Koploper Ajax verslaat PSV met 5-0 in Johan Cruijff ArenA
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen PSV met groot verschil gewonnen. De club uit Amsterdam zegevierde met maar liefst 5-0 in de Johan Cruijff ArenA.
Ajax verstevigde met de overwinning de leiding in de Eredivisie. Het elftal van trainer Erik ten Hag heeft nu 4 punten meer dan het als tweede geklasseerde PSV, dat in Amsterdam geen beroep kon doen op de geblesseerde aanvallers Cody Gakpo en Noni Madueke.
Ajax begon matig aan de topper. Doelman Remko Pasveer redde uitstekend op doelpogingen van Carlos Vinícius en Olivier Boscagli. Steven Berghuis opende in de 19e minuut de score voor Ajax, op aangeven van Dusan Tadic die in de 56e ook de assist bij de 2-0 van Sébastien Haller leverde. Antony en de ingevallen Davy Klaassen lieten de score verder oplopen. Tadic tekende in de slotfase met zijn honderdste treffer in de Eredivisie voor de eindstand.
Meer uit Voetbal
ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
1 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
3 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - In de WK-selectie van Curaçao die bondscoach Dick Advocaat maandag bekendgemaakt heeft, zitten geen grote verrassingen. De selectie is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van de groep die de eerste WK-deelname voor Curaçao binnenhaalde.
4 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft algemeen directeur Rob Toussaint weggestuurd. Dat besluit is genomen na de degradatie van de club naar de eerste divisie.
4 uur geleden