Koploper Ajax verslaat sc Heerenveen met 5-0
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft voor het eerst sinds het seizoen 1997-1998 de eerste zes competitiewedstrijden van het seizoen gewonnen. De koploper van de Eredivisie brak al snel het verzet van sc Heerenveen en kon na ruim een kwartier en twee doelpunten al een beetje gaan denken aan het uitduel van dinsdag met Liverpool in de Champions League. Het werd 5-0 voor Ajax in de Johan Cruijff ArenA.
Ajax was vier dagen na de overwinning op Rangers FC (4-0) in de Champions League aanvankelijk niet gerust op een goede afloop van het duel met Heerenveen. De club uit Friesland was na vijf speelronden nog ongeslagen en had bovendien nog maar één doelpunt tegen gekregen. Trainer Kees van Wonderen weet bovendien hoe je de kampioen uit Amsterdam moet bestrijden. Hij hield vorig seizoen met Go Ahead Eagles 4 punten over aan de twee competitiewedstrijden tegen Ajax.
Van Wonderen koos opnieuw voor een defensieve speelwijze, maar dat leverde dit keer niet het gewenste resultaat op. Dat kwam ook door Dusan Tadic, die maar liefst drie treffers voorbereidde. De aanvoerder is in 133 competitieduels betrokken geweest bij 134 doelpunten van Ajax, met 66 doelpunten en 68 assists.
Uitdagingen voor Schreuder
Een van de uitdagingen voor trainer Alfred Schreuder dit seizoen is om zoveel mogelijk spelers tevreden te houden. Tegen Heerenveen verschenen Davy Klaassen en Kenneth Taylor aan de aftrap en moest Steven Berghuis op de bank plaatsnemen. Mohammed Kudus kreeg opnieuw de voorkeur boven Brian Brobbey, omdat Schreuder vond dat hij de uitblinker van het duel met Rangers niet kon passeren.
Klaassen maakte al na 4 minuten de openingstreffer en Taylor tekende in de 16e minuut voor de 2-0. Ajax leek na de snelle doelpunten al even bij het duel met Liverpool op Anfield. De thuisploeg verlaagde het tempo en ontsnapte toen Alex Timossi Andersson alleen op doelman Remko Pasveer mocht aflopen en miste.
Ajax herstelde zich na rust met twee doelpunten van Kudus en een treffer van de voor Steven Bergwijn ingevallen Brobbey. De Oostenrijker Florian Grillitsch mocht debuteren bij de thuisploeg en ook Jorge Sánchez, Berghuis en Lucas Ocampos vielen in. Smetje op de zege was het uitvallen van verdediger Calvin Bassey, die niet meer verder kon na een tackle.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
19 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
20 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
22 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
22 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
1 dag geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
1 dag geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
1 dag geleden