Koploper ADO lijdt nederlaag en ziet winnend Cambuur naderen
LEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
ADO zag SC Cambuur naderbij komen in punten. De club uit Leeuwarden won in eigen huis overtuigend met 4-0 van MVV Maastricht. Het verschil tussen de nummers 1 en 2 van de Keuken Kampioen Divisie is nog maar 5 punten, al heeft de Haagse club nog een wedstrijd in te halen. VVV-Venlo won met 3-1 van FC Dordrecht. Dean Zandbergen maakte een hattrick. De spits van VVV scoorde drie keer in elf minuten.
ADO kreeg al na vijf minuten een strafschop, maar Daryl van Mieghem schoot de bal vanaf de stip in de handen van keeper Tijn Smolenaars. Na ruim een kwartier kwam ADO op voorsprong dankzij Luka Reischl, die tekende voor zijn negende treffer van het seizoen. Na een klein halfuur werkte Milan Hokke de bal ongelukkig in zijn eigen doel en stond het 1-1. ADO gaf in de tweede helft steeds meer ruimte aan Jong PSV en de ploeg van trainer Stijn Schaars sloeg toe tegen het einde van de wedstrijd. Jairo Beerens gaf bij een snelle uitbraak af op spits Van Duiven, die zijn veertiende doelpunt van het seizoen maakte.
Cambuur kwam vrij snel 1-0 voor tegen MVV. De Zweed Oscar Sjöstrand was de maker. Het was zijn negende van het seizoen. Kort na rust scoorde Sjöstrand weer, maar de goal werd afgekeurd wegens buitenspel. Uit een hoekschop kopte Tony Rolke op de paal, in de rebound schoot Ismaël Baouf raak. Rolke verzorgde wel de 3-0 en invaller Iwan Henstra maakte de 4-0.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/DPA) - Galatasaray-aanvaller Noa Lang heeft woensdagavond in het verloren Champions League-duel bij Liverpool (4-0) een diepe snijwond in een duim opgelopen. De 26-jarige international van Oranje ondergaat donderdagochtend in Liverpool een operatie, meldt de Turkse club.
40 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
14 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.
16 uur geledenBRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.
18 uur geleden