Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koploper Ajax verslaat sc Heerenveen met 5-0

Koploper Ajax verslaat sc Heerenveen met 5-0

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft voor het eerst sinds het seizoen 1997-1998 de eerste zes competitiewedstrijden van het seizoen gewonnen. De koploper van de Eredivisie brak al snel het verzet van sc Heerenveen en kon na ruim een kwartier en twee doelpunten al een beetje gaan denken aan het uitduel van dinsdag met Liverpool in de Champions League. Het werd 5-0 voor Ajax in de Johan Cruijff ArenA.

Ajax was vier dagen na de overwinning op Rangers FC (4-0) in de Champions League aanvankelijk niet gerust op een goede afloop van het duel met Heerenveen. De club uit Friesland was na vijf speelronden nog ongeslagen en had bovendien nog maar één doelpunt tegen gekregen. Trainer Kees van Wonderen weet bovendien hoe je de kampioen uit Amsterdam moet bestrijden. Hij hield vorig seizoen met Go Ahead Eagles 4 punten over aan de twee competitiewedstrijden tegen Ajax.

Van Wonderen koos opnieuw voor een defensieve speelwijze, maar dat leverde dit keer niet het gewenste resultaat op. Dat kwam ook door Dusan Tadic, die maar liefst drie treffers voorbereidde. De aanvoerder is in 133 competitieduels betrokken geweest bij 134 doelpunten van Ajax, met 66 doelpunten en 68 assists.

Uitdagingen voor Schreuder

Een van de uitdagingen voor trainer Alfred Schreuder dit seizoen is om zoveel mogelijk spelers tevreden te houden. Tegen Heerenveen verschenen Davy Klaassen en Kenneth Taylor aan de aftrap en moest Steven Berghuis op de bank plaatsnemen. Mohammed Kudus kreeg opnieuw de voorkeur boven Brian Brobbey, omdat Schreuder vond dat hij de uitblinker van het duel met Rangers niet kon passeren.

Klaassen maakte al na 4 minuten de openingstreffer en Taylor tekende in de 16e minuut voor de 2-0. Ajax leek na de snelle doelpunten al even bij het duel met Liverpool op Anfield. De thuisploeg verlaagde het tempo en ontsnapte toen Alex Timossi Andersson alleen op doelman Remko Pasveer mocht aflopen en miste.

Ajax herstelde zich na rust met twee doelpunten van Kudus en een treffer van de voor Steven Bergwijn ingevallen Brobbey. De Oostenrijker Florian Grillitsch mocht debuteren bij de thuisploeg en ook Jorge Sánchez, Berghuis en Lucas Ocampos vielen in. Smetje op de zege was het uitvallen van verdediger Calvin Bassey, die niet meer verder kon na een tackle.

Meer uit Voetbal

Depay valt geblesseerd uit in aanloop naar interlands

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).

1 uur geleden
Internazionale blijft bij Fiorentina steken op gelijkspel

FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.

10 uur geleden
1. FC Köln neemt na slechte reeks afscheid van coach Kwasniok

KEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.

11 uur geleden
Dokter zesde Nederlandse atlete met wereldtitel indoor

TORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.

12 uur geleden
Manchester City klopt Arsenal en wint League Cup

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.

14 uur geleden
PSV kan na verlies bij Telstar titel ook volgend duel niet pakken

VELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.

15 uur geleden
Feyenoord en Ajax spelen gelijk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).

17 uur geleden