
Koploper Ajax verslaat sc Heerenveen met 5-0
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft voor het eerst sinds het seizoen 1997-1998 de eerste zes competitiewedstrijden van het seizoen gewonnen. De koploper van de Eredivisie brak al snel het verzet van sc Heerenveen en kon na ruim een kwartier en twee doelpunten al een beetje gaan denken aan het uitduel van dinsdag met Liverpool in de Champions League. Het werd 5-0 voor Ajax in de Johan Cruijff ArenA.
Ajax was vier dagen na de overwinning op Rangers FC (4-0) in de Champions League aanvankelijk niet gerust op een goede afloop van het duel met Heerenveen. De club uit Friesland was na vijf speelronden nog ongeslagen en had bovendien nog maar één doelpunt tegen gekregen. Trainer Kees van Wonderen weet bovendien hoe je de kampioen uit Amsterdam moet bestrijden. Hij hield vorig seizoen met Go Ahead Eagles 4 punten over aan de twee competitiewedstrijden tegen Ajax.
Van Wonderen koos opnieuw voor een defensieve speelwijze, maar dat leverde dit keer niet het gewenste resultaat op. Dat kwam ook door Dusan Tadic, die maar liefst drie treffers voorbereidde. De aanvoerder is in 133 competitieduels betrokken geweest bij 134 doelpunten van Ajax, met 66 doelpunten en 68 assists.
Uitdagingen voor Schreuder
Een van de uitdagingen voor trainer Alfred Schreuder dit seizoen is om zoveel mogelijk spelers tevreden te houden. Tegen Heerenveen verschenen Davy Klaassen en Kenneth Taylor aan de aftrap en moest Steven Berghuis op de bank plaatsnemen. Mohammed Kudus kreeg opnieuw de voorkeur boven Brian Brobbey, omdat Schreuder vond dat hij de uitblinker van het duel met Rangers niet kon passeren.
Klaassen maakte al na 4 minuten de openingstreffer en Taylor tekende in de 16e minuut voor de 2-0. Ajax leek na de snelle doelpunten al even bij het duel met Liverpool op Anfield. De thuisploeg verlaagde het tempo en ontsnapte toen Alex Timossi Andersson alleen op doelman Remko Pasveer mocht aflopen en miste.
Ajax herstelde zich na rust met twee doelpunten van Kudus en een treffer van de voor Steven Bergwijn ingevallen Brobbey. De Oostenrijker Florian Grillitsch mocht debuteren bij de thuisploeg en ook Jorge Sánchez, Berghuis en Lucas Ocampos vielen in. Smetje op de zege was het uitvallen van verdediger Calvin Bassey, die niet meer verder kon na een tackle.
Meer uit Voetbal
GENÈVE (ANP) - Italië heeft zich als eerste land geplaatst voor de halve finales van het EK voetbal voor vrouwen in Zwitserland. De formatie van bondscoach Andrea Soncin won in Genève met 2-1 van Noorwegen.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - Jan Urban is aangesteld als nieuwe bondscoach van Polen, een van de tegenstanders van Oranje in de kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar. De 63-jarige Pool is de opvolger van Michal Probierz, die vorige maand vertrok na een aanvaring met vedette Robert Lewandowski.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft de Griekse aanvaller Dimitris Limnios teruggehaald naar Nederland. De 27-jarige vleugelspeler komt op huurbasis over van Panathinaikos. Fortuna heeft ook een optie tot koop opgenomen in de verbintenis.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft in de voorbereiding op het nieuwe seizoen gewonnen van PAOK Saloniki. Trainer John Heitinga zag op sportpark De Toekomst zijn elftal in een oefenduel met 2-1 afrekenen met de Grieken.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Na bijna twintig jaar neemt Real Madrid afscheid van Lucas Vázquez. De 34-jarige Spanjaard begon in 2007 in de jeugdopleiding van de club uit de Spaanse hoofdstad waarmee hij onder meer vijf keer de Champions League won.
10 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Nadine Kessler, directeur vrouwenvoetbal van de UEFA, wil dat voortaan meer wedstrijden van vrouwenteams in grote stadions worden gespeeld. Dat zegt ze naar aanleiding van het bezoekersrecord op het EK in Zwitserland.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen gaat niet verder met Danilo Al-Saed. De Friese Eredivisieclub verkoopt de 26-jarige Irakese aanvaller aan de Zweedse club BK Häcken.
13 uur geleden