Koploper Arsenal boekt zevende zege op rij in Premier League
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie in de Premier League verstevigd met de zevende overwinning op rij. De ploeg van trainer Mikel Arteta versloeg Leeds United mede dankzij twee doelpunten van Gabriel Jesus met 4-1 en behield daardoor een voorsprong van 8 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag met dezelfde cijfers had gewonnen van Liverpool. City speelde wel één wedstrijd minder dan Arsenal.
Arsenal kwam 10 minuten voor rust op voorsprong via Gabriel Jesus. De Braziliaanse spits, terug in de basis na maandenlange afwezigheid vanwege een knieblessure, benutte een strafschop die hij zelf had versierd. Het betekende zijn eerste doelpunt in de Premier League sinds 1 oktober.
Aan het begin van de tweede helft verdubbelde verdediger Ben White de voorsprong door een voorzet van Gabriel Martinelli in te tikken. Even later maakte Gabriel Jesus zijn tweede van de wedstrijd, na een actie van Leandro Trossard. Oud-Ajacied Rasmus Kristensen deed met een van richting veranderd schot nog iets terug namens Leeds United, waar de Nederlanders Pascal Struijk en Crysencio Summerville in de basis stonden. Granit Xhaka maakte in de slotfase de vierde van Arsenal.
De 'Gunners' werden in 2004 voor het laatst kampioen van Engeland. Met nog negen wedstrijden te gaan, heeft de ploeg van Arteta de beste papieren voor de titel. Arsenal speelt volgende week tegen Liverpool en treft over een paar weken achtereenvolgens Manchester City, Chelsea en Newcastle United.
Hodgson
De 75-jarige Roy Hodgson vierde zijn rentree als trainer bij Crystal Palace met een zege op Leicester City: 2-1. Het winnende doelpunt kwam diep in de blessuretijd op naam van invaller Jean-Philippe Mateta. Hodgson, die onlangs tot het einde van dit seizoen werd aangesteld als opvolger van de ontslagen Patrick Vieira, is de oudste manager ooit in de Premier League. Crystal Palace heeft nu 5 punten meer dan Leicester City, dat net onder de degradatiestreep staat.
Joël Veltman speelde met Brighton & Hove Albion gelijk tegen Brentford: 3-3. Brighton kwam tot drie keer toe terug van een achterstand. De Argentijnse wereldkampioen Alexis Mac Allister tekende in de 90e minuut uit een strafschop voor de 3-3. Fulham, met Kenny Tete in de basis, verloor met 2-1 bij Bournemouth.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Olympiakos in de Champions League niet beschikken over Thibaut Courtois. De Belgische doelman heeft een maag-darminfectie, meldt de Spaanse voetbalclub op X.
7 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - De rode kaart die een speler van Everton maandagavond kreeg voor een slaande beweging naar een ploeggenoot, is volgens trainer David Moyes niet onoverkomelijk. Speler Idrissa Gueye heeft zijn excuses aangeboden en daarmee is de zaak wat Everton-trainer Moyes betreft opgelost. "Dit soort dingen gebeuren nu eenmaal in het voetbal", zei hij.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho van Benfica ziet het Champions League-duel met Ajax van dinsdag als "essentieel voor beide teams". Ajax en Benfica zijn de enige clubs in het belangrijkste Europese toernooi die alle vier duels hebben verloren. "Ajax is geen team voor nul punten na vier wedstrijden, net als wij", zei Mourinho een dag voor het duel in Amsterdam.
13 uur geledenTURIJN (ANP) - Jeugdinternational Jayden Addai heeft Como op weg geholpen naar een ruime 5-1-uitzege op Torino. De 20-jarige aanvaller maakte de eerste twee doelpunten van het elftal van trainer Cesc Fàbregas.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in de voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen Portugal drie speelsters geblesseerd zien afhaken. Jill Roord, Janou Levels en Lotte Keukelaar zijn wegens blessures niet meer bij de selectie. Veurink heeft Nina Nijstad, Danique Tolhoek en Kayleigh van Dooren als vervangsters opgeroepen. "November is altijd een uitdagende maand. Voor mij als coach staat de gezondheid van speelsters op één", aldus Veurink in Zeist.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de thuiswedstrijd tegen Benfica in de Champions League benutten om vertrouwen te winnen. "En dat lukt als we winnen", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie. "Daar gaan we dus voor. We willen van die hatelijke nul af."
19 uur geleden