Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koploper Arsenal boekt zevende zege op rij in Premier League

Koploper Arsenal boekt zevende zege op rij in Premier League

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie in de Premier League verstevigd met de zevende overwinning op rij. De ploeg van trainer Mikel Arteta versloeg Leeds United mede dankzij twee doelpunten van Gabriel Jesus met 4-1 en behield daardoor een voorsprong van 8 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag met dezelfde cijfers had gewonnen van Liverpool. City speelde wel één wedstrijd minder dan Arsenal.

Arsenal kwam 10 minuten voor rust op voorsprong via Gabriel Jesus. De Braziliaanse spits, terug in de basis na maandenlange afwezigheid vanwege een knieblessure, benutte een strafschop die hij zelf had versierd. Het betekende zijn eerste doelpunt in de Premier League sinds 1 oktober.

Aan het begin van de tweede helft verdubbelde verdediger Ben White de voorsprong door een voorzet van Gabriel Martinelli in te tikken. Even later maakte Gabriel Jesus zijn tweede van de wedstrijd, na een actie van Leandro Trossard. Oud-Ajacied Rasmus Kristensen deed met een van richting veranderd schot nog iets terug namens Leeds United, waar de Nederlanders Pascal Struijk en Crysencio Summerville in de basis stonden. Granit Xhaka maakte in de slotfase de vierde van Arsenal.

De 'Gunners' werden in 2004 voor het laatst kampioen van Engeland. Met nog negen wedstrijden te gaan, heeft de ploeg van Arteta de beste papieren voor de titel. Arsenal speelt volgende week tegen Liverpool en treft over een paar weken achtereenvolgens Manchester City, Chelsea en Newcastle United.

Hodgson

De 75-jarige Roy Hodgson vierde zijn rentree als trainer bij Crystal Palace met een zege op Leicester City: 2-1. Het winnende doelpunt kwam diep in de blessuretijd op naam van invaller Jean-Philippe Mateta. Hodgson, die onlangs tot het einde van dit seizoen werd aangesteld als opvolger van de ontslagen Patrick Vieira, is de oudste manager ooit in de Premier League. Crystal Palace heeft nu 5 punten meer dan Leicester City, dat net onder de degradatiestreep staat.

Joël Veltman speelde met Brighton & Hove Albion gelijk tegen Brentford: 3-3. Brighton kwam tot drie keer toe terug van een achterstand. De Argentijnse wereldkampioen Alexis Mac Allister tekende in de 90e minuut uit een strafschop voor de 3-3. Fulham, met Kenny Tete in de basis, verloor met 2-1 bij Bournemouth.

Meer uit Voetbal

Atlético wint in La Liga in aanloop naar duel met Arsenal

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.

2 uur geleden
NEC blijft bij FC Twente steken op 1-1-gelijkspel

ENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.

2 uur geleden
Godts leidt Ajax met wonderschone treffer en assist naar zege

BREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.

3 uur geleden
Ruime zege PSG in aanloop naar duel met Bayern München

ANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.

4 uur geleden
Heerenveen neemt met zege afstand van Groningen en Sparta

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.

4 uur geleden
Arsenal wint van Newcastle United en herovert koppositie

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.

4 uur geleden
Gelijkspel voetbalsters Barcelona bij Bayern in Champions League

MÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.

4 uur geleden