gewonnen kwartfinale op het WK voetbal tegen Marokko (2-0). De 27-jarige sterspeler werd een kwartier voor tijd vervangen door Jean-Philippe Mateta. "Het gaat goed met me", zei hij na afloop van het duel in het Boston Stadium.

48 minuten geleden
Frankrijk ten koste van Marokko naar halve finale WK voetbal

FOXBOROUGH (ANP) - Frankrijk heeft voor de derde keer op rij de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal bereikt. In het Boston Stadium was de wereldkampioen van 2018 met 2-0 te sterk voor Marokko. De doelpunten waren van Kylian Mbappé en Ousmane Dembélé. Op het vorige WK, in 2022 in Qatar, was Frankrijk ook al het eindstation voor Marokko, toen in de halve finale.

8 uur geleden
Doué in basis Frankrijk, Marokko zonder Saibari, met Salah-Eddine

FOXBOROUGH (ANP) - Désiré Doué start bij Frankrijk in de kwartfinale van het WK voetbal tegen Marokko in plaats van Bradley Barcola. Dat is de enige wijziging die bondscoach Didier Deschamps doorvoert in zijn basisopstelling ten opzichte van het met 1-0 gewonnen duel met Paraguay in de achtste finale. Dat betekent dat Kylian Mbappé in de punt van de aanval speelt, met achter hem naast Doué ook Michael Olise en Ousmane Dembélé.

11 uur geleden
Engeland-verdediger Quansah voor twee wedstrijden geschorst op WK

MIAMI (ANP/RTR) - De Engelse verdediger Jarell Quansah is door de FIFA voor twee wedstrijden geschorst nadat hij rood kreeg in de achtste finale op het WK voetbal tegen Mexico. Hij moet de straf direct uitzitten, wat betekent dat hij de kwartfinale tegen Noorwegen en een eventuele halve finale tegen Argentinië of Zwitserland mist.

13 uur geleden
FC Groningen doet aangifte van identiteitsfraude

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en technisch directeur van de club Mo Allach hebben aangifte gedaan van identiteitsfraude. Dat bevestigt een woordvoerder van de club donderdag na berichtgeving van RTV Noord en de NOS. Oplichters zouden zich op de transfermarkt hebben voorgedaan als Allach en zijn club en zo spelers en zaakwaarnemers om de tuin hebben geleid.

17 uur geleden
Steur (Ajax) tekent voor vijf seizoenen bij Newcastle United

NEWCASTLE (ANP) - Sean Steur heeft Ajax definitief verruild voor Newcastle United. De 18-jarige middenvelder heeft bij de club uit de Premier League een contract voor vijf seizoenen getekend.

18 uur geleden