Koploper Ajax verslaat PSV met 5-0 in Johan Cruijff ArenA
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen PSV met groot verschil gewonnen. De club uit Amsterdam zegevierde met maar liefst 5-0 in de Johan Cruijff ArenA.
Ajax verstevigde met de overwinning de leiding in de Eredivisie. Het elftal van trainer Erik ten Hag heeft nu 4 punten meer dan het als tweede geklasseerde PSV, dat in Amsterdam geen beroep kon doen op de geblesseerde aanvallers Cody Gakpo en Noni Madueke.
Ajax begon matig aan de topper. Doelman Remko Pasveer redde uitstekend op doelpogingen van Carlos Vinícius en Olivier Boscagli. Steven Berghuis opende in de 19e minuut de score voor Ajax, op aangeven van Dusan Tadic die in de 56e ook de assist bij de 2-0 van Sébastien Haller leverde. Antony en de ingevallen Davy Klaassen lieten de score verder oplopen. Tadic tekende in de slotfase met zijn honderdste treffer in de Eredivisie voor de eindstand.
Meer uit Voetbal
ZESIT (ANP) - Doelman Etienne Vaessen van FC Groningen is ook in hoger beroep vrijgesproken na zijn rode kaart in het verloren bekerduel met Sparta Rotterdam (5-2) op 30 oktober. De keeper was al vrijgesproken door de onafhankelijke tuchtcommissie betaald voetbal, maar de aanklager betaald voetbal was het daarmee niet eens. De onafhankelijke commissie van beroep laat de vrijspraak staan.
23 minuten geledenWAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.
12 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.
14 uur geledenDORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.
14 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
14 uur geleden