Koploper Ajax verslaat sc Heerenveen met 5-0
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft voor het eerst sinds het seizoen 1997-1998 de eerste zes competitiewedstrijden van het seizoen gewonnen. De koploper van de Eredivisie brak al snel het verzet van sc Heerenveen en kon na ruim een kwartier en twee doelpunten al een beetje gaan denken aan het uitduel van dinsdag met Liverpool in de Champions League. Het werd 5-0 voor Ajax in de Johan Cruijff ArenA.
Ajax was vier dagen na de overwinning op Rangers FC (4-0) in de Champions League aanvankelijk niet gerust op een goede afloop van het duel met Heerenveen. De club uit Friesland was na vijf speelronden nog ongeslagen en had bovendien nog maar één doelpunt tegen gekregen. Trainer Kees van Wonderen weet bovendien hoe je de kampioen uit Amsterdam moet bestrijden. Hij hield vorig seizoen met Go Ahead Eagles 4 punten over aan de twee competitiewedstrijden tegen Ajax.
Van Wonderen koos opnieuw voor een defensieve speelwijze, maar dat leverde dit keer niet het gewenste resultaat op. Dat kwam ook door Dusan Tadic, die maar liefst drie treffers voorbereidde. De aanvoerder is in 133 competitieduels betrokken geweest bij 134 doelpunten van Ajax, met 66 doelpunten en 68 assists.
Uitdagingen voor Schreuder
Een van de uitdagingen voor trainer Alfred Schreuder dit seizoen is om zoveel mogelijk spelers tevreden te houden. Tegen Heerenveen verschenen Davy Klaassen en Kenneth Taylor aan de aftrap en moest Steven Berghuis op de bank plaatsnemen. Mohammed Kudus kreeg opnieuw de voorkeur boven Brian Brobbey, omdat Schreuder vond dat hij de uitblinker van het duel met Rangers niet kon passeren.
Klaassen maakte al na 4 minuten de openingstreffer en Taylor tekende in de 16e minuut voor de 2-0. Ajax leek na de snelle doelpunten al even bij het duel met Liverpool op Anfield. De thuisploeg verlaagde het tempo en ontsnapte toen Alex Timossi Andersson alleen op doelman Remko Pasveer mocht aflopen en miste.
Ajax herstelde zich na rust met twee doelpunten van Kudus en een treffer van de voor Steven Bergwijn ingevallen Brobbey. De Oostenrijker Florian Grillitsch mocht debuteren bij de thuisploeg en ook Jorge Sánchez, Berghuis en Lucas Ocampos vielen in. Smetje op de zege was het uitvallen van verdediger Calvin Bassey, die niet meer verder kon na een tackle.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
28 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
30 minuten geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.
1 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft op bezoek bij Nottingham Forest, de nummer 17 van de Premier League, met 0-0 gelijkgespeeld. De koploper loopt daarmee 1 punt uit op de huidige nummer 2 Manchester City, dat eerder op zaterdag verloor van Manchester United. Aston Villa, dat net als City een achterstand van 7 punten heeft op Arsenal, komt zondag nog in actie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim vindt dat Ajax onnodig punten heeft verspeeld tegen Go Ahead Eagles (2-2). "We hadden bij rust met 3-0 of 4-0 moeten voorstaan", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff bevestigd. De 51-jarige zoon van de legendarische nummer 14 is een contract tot medio 2028 overeengekomen. Hij gaat in februari aan de slag als opvolger van Alex Kroes, die zijn functie na het ontslag van trainer John Heitinga ter beschikking stelde.
1 uur geleden